Zeeland het leuk heeft vieren wij feest' ROC kijkt over de grens Paardenstal als minitheater PZC Maandag 7 januari 2008 I 13 De coverband Bad Hair Day tijdens de drukbezochte nieuwjaarsparty, zaterdagavond in Zierikzee. V.l.n.r. zangeres Annemieke Schwitter, zanger Eric van Schaik en gitarist Arjen Zwart. foto Marijke Folkertsma TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse mu zikanten, toneelspelers en ander soortige creatieve geesten kunnen waarschijnlijk vanaf komend na jaar hun ei kwijt in een minithea ter aan het Tuinpad in Terneuzen. De Terneuzense broers Jan en Mai- kel Harte willen de voormalige paardenstal van reder Van Rompu ombouwen tot een vestzaktheater. De gemeente staat vooralsnog posi tief tegenover hun plan, al ver leent het pas definitief medewer king als de bouwaanvraag is inge diend en een akoestisch rapport overlast voor de omgeving uitsluit. De stal moet een podium worden voor iedereen die creatief bezig is. Maikel Harte: „Het moet heel laag drempelig zijn, het gaat ons puur om het stimuleren van creativi teit." Een toneelclub, maar ook muzikanten moeten er terecht kunnen. „Durf je nog niet in Por- gy en Bess op te treden, dan kan het eerst in de stal achter gesloten deuren." Hotelschool ziet kansen in samenwerking met school in Berlijn. door Miriam van den Broek middelburg - Reizenorganisator Jan Geldof uit Vrouwenpolder kan het niet laten. Het zit in zijn bloed om contacten te leggen tussen Duitsland en Zeeland. Dat doet hij niet onverdienstelijk. Woensdag vertrekt Jos Leijs van de Middelba re Hotelschool uit Middelburg, op Geldofs initiatief, naar Berlijn om met de directrice van de hotel school daar te praten over een uit wisseling tussen studenten. „De hotelschool in Berlijn heeft een eigen hotel, dat volledig door studenten gerund wordt. Wij heb ben dat ook op de Dam in Mid delburg", zegt Arold Versluys van het ROC Zeeland, waar de Middel bare Hotelschool onder valt. „Waar wij specifiek in geïnteres seerd zijn, is of leerlingen van hier een soort stage kunnen lopen in het hotel daar. We denken dat het een meerwaarde is om in het bui tenland te werken, in een andere taal. En waar ik zelf erg van gechar meerd ben, is om de leerlingen dan onder te brengen in gastgezin nen. Alleen zo worden ze hele maal ondergedompeld in een an dere cultuur." De uitwisseling zou met name ge schikt kunnen zijn voor scholieren met een havo-diploma die de Mid delbare Hotelschool in een ver sneld traject van twee jaar doorlo pen, zegt Versluys. Of het tot een uitwisseling komt, is nog de vraag. Eerst gaat Leijs eens kijken in Ber lijn. Als dat positief uitpakt, komt de directrice van de hotelschool in Berlijn in februari naar Zeeland. Voor Jan Geldof zit daarmee zijn taak als schakel tussen de twee scholen er nog niet op. „ledereen mag meeliften op mijn contacten. Maar zoals gezegd: het zijn mijn contacten. Ik wil er dus bovenop blijven zitten. )e weet maar nooit wat eruit voortkomt. Als die uit wisseling doorgaat, zijn er straks misschien ouders die een weekje naar Berlijn willen om te zien waar hun kinderen verblijven." Geldof heeft afgelopen voorjaar ook een stageproject opgezet met de universiteit in Berlijn. Studen ten Toerisme zouden in Zeeland stage lopen. Dat is niet goed van de grond gekomen. Et kwam één student en die liep uiteindelijk sta ge in Amsterdam. Daarnaast pleit Geldof bij de gemeente Veere ook voor een band met het Duitse Stol berg, waar ruim vijfhonderd jaar geleden de moeder van prins Wil lem van Oranje werd geboren. Vol gens Geldof kunnen beide plaat sen daar profijt van hebben. Jan Geldof uit Vrouwenpolder, or- ganisator van reizen naar Duits land, legt opnieuw contacten op het vlak van onderwijs en toeris me. Eerste dansavond van 2008 in Ouwerkerk ouwerkerk - De beheerder van het dorpshuis in Ouwerkerk laat zaterdag vanaf 20.30 uur de cha cha cha, de rumba, de foxtrot en een walsje schallen uit de luidspre kers. Eens per maand is de vloer vrij in het dorpshuis, waar zonodig ook instructie wordt gegeven. Meer in formatie op 642582 of 0642- 918807. Nieuwe naam voor muziekprogramma zierikzee - 'Met een knipoog naar klassiek' bestaat niet meer, voortaan is het 'Hier zit muziek in'. Radio Schouwen-Duiveland heeft het muziekprogramma, dat even oud is als het station zelf, om gedoopt. De vlag dekte de lading niet meer, want er werd steeds va ker populaire muziek gedraaid. Gis teren was de eerste uitzending. Hier zit muziek in' is elke zondag van 11 tot 12 uur te horen. Rijnconsort speelt in Burghse kerk burgh-haamstede - Het kwartet Rijnconsort uit Arnhem treedt za terdagmiddag op in de kerk van Burgh. Dat gebeurt in het kader van het nieuwjaarsconcert van de stichting Westerschouwen Kultu- reel. De muzikanten bespelen de traverse, de barokfagot en de blok fluit. Zij willen het publiek ook kennis laten maken met de dulci- aan, een voorloper van de fagot. Het concert begint om 14.30 uur. Bijdrage onderhoud van Nieuwe Kerk zierikzee - De gemeente maakt 1135 over aan de kerkmeesters van de Nieuwe kerk in Zierikzee. Het gaat om de jaarlijkse bijdrage die is afgesproken in 1997, bij de ge meentelijke herindeling. Het be treft de bijdrage over 2006. De on derhoudskosten van dat jaar belie pen ruim 15.000 euro. De gemeen te betaalt in Zierikzee ook 1135 eu ro mee aan molen De Zwaan. Ontmoeting met de zes broeders van Tibériade goes - Jongeren krijgen zaterdag de kans om met de zes broeders van De Tibériade in gesprek te gaan en samen te eten. De vaak erg jonge broeders leiden volgens de organisatie een leven van soberheid en gebed, dicht bij de natuur. De bijeenkomst vindt vanaf 16.00 uur plaats in een zaal van de rooms-katholieke Maria Magdale- nakerk in Goes. Terneuzen wil Veerhaven overnemen terneuzen - De gemeente Terneu zen wil de voormalige Veerhaven en omgeving overnemen van Rijkswaterstaat. Dat wil de exploi tatie van de haven uit handen ge ven, al voelt watersportvereniging Neusen daar helemaal niets voor Ingenieursbureau Grontmij heeft een plan ontwikkeld voor de her inrichting van de veerhaven. Dat plan is volgens wethouder Frank van Hulle klaar, maar veel meer wil hij er nog niet over kwijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35