Zeeland PZC Zwaargewichten helpen Vlissingen miljoe WALCHEREN 29 21 23 Giften blijven binnenstromen voor echtpaar Lin i-Sfee "in r* Arrestaties na gooien met rek Super jackpot trek 10 januari Vakbondsacties politie Zeeland Aanpak overlast in Stromenwijk Post Opwindende funk van Ronald Snijders in 't Beest Goes Dinsdag 8 januari 2008 Katholieke heilige is inspiratiebron voor protestantse dominee Tip? redwalch@pzc.nl WD en PvdA zetten ervaren bestuurders in als wethouders. door Maurits Sep en Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Oud-gedeputeerde Jacques Suurmond wordt de nieu we WD-wethouder in Vlissingen. Ook de PvdA schuift twee zwaar gewichten naar voren: Frans Prins, de huidige voorzitter van het PvdA-gewest Zeeland en Piet Pol derman, die nu stadsregisseur in Amsterdam is. De drie hebben gemeen dat ze van buiten Vlissingen komen: Suur mond woont in Schoondijke, Prins in Renesse. Polderman heeft een huis op Schouwen-Duiveland. Zowel Prins (nummer 9) als Pol derman (25) stond op de kandida tenlijst van de PvdA voor de ver kiezingen van Provinciale Staten. Bestuurlijk Vlissingen ontwikkelt hiermee een bijzondere band met Schouwen-Duiveland: ook de weg gestuurde PSR-wethouder Ton Croné komt daar vandaan. Polderman vervult als stadsregis seur een onafhankelijke rol in de gemeente Amsterdam. In die func tie werkt hij aan de bereikbaar heid, leefbaarheid en veiligheid van de stad. De gemeente wilde een stadsregisseur hebben omdat enkele grote projecten in uitvoe ring zijn. Voordien was Polderman wethouder en voorzitter van het stadsdeel Rivierenbuurt in Amster dam. Prins is wethouder geweest in de gemeente Lisse. Hij kwam in 2004 naar Renesse en werd daar ook ac- ppi Vandaag wordt in een openbare bijeenkomst het nieuwe college van Vlissingen gepresenteerd. De bijeenkomst in het stadhuis be gint om 15.00 uur. tief in de lokale PvdA. Prins en Suurmond wilden gisteren niet be vestigen dat zij wethouder worden in Vlissingen omdat vandaag pas het nieuwe college wordt gepresen teerd door formateur Els Kuijper. Niet alleen raadsleden mogen van middag komen kennismaken met hun nieuwe stadsbestuur, ook 'ge wone Vlissingers' zijn welkom in het stadhuis. De bijeenkomst, om 15.00 uur in de Govan Mbekizaal, is openbaar. Dan zal ook bekend worden wie namens LPV en POV de vierde Vlissingse wethouder wordt. Kuijper presenteert eerst het werkplan. Daarmee legt zij uit wat het college de komende twee jaar van plan is in Vlissingen. Daar na stelt zij de vier kandidaat wethouders voor. Omdat die nog niet door de gemeenteraad zijn be noemd - dat gebeurt in de raads vergadering van donderdag 31 ja nuari - vertellen zij nog niet wat hun plannen met de stad zijn. Wel kunnen zij ingaan op hun achter grond. Raadsleden mogen daar vra gen over stellen. Voor de pers en burgers die bran den van nieuwsgierigheid is aan sluitend een persconferentie. pagina 22: college gaat 'bouwen in vertrouwen' 7'". - /V"-i?Xz£:ïr%.'0-Aj- .i ARNEMUIDEN - De knuffels en de bloemen voor Paulien, Melissa, Michelle en Winnie zijn weg, maar de betrokkenheid en het medeleven met de Chinese familie Lin blijft groot. „Het geld blijft binnenstromen", constateert Kees D'huy van de wijkbeheergroep Arnemuiden. De gemeente Mid delburg probeert een manier te vinden om er voor te zorgen dat de giften ook volledig bij de familie terecht komen, „ledereen weet dat je over giften ook belasting moet betalen", merkt Willem van Kooten van de gemeente op. Daarom wordt gezocht naar een oplossing voor dit pro bleem. De gemeente heeft uitgebreid gesproken met OOST-SOUBURG - De politie heeft drie knapen aangehouden nadat vrijdagavond in Oost-Souburg een fietsenrek tegen de ramen van een appartementencomplex op het Oranjeplein was gesmeten. Een op lettende buurtbewoner droeg toen een 17-jarige jongen aan de politie over. Na verhoor van deze jongen hield de politie zaterdag en zondag nog twee 14-jarige Souburgers aan. MIDDELBURG - De politievakbon den houden morgen tussen 7.00 en 13.00 uur een werkonderbre king in Zeeland. Dit in het kader van de onderhandelingen over een nieuwe CAO. De komende dagen zijn de politiebureau's in verschil lende regio's dicht. De estafette be gint morgen in Zeeland. De politie is tijdens de werkonderbreking wel telefonisch bereikbaar. Voor spoedgevallen op nummer 112 en voor overige zaken via 0900-8844. Tijdens de actie is de directe hulp verlening gegarandeerd, zodat de openbare orde en veiligheid niet in gevaar komen. Praatavond over kinderen met kanker GOES - De Vereniging Ouders, Kin deren en Kanker (Vokk) houdt woensdag 16 januari een bijeen komst voor ouders van (overle den) kinderen met kanker. In het GGD-gebouw aan de West- wal in Goes kunnen de ouders hun ervaringen delen met lotgeno ten. Het thema van de avond is herden kingsrituelen. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur. het echtpaar Lin. Over een nieuw huis in Arne muiden, maar, omdat dat mogelijk te pijnlijk is voor de ouders van de op kerstavond omgeko men kinderen, ook over huisvesting in Middel burg. Wat er met het uitgebrande restaurant gaat gebeuren, is nog niet bekend. Verzekeraars zijn daarmee nog bezig. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De politie gaat naar aanleiding van klachten van bewo ners van de Stromenwijk in Mid delburg de overlast in deze wijk aanpakken. Op een bewonersbij eenkomst werd geklaagd over par keeroverlast, graffiti, drugs- en ge luidsoverlast, op straat gebruiken van alcohol door jongeren en hard rijdende auto's en bromfietsen. De politie gaat extra surveilleren. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Sinds zijn moeder over een com puter beschikt, probeert die Mid delburger haar in te wijden in de geheimen van internet en e-mail. Daarom gaf hij haar onlangs een usb-stick, een klein staafje dat in de computer gestoken kan worden en waarop allerlei din gen staan. In dit geval foto's van de kleinkinderen. Maar ook enke le rapporten die hij nodig had voor zijn werk. Een mooie test voor ma, bedacht hij, en vroeg of zij hem die kon toesturen. Als elektronische post, was zijn be doeling, maar dat had hij er be ter even bij kunnen zeggen. Nu kreeg hij een dag later de hele usb-stick, in een envelop, be zorgd door de postbode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23