Fortis overtuigt en pakt eerste punten sinds half november Dobbeieir moet Martijn Rentmeester Favoriet laat winst liggen op Zeeuws kampioenschap schaken VC Vlissingen 0 hogerop helpen StCfk Uit StdTtblokkCII pzc Maandag 7 januari 2008 27 TOP-korfbalster Jeanine Marijs doet een schotpoging in de zware wed strijd tegen Korbatjo. foto Ruben Oreel Swift en TOP blijven bovenaan in eerste klasse. door JaapJan Ritsema goes - De korfballers van Fortis klopten zaterdag in Bennekom on verwachts DVO. De winst was meer dan welkom voor de Sou- burgse overgangsklasser, die vanaf 17 november geen punt had ver gaard. In de eerste klasse blijft Tjo ba meedoen voor de titel door een overwinning op Merwede, terwijl All Ready verloor. DVO-Fortis 11-16: Fortis kwam op vallend scherp uit de startblokken. De Souburgers dwongen de tegen stander vanaf de eerste minuut tot achtervolgen en slaagden erin heel de wedstrijd het gat op minimaal vier punten te houden. „Het was genieten op de bank. Bijna alles lukte aan onze kant en DVO was ongelukkig in de afronding", zei coach Aarnout Crucq. „Dit is een enorme opsteker." In de komende twee weken gaat Fortis de strijd aan met SSS en Per il ix, twee ploegen die eveneens laag staan. Scores Fortis: Niels Bebelaar 4, Elze Blan- kenburgh en Remi van de Broeke 3, Wan der Koole 2, Mark Trimpe, Shalana Janis- se, Chantal Caljouw en Angela Matthijsse 1. Tjoba-Merwede 22-17: Eersteklas ser Tjoba keek lang tegen een ach terstand aan. Pas kort voor rust (10-8) kwam de thuisploeg voor. In de tweede helft kwam het team beter voor de dag. De ploeg van trainer Kees Broerse moet de komende weken pas echt aan de bak. Zaterdag is het uitduel met nummer twee SDO, veertien dagen later komt koploper HKC naar Goes. Scores Tjoba: Sander Harinck 6, Dirk-Jan Westmaas en Niels Westmaas 4, Robert van Schaik 3, Melissa de Jonge 2, Jojanne- ke Fokke, Petra Rijn en Johanneke Vleugel 1. All Ready-Vitesse 12-14: De thuis ploeg begon goed, maar zette niet door. Bij rust keek de Zierikzeese eersteklasser tegen een kleine ach terstand (5-6) aan, waarna Vitesse in de tweede helft ook iets beter was. „Vitesse ging zorgvuldiger om met de kansen, maar technisch en tac tisch waren we zeker gelijkwaar dig", zei trainer Sjaak Joziasse. Scores All Ready: Henk de Graaf 3, Den nis Voshart, Jan Willem van Nieuwenhuij- ze 2, Yvonne Joziasse, Anouk van Tiggel- hoven, Manon Torensma, Marcel Joziasse en Remy Quist 1. RWA-Swift 14-15: Een onnodig nipte zege voor de Middelburgse tweedeklasser. Bij 10-15 had koplo per Swift het overwicht en leek de wedstrijd op zak, maar de laatste acht minuten verslapte de ploeg van Ralph Gillissen. „Het lukte niet om de partij definitief op slot te gooien. Het tempo lag een tand je lager en de combinaties vielen weg", zei de coach. Scores Swift: Ivo de Hond 5, Rob Sander- se en Richard Geldof 3, Paul van den Berg en Anita Hoekstra 2. TOP-Korbatjo 12-11: TOP moest als verwacht flink aan de bak te gen Korbatjo. Coach Edwin Cop- poolse zag zijn ploeg 'best goed spelen, maar teveel kleine kansen missen'. Korbatjo kon mede daar door op 9-11 komen. In de laatste twaalf minuten viel de ploeg uit Oud-Beijerland echter stil, waarna TOP langszij kwam en de twee punten pakte. Petra de Ridder maakte de winnende uit een vrije bal. Scores TOP: Jeanine Marijs 3, Peter van Belzen, Petra de Ridder 2, Nelleke van Belzen, Jantine Meulmeester, Jordi Meulmeester, Frank Bouwsma en Ad Be- zemer 1 Stormvogels-Ondo 10-14: De der by in de derde klasse werd dit maal gewonnen door Ondo. Met horten en stoten dwong de koplo per uit Sint Laurens de overwin ning op de Westkapellaars af. De demarrage (van 9-11 naar 10-14) in de laatste tien minuten was door slaggevend. Scores Ondo: Martijn Walraven en Anne- lie Wisse 3, Joris Hoogwerf, Wim Allaart en Sanne Platzbeecker 2, Andrea Geldof en Iwan de Pagter 1 Scores Stormvogels: Arjen Schoc Frank Peene, Niek Peene en Francky Koole 2, Sander Koole en Marit Kleinepier 1. Togo-Ventura Sport 11-19: Voor Togo begon 2008 slecht. Door le gio passfouten en misverstanden kwam de Goese formatie geen mo ment in de wedstrijd tegen de te genstander uit Strijen. Coach Edwin Machielse kon maar één ex cuus vinden: „We hadden geen weerwoord tegen een agressief ver dedigende tegenstander." Scores Togo: Janneke de Wit 3, Corné van Rooijen, Dennis Boelman en Johan Wondergem 2, Robbertjan Huijbregtse en Wendy Uitterhoeve 1 goes - Voetbalclub Vlissingen wil in het seizoen 2010-2011 uitkomen op het hoogste amateurniveau. Om die ambitie gestalte te geven