Recreatie tobt met heffing deOndernemer.nl Is er ook een potje JÊÊÊk voor mijn plannen? CBS Creativiteit van Roem van Yerseke onderscheiden Alles over subsidies, vergunningen en méér. pzc Dinsdag 8 januari 2008 13 Warner Bros zet hd-dvd buitenspel amsterdam - De opvolger van de dvd wordt de blu-ray-disk (brd) van Sony. De Amerikaanse filmstu dio Warner Bros brengt vanaf dit jaar niet langer films uit op het concurrerende formaat hd-dvd. Nu het grote Warner partij heeft gekozen voor de blu-ray-techniek, lijkt de strijd tussen brd en hd-dvd beslist in het voordeel van de eerste. Met Wamer heeft 70 pro cent van de amusementsindustrie gekozen voor blu-ray, dat bedoeld is voor hoge-definitie (hd) televi sies. Op een schijf past twee uur film in hdtv-formaat. Gemengd bedrijf verdwijnt in rap tempo enschede - De typisch Oost-Neder landse cultuur van het gemengd agrarisch bedrijf is versneld aan het verdwijnen. Dat constateren re gionale bestuurders van vakorgani satie LTO Noord in een terugblik op 2007. De noodzaak van specialisatie en schaalvergroting blijkt zwaarder te wegen dan het voordeel van risi cospreiding, zo constateren voorzit ter Jannie Lamberts van LTO Noord Overijssel en voorzitter An- nechien ten Have van de LTO-sec tie varkenshouderij. Verbond Verzekeraars stelt tuchtraad in den haag - Het Verbond van Ver zekeraars heeft een tuchtraad inge steld. Consumenten kunnen bij dit onafhankelijke orgaan terecht met klachten over het gedrag van verzekeraars. De belangenvereni ging vertegenwoordigt meer dan 95 procent van de verzekerings- markt in Nederland. De Tuchtraad Financiële Dienstverlening, zoals de officiële naam luidt, toetst of de verzekeraar zich houdt aan de gedragscodes en regelingen van het Verbond. De uitspraken van de tuchtraad zijn bindend. Wikipedia komt met nieuwe zoekmachine new york - De oprichter van de populaire online-encydopedie Wikipedia, Jimmy Wales, lanceer de gisteren een eigen zoekmachi ne. Net zoals bij Wikipedia zullen de gebruikers de gelegenheid krij gen om zelf een bijdrage te leveren aan de 'Wikia' zoeksite. In tegenstelling tot Wikipedia is het de bedoeling dat Wikia wel commercieel is en geld in het laa tje brengt door middel van adver tenties. Wikia zal aanvankelijk slechts tussen de vijftig en hon derd miljoen websites doorzoeken. Nederland heeft weer minste werklozen EU luxemburg - Nederland heeft op nieuw de laagste werkloosheid van de 27 EU-landen, zo blijkt uit cijfers van Europees statistisch bu reau Eurostat over november. Van de Nederlandse beroepsbevol king zit slechts 2,9 procent onge wild zonder baan volgens Euro- stat-definities. Het EU-gemiddelde is 6,9 procent. Terwijl de werkloosheid in Neder land nog daalt, is het voor de hele Europese Unie stabiel gebleven ver geleken met de voorgaande maand. Kamer van Koophandel wil duidelijkheid over heffing bij uitbreiding. door Ben Jansen middelburg - Recreatieonderne- mers in Zeeland aarzelen met in vesteringen. Reden: onduidelijk heid over de heffing die zij moe ten betalen als ze willen uitbrei den. Die heffing vloeit voort uit het integraal omgevingsplan Zee land en is bestemd voor de aanleg van groen. Voor de provincie is de ze zogenoemde vereveningsbijdra- ge voorwaarde voor toestemming voor uitbreidingsplannen. Voorzitter Chris Rutten van de Ka mer van Koophandel Zuidwest-Ne derland zei gisteren in zijn nieuw jaarstoespraak dat in de praktijk bij gemeenten en ondernemers veel vragen leven over de heffing. Voorbeelden: hoe hoog moet de bijdrage zijn, waaraan mag ze wor den besteed en hoeveel ruimte is er voor maatwerk? Rutten: „Wij hebben de indruk dat onderne mers door deze onduidelijkheden voorzichtig zijn met investerin gen." Hij pleitte ervoor dat de pro vincie en de gemeenten snel hel derheid verschaffen. Er moet vol gens Rutten in elk geval geen rege ling komen die voor de hele pro vincie geldt. Hij