Rigters ook in het veld onzichtbaar Koeman dieper in problemen met Valencia BenZeker De goedkoopste zorgpolis van Nederland? PZC Maandag 7 januari 2008 23 Luton Town bedwingt Liverpool maar moet vrezen voor het einde. door Barry van der Hooft OEN HAAG - Hé, daar heb je Maceo Rigters! De spits die long Oranje afgelopen zomer aan de Europese titel hielp, is bij Blackburn Rovers behoorlijk in de vergetelheid ge raakt. Tegen Coventry City, een duel in de derde ronde van de FA Cup, krijgt hij van coach Mark Hughes eindelijk weer eens een kans. Het wordt een middag om heel snel te vergeten. Want Rigters is onzichtbaar en wordt na een uur vervangen. Zijn ploeg loopt een flinke deuk op te gen de nummer zeventien van het Championship, het tweede niveau in Engeland. Het wordt liefst 1-4, ziet Arjan de Zeeuw vanaf de bank. Iain Dowie heeft zijn Neder landse verdediger niet nodig en staat met een enorme grimas op het lelijke gezicht aan de zijlijn. Coventry City is niet de enige ploeg die voor een stunt zorgt. Oldham Athletic, uitkomend op het derde niveau, komt brutaal met 1-0 winnen bij Everton. En Daniël de Ridder ondergaat met Birmingham City hetzelfde lot als Rigters, zijn voormalige ploegge noot bij Jong Oranje. De Ridder begint tegen Huddersfield Town in de basis, mag wél een hele wed strijd spelen, maar kan een neder laag (2-1) eveneens niet voorko men. Blackburn Rovers, Everton en Bir mingham City zijn niet de enige Premier Leagueclubs die een finale op het imposante Wembley kun nen vergeten. Bolton Wanderers gaat onderuit tegen Sheffield Wed nesday (0-1) en Sunderland is kansloos tegen Wigan Athletic (0-3), dat zonder Mario Melchiot en Denny Landzaat speelt. Drie van de vier traditionele top clubs maken geen fout. Chelsea mazzelt tegen Queens Park Ran gers (1-0), Arsenal is te sterk voor Burnley (2-0) en Manchester Uni ted klaart de lastige klus bij Aston Villa (0-2). De twee clubs staan voor de vierde keer in zeven jaar tijd in de derde ronde van het ver maarde bekertoernooi tegenover el kaar. United wint, met de hulp van Wilfred Bouma. De linksback reageert negen minuten voor tijd niet al te alert, waardoor Cristiano Ronaldo van dichtbij kan scoren. Wayne Rooney maakt er bij zijn rentree nog 0-2 van. Edwin van der Sar, terug onder de lat na een liesblessure, houdt de nul. Liverpool blijft wel in gebreke. Het komt niet verder dan 1-1 bij Luton Town, waardoor een replay nood zakelijk is. Het is alleen de vraag of die nog gespeeld gaat worden. Lu- ton staat op de rand van een faillis sement en moet voor vanmiddag 17.00 uur een nieuwe eigenaar vin den die alle schulden over wil ne men. Lukt dat niet, dan is het ein de verhaal voor de club. De oudste doelpuntenmaker in de derde ronde kent zulke zorgen Ook de derde ronde van de FA Cup gaat niet zonder verrassin gen voorbij. Vijf Premier League clubs vliegen eruit, terwijl Liver pool een replay moet spelen. niet. Teddy Sheringham is inmid dels 41, maar speelt nog in het Championship. Zijn ploeg Colches ter United staat wel in de gevaren zone en vliegt ook nog eens uit de FA Cup. Het wordt 1-3 voor het Peterborough van coach Darren Ferguson. Hij hoopt vandaag bij de loting aan Manchester United te worden gekoppeld, om zo eens zijn vader (Sir Alex) te treffen. De kleinste amateurclub ooit in de derde ronde viert ondanks de uit schakeling gewoon feest. Chase- town, uitkomend op het achtste ni veau ontvangt het Cardiff City van Glenn Loovens en Jerrel Has- selbaink. De BBC zendt het duel li ve uit en daardoor mag het nietige clubje minimaal 240.000 euro op de bankrekening tegemoet zien. Chasetown komt op voorsprong, maar verliest uiteindelijk met 1-3. Na afloop roept manager Charlie Blakemore zijn spelers bij elkaar. Ze vormen een kring, slaan de ar men ineen en beginnen met Blake more als middelpunt massaal te springen en te juichen. Ook dat is de FA Cup. BenZeker.i vergelijkt en helpt u op weg! Ruud van Nistelrooij zet Real Madrid weer eens op het juiste spoor. VALENCIA - Ronald Koeman is er gisteren met Valencia niet in ge slaagd de rust bij de club enigszins te laten terugkeren. Het thuisduel met hekkensluiter Levante eindig de in 0-0. Valencia besloot het duel met tien man na een rode kaart voor Nikola Zigic. Valencia is nu al zes competitie duels op rij zonder zege en dreigt de aansluiting met de subtop te verliezen. Na afloop van de wed strijd klonk in Estadio Mestalla een hels fluitconcert. Valencia had tegen Levante een duidelijk veldoverwicht, mocht in totaal dertien hoekschoppen ne men en kreeg een handvol kansen. Scoren bleek echter opnieuw een groot probleem. Valencia maakte dit seizoen in achttien wedstrijden pas 22 doelpunten. Niet alleen de slechte resultaten zorgen voor onrust bij Valencia. Koeman besloot eind december de routiniers David Albelda, José Ca- nizares en Miguel Angulo uit de se lectie te zetten. Albelda is inmid dels naar de rechter gestapt om contractontbinding af te dwingen. Vrijdag zette Koeman ook Manuel Fernandes uit de selectie. De mid denvelder moest een nachtje in de cel doorbrengen na een incident in een nachtclub. Koploper Real Madrid kon punten verlies in de eerste competitiewed strijd van het nieuwe jaar maar net voorkomen. De titelverdediger versloeg gisteren in eigen stadion Ronald Koeman slaagt er met Va- lencia niet in om hekkensluiter Levante te verslaan (0-0). Real Madrid wint met 2-0 van Zarago- za. Van Nistelrooij maakt de 1-0. Real Zaragoza met grote moeite: 2-0. Ruud van Nistelrooij redde Real door halverwege de tweede helft de score met het hoofd te openen. De Braziliaan Robinho, die de assist gaf, bepaalde even la ter de eindstand. Niet de spitsen, maar doelman Iker Casillas was uit blinker bij Real. Hij voorkwam meerdere malen een achterstand. Naast Van Nistelrooij startte ook Wesley Sneijder in de basis bij Real. De middenvelder werd in de 55e minuut vervangen door Guti. Arjen Robben bleef de hele wed strijd op de reservebank, Royston Drenthe ontbrak in de selectie. Real Madrid behoudt door de over winning zeven punten voorsprong op Barcelona, dat zaterdag zonder de geblesseerde Ronaldinho Real Mallorca met 0-2 versloeg. Na ruim een uur opende de Mexicaan se international Rafael Marquez de score. Samuel Eto'o voegde er vlak voor het slotsignaal een tweede treffer aan toe. Het verrassende Espanyol blijft na Real Madrid en Barcelona voorals nog de beste van de rest. In de strijd om de derde plaats won de tweede dub van Barcelona op ei gen veld met ruime cijfers van con current Villarreal: 3-0. Cristiano Ronaldo (midden) is Wilfred Bouma te slim af en schiet Manchester United op voorsprong. foto Lee Sanders/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55