is de club in zee gegaan met Eddy Dobbeleir uit Sluiskil. Na zijn pen sionering is de oud-voorzitter van Hoek en Terneuzen en tevens oud-adviseur van onder meer Be- veren, SSV'65 en Goes sinds 2006 actief met zijn sportadviesbureau APBO. Doordat Dobbeleir over veel bestuurlijke ervaring en over een ruim netwerk in de voetbalwe reld en het zakenleven beschikt, denkt Vlissingen met hem de juis te persoon te hebben aangetrok ken. Dobbeleir zal vooral het clubbe stuur adviseren in het optimalise ren van de (technische) structuur en het kader van de vereniging. Hij zal ook worden betrokken in het uitbouwen van de aan Vlissin gen verbonden sponsorclub. door Daaf Kasse BEEKBERGEN - In het Gelderse Beek bergen is zaterdag de halve finale van het Nederlands damkampioen schap van start gegaan. Martijn Rentmeester uit 's-Graven- polder, die zijn debuut maakt op dit niveau, kende een uitstekende start. Aan de eerste twee ronden hield de 19-jarige dammer drie punten over. Zaterdag won hij van Sander Spaans, een jonge speler van damclub Lent die hij in no vember in een competitiewed strijd ook al versloeg. Gisteren hield Rentmeester goed stand te gen meervoudig NK-finalist Sven Winkel. De Arnhemmer dwong wel een iets beter eindspel af, maar de Zeeuw vond moeiteloos de weg naar remise. Rentmeester deelt de eerste plaats in zijn groep met Gerbrand Hessing en Gerlof Kolk. De nummers een en twee van de vier groepen plaatsen zich rechtstreeks voor het NK, de num mers drie spelen een barrage. Bennie Provoost, in Beekbergen op jacht naar zijn derde NK-ticket, startte moeizaam. De drievoudige Zeeuwse kampioen slaagde er vrij dagavond tegen Teun van de Krol uit Waddinxveen niet in kansen te scheppen. De partij eindigde in een gelijkspel. Hetzelfde resultaat boekte hij een dag later tegen de jonge Limburger Erwin Heunen, na een partij waarin hij even langs de rand van de afgrond balanceer de. Na twee ronden bedraagt de achterstand van Provoost op de koplopers Wim van der Kooij en Jasper Lemmen al twee punten. Bij de vrouwen is Leonie de Graag uit Goes de enige Zeeuwse. Ze speelt in een poule van zes, waar van de drie beste speelsters zich plaatsen. De Graag speelde in haar eerste partij gelijk tegen Alexandra Betting uit Bennekom. Terneuzenaar Matthieu Freeke loopt verrassend averij op. door Roeland Alders TERNEUZEN - Bij het Zeeuws kam pioenschap schaken heeft de grote favoriet Matthieu Freeke uit Ter- neuzen verrassend averij opgelo pen. Grootste concurrent Joey Gro- chal uit Goes won wel zijn twee partijen. In de eerste ronde had Freeke niet al te veel problemen met Lan- dau-speelster Ingeborg Jansen. Dit in tegenstelling tot zijn partij te gen haar clubgenoot Wim Sinke in de tweede ronde. Freeke had wel steeds licht voordeel, maar meer dan een puntendeling leek er niet in te zitten. In het eindspel leek het toch nog goed te komen met de Terneuzenaar, maar Sinke hield met hangen en wurgen stand. Titelverdediger Jeroen Hekhuis van Schaakklub Souburg had de eerste ronde vooruit gespeeld, om dat hij dit weekeinde op het Neder lands kampioenschap actief was. In de eerste ronde haalde hij een zege op Martin de Bock. De twee de ronde haalt hij binnenkort in. Joey Grochal bleef wel ongeschon den na de eerste twee ronden. In de eerste ronde had hij nog wat moeite met Terneuzenaar Eric Na de tweede ronde van het ZK schaken staan vier man met twee punten aan kop. Roose, maar in de tweede wed strijd had hij het niet al te lastig. Martin Krijger uit Zierikzee werd daarin van de mat gespeeld. Naast Joey Grochal staan Quinten Ducarmon, Gert van Rij en Roe land Alders ook op twee punten. Ducarmon won de eerste ronde van de voor Middelburg spelende Dick Wolters. In het tweede be drijf was de jonge Terneuzenaar veel te sterk voor Goesenaar Joey van de Braak. Van de Braak baarde nog opzien door in de eerste ronde verrassend te winnen van de veel hoger inge schaalde Corné Boogaard. De an dere Goese jeugdspeler, Sjaak Die- leman, zorgde in de eerste ronde ook voor een verrassing. Alex Jonk heer wilde te veel en verloor daar door. In de tweede ronde was het de ervaren rot Gert van Rij die de opmars van Dieleman stopte. Van Rij, spelend voor Het Witte Paard, had de in eerste ronde Nick Weg man verslagen en staat zodoende ook op twee punten. Souburger Roeland Alders behaal de ook twee overwinningen. Bram Koeman (De Zwarte Dame) en Vincent Sleuyter (Terneuzen) wa ren zijn slachtoffers. Matthieu Freeke in zijn partij tegen Wim Sinke. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37