Sport Eindelijk weer soccerzege voor HVV'24 Revanche Niels Koole in halve marathon Rockanje 26 Maandag 7 januari 2008 PZC Jaimy de Visser (links) en Jeroen Claessens van HW'24 zijn blij met de eindzege van het 22e Werk Vakman schap soccertoernooi in Terneuzen. foto Wim Kooyman Inwoner Zoutelande houdt Jan van der Marei net achter zich. door Sjaak Sinke rockanje - Geen zege maar wel re vanche voor Niels Koole uit Zoute lande in de halve marathon van Rockanje. Hij werd na 21.1 lood zware kilometers tweede, maar versloeg wel de drievoudig win naar van de Kustmarathon Jan van der Marei (Aarlanderveen). De winnaar werd Jeroen Romeyn (Passaat). Chantal Koole-Maat fi nishte bij de vrouwen als tweede achter Carla Ophorst (Haag Atle tiek). Koole wist in de laatste kilometers een kleine voorsprong op zijn con current op te bouwen en ging ka pot over de finish in 1.17.54, Van der Marei volgde schijnbaar met een glimlach op zeven seconden. „Het was meer een grimas van ver moeidheid", aldus Van der Marei, die Koole de tweede plaats gunde. „Maar een volgende keer gaat hij weer voor de bijl". Wim van Sparrentak (Dynamica) verraste met de vijfde plaats over all. Vrijdag won hij de 7 kilometer loop van zijn oude korfbalclub On- do. In Rockanje liep hij naar een tijd van 1.20.12. Theo Rabout (Wie lingen) werd negende, net voor de winnaar van de Tankloop Erik Poppe (Dynamica). Die haalde de tweede plaats bij de mannen H40 achter Pieter Heggen, de winnaar van de eerste Kustmarathon. T\veevoudig winnares van de Kust marathon Martine Lust liep voor het eerste weer na een zware en kelblessure en finishte op de twee de plaats bij de vrouwen D40. Leo- nie Ton (Delta Sport) finishte in 1.43.49 net naast het podium bij de seniorenvrouwen. Cardon verder op NK schaken goes - Helmut Cardon heeft de tweede ronde bereikt van de halve finales van het NK schaken. De speler van Het Witte Paard ver sloeg zaterdag in Hilversum Eric Hoeksema. Gisteren hield hij de Groninger met zwart op remise. Zeeuws kampioen Jeroen Hekhuis werd uitgeschakeld. Hij had zater dag winstkansen tegen Manuel Bosboom, maar verloor. De twee de partij eindigde in remise. Atleet Robin Hofland op de weg terug goes - Vlissinger Robin Hofland lijkt op de weg terug. De atleet die lange tijd kampte met knieproblemen schreef giste ren in en om het Nollebos in zijn woonplaats de Nieuwjaarsloop over 8 km op zijn naam. Hofland bleef Arjo Verhage uit Aagtekerke vijf seconden voor. Bij de vrouwen was Ellen Koppejan uit Vlissingen in 40.34 het snelst. Hulster formatie is in finale na shoot-outs te sterk voor RCS. door Barry van der Hooft terneuzen - Ze kwamen enkel en alleen om te winnen en slaagden daar na zeventien edities eindelijk weer eens in. De spelers van HW'24 vierden de eindzege in het 22e Werk 8c Vakmanschap soc certoernooi uitbundig, na een fina le die alle kanten op kon. De eind strijd tegen RCS eindigde uiteinde lijk in 1-1, waarna de Hulstenaren net als in de halve finale de besten waren in de shoot-outs. De keepende trainer Michel Leon- hart toonde zich een lastig te pas seren station. Dat de gelegenheids doelman tijdens de shoot-outs nog op het veld stond, was vooral voor de spelers van RCS moeilijk te verkroppen. Leonhart kwam in de eerste helft van de finale onbe suisd uit en raakte het scheenbeen van Dennis de Nooijer. Rood, dachten de spelers van RCS. Geel en dus een tijdstraf van twee mi nuten, besliste scheidsrechter Harold van de Ketterij. Tijdens de afwezigheid van Leon hart zette Gérard de Nooijer RCS op voorsprong, maar dat voordeel werd in het tweede bedrijf knullig uit handen gegeven. Bij een uit braak leed RCS'er Alwin van Ham balverlies, waarna Jeroen Claes sens met een subtiele voetbewe ging de stand weer in evenwicht bracht. Bij de shoot-outs ontstond vervolgens consternatie, toen Ro bin Mac Taggert HW'24 op voor sprong leek te zetten. Van de Kette rij keurde de treffer echter