meent dat afzon derlijke situaties afzonderlijk moe ten worden beoordeeld. De nieuwjaarsreceptie was de gele genheid voor de nieuwe Kamer van Koophandel Zuidwest-Neder land zich aan het bedrijfsleven te presenteren. Per 1 januari zijn de Kamers voor Zeeland en West-Bra bant samengegaan. Rutten stelde vast dat de fusie aanvankelijk is in gegeven door de wens van de Haagse politiek het aantal Kamers van Koophandel in Nederland te verminderen. Tijdens de voorberei dingen hebben beide Kamers even wel snel ingezien dat samenwer king meerwaarde voor de econo- Recreatieondernemers zijn voorzichtig met investeringen door onduidelijkheden over de heffing bij uitbreiding van de toeristische sector. mische ontwikkeling oplevert en besparingen voor ondernemers. Hij beloofde behoud van de bereik baarheid van de Kamer en verbete ring van de dienstverlening, bij voorbeeld op het gebied van star ters en innovatie. Rutten ging ook even in op de con currentiestrijd tussen Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen om het nieuwe kantoor van de Kamer van Koophandel. Hij hield zich zorgvuldig op de vlakte: „Het on dernemingshuis komt daar waar het het beste kan bijdragen aan de Zeeuwse en de Zuidwest-Neder landse economie, daar waar de partners het willen en daar waar het voor een verstandige prijs kan worden gerealiseerd." Home lijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes Schelpdierbedrijf is voortrekker om sector duurzamer te maken. door Ben Jansen MIDDELBURG - De Prijs Creatief On dernemerschap 2008 van de Ka mer van Koophandel Zuidwest-Ne derland is voor Roem van Yerseke. Directeur Huub Lacor van het schelpdierbedrijf ontving de on derscheiding gisteren tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Kamer. De prijs gaat dit jaar naar Roem van Yerseke omdat dit bedrijf zich veerkrachtig aanpast aan de nieu we maatschappelijke inzichten waarmee de sector te maken heeft. Zo heeft Roem van Yerseke een be langrijke rol gespeeld bij ontwikke ling van mosselzaadinvangsyste- men. Het schelpdierbedrijf is ook begonnen met een proef om on der kunstmatige omstandigheden kokkel-, mossel- en oesterzaad te telen en nam daarvoor twee biolo gen in dienst. Andere blijken van het feit dat Roem van Yerseke creatief de ba kens verzet zijn de overstap van de kokkelvisserij naar de garnalenhan- del en de deelname aan het pro ject Zeeuwse Tong. Hierin wordt getracht de kweek van tong, schelpdieren en zeegroenten te combineren. Roem van Yerseke heeft een rui me traditie in de schelpdieren- kweek. Het bedrijf telt ruim drie honderd werknemers. De Roem Voorzitter Chris Rutten (voorgrond) en vice-voorzitter Luit Ezinga van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Neder land zij aan zij op de racefiets. Ze presenteerden gisteravond het boek Durven demarreren over 25 jaar creatief ondernemerschap in Zeeland. foto Mechteld Jansen van Yerseke-groep beschikt over mosselkwekerijen in Nederland en Duitsland, over verwerkingsbe drijven in Nederland, Duitsland en Denemarken en over een ver koopkantoor in Spanje. De geza menlijke oppervlakte van deze kwekerijen beslaat ongeveer 2200 ha. Hierdoor is Roem van Yerseke in staat zichzelf voor een belang rijk deel te voorzien van mosselen uit eigen kweek. Lacor was zeer in zijn schik met de onderscheiding voor zijn be drijf. Hij beschouwde de prijs als een erkenning voor de stappen die Roem van Yerseke zet op weg naar duurzaamheid. „Daarvoor moet je initiatieven nemen. Als je alleen maar volgt, kom je er niet." Het was gisteren de 26ste keer dat de Prijs voor Creatief Ondernemer schap is uitgereikt. Roem van Yer seke en alle ondernemingen die dit bedrijf sinds 1983 voorgingen, zijn geportretteerd in het boek Durven demarreren. Het boek is tij dens de nieuwjaarsreceptie van de Kamer van Koophandel gepresen teerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13