23 reizen producten SS Voorpret en voorbereiding Geld speelt de belangrijkste rol Graadmeter 499 529 OSREISRRDRR.fNL ft Ir: p 549 3 ^HjjngwmraH mi V - S üvi 699 Hl ,4. Hs reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 5 januari 2008 7"? JtLjj redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Wie vakantieplannen maakt, moet zich goed voorbereiden. Dat kan ook leuk zijn. Vervoermiddel Om niet automatisch het voor de hand liggende ver voermiddel te kiezen, kan een bezoek aan een gespeciali seerde reiswinkel tot nieuwe ideeën leiden. In de meeste steden en grote plaatsen is zo'n winkel. Sommige zijn voor alle soorten vakanties, andere voor één soort, zoals De Deventer Wandelwinkel. Q www.dewandelwinkel.nl Paspoort of kaart Voordat we het paspoort la ten verlengen, is het verstan dig eerst een rekensommetje te maken. Een identiteits kaart is goedkoper dan een paspoort. Een paspoort mag maximaal 48,35 euro kosten, een identiteitskaart maximaal 40,73 euro. De identiteits kaart kan in 34 Europese lan den worden gebruikt. Voor 14-jarigen is de identiteits kaart gratis. m illustratie Saskia van der Linden Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal waren we be nieuwd waar vooral op gelet wordt bij het boeken van een vakantie. Stuntprijzen, grote kortin- f gen en goedkope reizen. De vakantieganger blijft nog altijd gevoelig voor een lage prijs voor zijn vakantie. Bij het boeken van een vakantie komt veel kijken. Zijn de kamers wel schoon, is er een directe vlucht mogelijk en - vanzelfspre kend - hoe duur is het hotel? Uit de peiling van ReisRadar blijkt overduidelijk dat geld nog al tijd de belangrijkste drijfveer is bij het boeken van een reis. „Ik kies vaak één van de goed koopste reizen. Dan maakt het mij niet heel veel uit hoeveel ster ren het hotel heeft", vertelt Fabian Broers. Geert Hartog: „Wij boeken zo snel mogelijk, dan komen we ook niet voor verrassingen te staan. Er is nog veel keus. Dan kun je er toch zelf voor zorgen dat je in een goed hotel terechtkomt." Vroeg boeken is ook voor Loek Lammers belangrijk. „Dan zijn de prijzen op z'n laagst." Voor Suzanne heeft de prijs geen invloed op de vakantiebestem ming. „Elk jaar gaan wij op vakan tie naar Italië. Daar huren we een huisje met zwembad. Soms kan dat wel duur zijn, maar je krijgt in ieder geval niet te maken met ver velend personeel of vieze kamers. Rust op vakantie is voor ons het belangrijkst." Bij de familie Dorst speelt behalve de prijs ook de afstand mee. „Wij hebben drie kleine kinderen. Voor hen is het niet prettig om lang in de auto te zitten. We zoe ken dus eerst naar een camping in België of Noord-Frankrijk. Pas daarna kijken we naar de prijs." Ook Carla van der Linden let op haar kinderen. „Kindvriendelijk heid is bij ons het belangrijkste. Zowel op de camping ais in de di recte omgeving." Peter heeft weinig eisen: „Ik let ei genlijk nergens op. Zolang de kamers maar schoon 4 j zijn." Geldzaken De goedkope Amerikaanse dollar is voor de Europese rei ziger voordelig. Voor weinig euro's koop je veel dollars. De valutakoersen in de gaten houden, kan dus veel geld uit sparen. Goede tip: koop nu al vast travellercheques in Ame rikaanse dollars. Ze zijn verze kerd tegen verlies en diefstal en je hoeft niet bang te zijn voor tussentijdse valuta schommelingen. Dierenpension Wat doen we met de hond of kat tijdens de vakantie? Wie de viervoeter niet meeneemt en wie niemand heeft om op te passen, moet tijdig iets re gelen. Dierenpensions en an dere gastenverblijven voor dieren zijn rond de vakantie- tijd overvol. Van de huisdier- bezitters is 60 procent elk jaar te laat. Denk wel aan het vac cinatieboekje, de meeste pen sions vragen er naar. Gidsen aanvragen Voorpret begint vaak bij het doorbladeren van de vakantie gidsen. Via internet kun je el ke gids of brochure bestellen. Er zijn tientallen websites waarop je gidsen kunt bestel len. Een aantal voorbeelden zijn: H kijkthuiskiesthuis.nl proefabonnementen-gids.nl reisgidsen.nl vakantiemogelijkheden.nl Reisbureau nodig? Regelen we de reis zelf of gaan we naar een reisbureau. Bij een goed reisbureau is de deskundigheid groot, terwijl je op internet niet altijd zeker bent van de informatie. Wie een beetje ervaring heeft, is een prima doe-het-zelver. Maar wie gaat voor het ge mak, zoekt het reisbureau op. El Op reisbureaugids.nl staat een overzicht van reisbureaus. Het nieuwe jaar is aangebroken en dus is het tijd voor goede voornemens. Van afvallen tot stoppen met roken. Maar wat zijn uw goede reisvoornemens? Waarheen wilt u dit jaar in ieder geval op vakantie? Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! AMÉ1 Reissom Vorige week vroegen wij u: hoe belangrijk is de prijs voor u bij het boeken van een vakantie? Het antwoord was overduidelijk. Nog altijd speelt de prijs een belangrijke rol bij de keuze van onze vakantiebestemming. Maar liefst 66 procent maakt een keuze voor een bestemming op basis van de prijs. De uitslag Heel belangrijk 66% Een beetje belangrijk 30% Niet belangrijk 4%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99