niet goed, omdat de bal volgens hem te gen de paal en niet tegen de staan der was geknald. Omdat Jari Vyae- ne daarna scoorde en Dennis de Nooijer miste, waren de Hulsten aren het voorval snel vergeten. Het jonge grut van HW'24 viel over elkaar heen, maar Angelo Ver- l^j HW'24 wint voor het eerst in ze- ventien jaar weer eens het soc certoernooi. In Terneuzen is de Hulster ploeg na shoot-outs te sterk voor RCS. Mesu middenmoter op NK marathonschaatsen assen - Erwin Mesu uit Middel burg is gisteren in Assen 24e ge worden bij het NK marathon- schaatsen in de B-categorie. De titelstrijd werd gewonnen door Utrechter Peter van de Pol, de nummer twee in het tussenklasse- ment om de KNSB Cup voor B-rij ders. Erwin Mesu werd in decem ber tweede op het Zeeuws kam pioenschap marathonschaatsen achter Niels Goverse uit Kapelle. Lavrijssen tweede in omnium Gent goes - Birgit Lavrijssen uit Kapelle is zaterdag op de wielerbaan van Gent als tweede geëindigd in een omnium voor vrouwen. De zestienjarige Bevelandse, lid van wielervereniging Theo Middel kamp, eindigde eerst als zesde in het onderdeel scratch. Daarna schreef ze met een ronde voor sprong de puntenkoers op haar naam. braeken zocht al snel de luwte op. De routinier speelt in het vierde elftal van HW'24 en was speciaal voor het soccer opgeroepen. Voor hem is het - net als voor zijn club - de vierde eindzege. Ook bij de tweede, vierde en vijfde editie van het soccer stond hij eind jaren tachtig op het hoogste podium. „Ik dacht eerst dat die jongens een geintje maakten toen ze vroegen of ik mee wilde doen", zei Verbra- eken. „Maar ik speel dit spelletje graag. Alleen merk ik wel dat ik bijna 41 ben. Ik moest er sneller uit dan soms de bedoeling was. Ik vond het niet erg, want die jonge gasten blijven toch wel gaan." Verbraeken zorgde voor rust, bin nen een team dat in Jeroen Claes sens, Jari Vyaene en de net acht tienjarige Bart Rijckaert zijn uit blinkers had. Ze eindigden alledrie in de top vijf bij het klassement van de beste speler. De hoofdprijs ging echter naar Hoessein Bouzam- bou. De aanvaller van RCS liet on navolgbare bewegingen zien en blonk vooral uit in de kwartfinale tegen Koewacht. Mede dankzij vier treffers van Bouzambou be reikten de Souburgers eenvoudig de halve eindstrijd. En dat terwijl het team in de pou lefase op de rand van uitschake ling balanceerde. Dankzij een ge lijkspel tussen RIA W. en Spui schaarde RCS zich met het nodige geluk bij de laatste acht. Naast Koe wacht, dat met 6-3 onderuit ging tegen RCS, sneuvelden ook Ter- neuzense Boys, Hoek en Terneu zen in de kwartfinales. De titelverdediger verloor na shoot-outs van Walcheren en van af dat moment zouden de drie wedstrijden waarbij het nog er gens om ging allemaal via shoot-outs beslist worden. Het ge beurde bij de halve finales tussen RCS en Walcheren (1-1) en bij die tussen HW'24 tegen Zaamslag (0-0). In de finale bleken de doel punten vervolgens ook schaars, waardoor de één-tegen-één-ge- vechten vanaf de middenlijn op nieuw een winnaar aan moesten wijzen. Die kwam voor het eerst sinds zeventien jaar weer eens uit Hulst. Zeiler Johan Bol wint Nieuwjaarsrace goes - Voor de traditionele Nieuw jaarsrace kwamen 78 schepen op het water van de Oosterschelde. De klasse ORC-Club 1 werd ge wonnen door Ralph Berkmans uit Antwerpen met de Argenta. Johan Bol uit Goes was met zijn Aboen de snelste in de ORC-Club 2-klas- se. Klasse 3 werd een prooi van Niek Spiljard uit Middelburg met zijn schip Vanilla. Rini Verwest per direct opgestapt bij ZSC'62 goes - ZSC'62 moet op zoek naar een nieuwe trainer nu Rini Ver west per direct is opgestapt bij de club uit Scharendijke. De uit Zierikzee afkomstige Ver west heeft het bestuur van de za terdag-vierdeklasser te kennen ge geven dat privé-omstandigheden hem tot dit besluit hebben ge bracht. Hij was bij ZSC'62 bezig aan zijn tweede seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58