Opnieuw prijzenslag in supers Parlementair overleg over Antillen mislukt 8° HET WEER: Bewolkt New Hampshire valt voor Barack Obama Dinsdag 8 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 6 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Agrimarkt probeert concurrenten voor te zijn. door Jeffrey Kutterink GOES - Supermarkten maken zich op voor een nieuwe prijzenoorlog. De verwachting is dat Albert Heijn die moet ontketenen om op nieuw geen klanten kwijt te raken. De Agrimarkt wacht niet af en zet een offensief in. De supermarkten zijn nog nauwe lijks bekomen van de vorige prij zenslag. Albert Heijn begon die in 2003. De 'oorlog' duurde drie jaar. De grootgrutter wilde zo afreke nen met het imago van dure su per. Met succes. Albert Heijn kwam als winnaar uit de strijd. Maar een aantal ontwikkelingen doet supermarkten het ergste vre zen voor 2008. „Het imago dat Al bert Heijn duur is, steekt weer de kop op", weet directeur Sjaak Leen- houts van de Agrimarkt. „Ze zal daarmee weer moeten afrekenen om geen klanten te verliezen. Een prijzenslag is onvermijdelijk." Daar komt de verkoop afgelopen jaar van 500 Edah-winkels boven op. Leenhouts: „De effecten daar van zijn bepaald nog niet voorbij. Ik hoor dat veel van die winkels nog niet de beoogde omzet halen. Dat betekent dat ze met lagere prij zen meer klanten gaan trekken. Andere supers zullen volgen." Albert Heijn gaat niet in op ver wachtingen. Wel stelt woordvoer der Els van Dijk dat de keten niet reageert op de prijsverlaging van Agrimarkt. „We variëren de prij zen niet per regio. Wel kan een vestiging besluiten in te spelen op de lokale situatie." Ook de stijgende grondstofprijzen baart supers zorgen. Leenhouts: „Wat we de afgelopen maanden aan grondprijsstijgingen te verwer ken hebben gekregen is ongekend. Soms stijgt de inkoopprijs van arti kelen met 10 tot 30 procent." Die wordt deels doorberekend aan de consument, aldus Leenhouts. Agrimarkt probeert meer consu menten aan zich te binden. „Maar de prijsverlaging en de stijgende grondstofprijzen snijdt diep in ons rendement. We denken te overle ven door te groeien en de omzet te vergroten. We willen dit jaar een winkel openen in Terneuzen. Op de wensenlijst staan Tholen en Schouwen-Duiveland. Voor 2009 en 2010 staan nieuwe winkels in de planning voor Middelharnis en Oud-Beijerland." pagina 2 en 3: 2008 wordt een roerig jaar pagina 3: commentaar Supermarkten maken zich op voor een nieuwe prijzenoorlog. Albert Heijn zal door imagopro blemen opnieuw in de aanval gaan, is de verwachting. Prijzenoorlog kan niet lang genoeg duren reageer op www.pzc.nl Linten knippen is genoeg voor ons staatshoofd BBBBB i 42% aantal reacties: 649 58% Meer wordt het niet. Maar ook niet minder! Direct, meteen, gelijk: 50% korting! Bekijk ook de online-ooruinvngscollectie op: ivww.inteneur-paauwe.nl Zu id weg 20° Zonnemaire 0111401318 Ruzie over opmerking van PW'er Hero Brinkman escaleert. WILLEMSTAD - Het halfjaarlijkse par lementaire overleg met de Neder landse Antillen over koninkrijksre laties is mislukt. Nederlandse Kamerleden weige ren vandaag te overleggen met An tilliaanse parlementariërs, uit soli dariteit met PW-Kamerlid Hero Brinkman. Hem is de toegang tot het Antilliaanse parlement ont zegd omdat hij het Antilliaanse be stuur een 'corrupte boevenbende' heeft genoemd. „Als er één niet naar binnen mag, gaat de rest ook niet", zei WD'er Willibrord van Beek, leider van de Nederlandse delegatie. „We verke ren in een patstelling. Alle oplos singen die ik heb aangedragen, zijn door de Antillianen afgewe zen. Wie het weet, mag het zeg- Duitse vrouw spoelt echtgenoot door de wc BERLIJN - Een 52-jarige huisvrouw uit de Duitse stad Düsseldorf heeft haar echtgenoot vermoord, in stuk ken gehakt en hem vervolgens door de wc gespoeld. Dit meldde een woordvoerder van de Duitse politie gisteren. De echtgenoot ver dween drie weken geleden. De vrouw is nog voortvluchtig. gen. Dit scenario hadden we niet klaarliggen." Van het overleg komt niets meer terecht, vreest Van Beek. Het anders zo gezapige halfjaarlijk se Parlementair Overleg Konink rijksrelaties lijkt steeds meer op 03 PW-Kamerlid Brinkman is de toe gang tot het Antilliaanse parle ment ontzegd omdat hij het be stuur van de Antillen een 'corrup te boevenbende' heeft genoemd. een telenovela, een Zuid-Ameri kaanse soap met veel ruzies en scheldpartijen. Omdat Brinkman weigerde excu ses te maken voor zijn uitlatingen, nam het Antilliaanse parlement gisteren een motie aan waarin Brinkman de toegang tot het parle ment werd ontzegd. De aanstichter van alle commotie bleef er rustig onder, en hij kreeg de solidariteit van de Nederlandse delegatie. Welvaart haalt prijs aan de pomp in GOES - Alle commotie over de prijs- explosie van benzine ten spijt: de koopkracht in Nederland is de laat ste drie decennia sterker gestegen dan de benzineprijs. Dat blijkt uit een vergelijking door deze krant van het prijsindexcijfer voor benzi ne en de koopkrachtontwikkeling. Zie pagina 10 en 11 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8 Meningen: 9; Beurs: 12; Economie 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur 29; Buitengebied: 30 en 31; Agen da: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 www.pzc.nl Roem van Yerseke onderscheiden voor creativiteit scfiertt De boodschappenwagen kan weer wat voller worden geladen, want voor hetzelfde geld kan de consument wat meer inslaan door een nieuwe prijzenoorlog. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1