lïïm Buitenland Obama en Huckabee verslaan favorieten MSilUi'iU Geen restpartijen of dumpzaak! üllaaE.. Alle A-merken voor de allerlaagste prijzen. C SPECTACULAIRE NIEUWJAARSAKTIESÜ! A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZE Sm RSJP PRIJZEN 2007, UITLEVEREN 2008 Ie Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedirgen op do stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Ri-jo, Villeray Bodi, van niet één.., of twee.,, maai van drie keer voordeel! JANUARI H-00-17JO ERKEND ERKEND BREDA l LLLLLL tiülll! VülULHLB UL141W Mj§l wmm lf Balonprikaktie mot extra kortingen vant/m IN. (bij aankoop van un badkamer van minimaal €2500,-)' It Extra kortingen tot ffi aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Gratie, Villeray Boch, Sphinx keramiek en Hippe etc. Voorbeoldhorting: Kranen SwOuiro korting 25S Extra kvtrandersltorting 10S Extra Ballonkortine mlH 'latoipntakiejkdt liet voor de netto aantip Ruime showrooms met de nieuwste collectie! 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal, Sanijura, Riho. Hagon, Gebo, Banubad, Detremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermi, Samo, Riho. Novellïni, Villeroy Boch en PDP. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch. Ri-Jo en Schavis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania, Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren! mmm weg 253; 3-582 1 8 I Zaterdag 5 januari 2008 PZC Democrate Hillary Clinton eindigt op derde plaats in Iowa. door onze correspondent Frank Hendrickx DES MOINES - De Democratische presidentskandidaat Barack Oba ma heeft een ruime overwinning geboekt tijdens de eerste voorver kiezingen in de Amerikaanse staat Iowa. Bij de Republikeinen kwam de buitenstaander Mike Huckabee als overtuigende winnaar uit de bus, dankzij overweldigende steun uit christelijke hoek. De uitslag is een zware klap voor Democrate Hillary Clinton, die met 29 procent van de stemmen als derde eindige achter nummer twee John Edwards. Een maand ge leden stond zij nog ruim op kop, maar de relatief onervaren senator Obama is er met zijn boodschap van hoop en verandering in ge slaagd veel jongeren aan zich te binden. Ook onder vrouwen deed hij het verrassend goed in Iowa. Bij de Republikeinen is de uit komst van de eerste voorverkie zing uiterst pijnlijk voor Mitt Rom- ney, een ex-gouverneur en schatrij ke zakenman die kapitalen uitgaf in Iowa. Het bleek niet voldoende om de armlastige Huckabee van de overwinning af te houden. De voormalige predikant kreeg 34 pro cent van de stemmen, Romney slechts 25 procent. De ex-senator en acteur Fred Thompson werd derde met 13 procent. Huckabee, die een uiterst vaardige spreker is gebleken, genoot zicht baar van zijn overwinning op het grote geld van Romney. „Mensen zijn belangrijker dan de portemon nee. Wat een geweldige les voor Amerika." Er zijn twijfels of de Republikein se winnaar kan voortbouwen op zijn succes. In New Hampshire spe len christelijke kiezers een minder De Democratische presidentskandidaat Barack Obama viert, met zijn doch ter Sasha op zijn arm, zijn overwinning in Iowa. foto Rick Bowmer/AP grote rol. Huckabee heeft boven dien een organisatorische en finan ciële achterstand op zijn concur renten. De strijd om de Republi keinse kandidatuur kan nog alle kanten op. Nog vijf kandidaten denken kans te maken, onder wie ex-burgemeester van New York, Rudy Giuliani, en senator John Mc- [VXI Democraat Barack Obama en Republikein Mike Huckabee zijn de winnaars van de eerste voorverkiezingen van de Ameri kaanse presidentskandidaten. Cain, die goed ligt in New Hamps hire. Bij de Democraten is het veld na Iowa al uitgedund. Twee kandida ten, Joe Biden en Chris Dodd, ver lieten donderdag de race. De strijd gaat tussen Obama, Clinton en Edwards. De campagne van beide partijen voor de presidentsnominatie zal zeker nog tot 5 februari voortdu ren. Op die 'superdinsdag' zullen meer dan twintig staten naar de stembus gaan. Mogelijk valt dan de beslissing. Dranklimiet voor ouders in pubs LONDEN - De Britse pubketen |D Wetherspoon stelt een limiet van twee alcoholische drankjes in voor ouders die hun kinderen meebren gen naar de pub. De keten wil ouders er zo van weerhouden de pub als babysitter te gebruiken. Pubmedewerkers weigeren klan ten die met kinderen komen alco hol na twee consumpties. Veel klanten komen zonder kinderen en ergeren zich aan rondrennende kinderen van anderen. Drie doden door lawine in Spaanse Pyreneeën MADRID - Drie skiërs zijn gisteren door een lawine in de Spaanse Py reneeën omgekomen. De slachtof fers hadden zich in het skigebied Formigal buiten de officiële piste begeven, zei een woordvoerster van de regionale overheid van Ara- gon. De twee skiërs overleden, ter wijl hulpverleners hen probeerden te reanimeren. De derde werd na een zoektocht dood gevonden. Hun nationaliteit is onbekend. Kerkbestuurder en ex-informant overleden TIMISOARA - Het hoofd van de Roe meense Doopsgezinde Kerk, Petru Dugulescu, wiens verleden als Se- curitate-collaborateur onlangs werd onthuld, is op 62-jarige leef tijd overleden. Hij overleed don derdagavond aan een hartaanval in Timisoara. Vorige week onthulde het week blad Banateanul dat Dugulescu in de jaren tachtig een informant was geweest voor de repressieve ge heime politie Securitate. Bagageregeis soepeler op Britse luchthavens LONDEN - Op negentien Britse luchthavens mogen passagiers van af maandag weer twee stuks hand bagage meenemen. Op de luchtha vens van onder meer Heathrow, London City, Manchester, Cardiff, Birmingham en Aberdeen geldt er niet langer een maximum van één stuk handbagage. Gatwick, Luton, Leeds Bradford en Liverpool beho ren tot de luchthavens die voorals nog aan die regel vasthouden. Zweedse militair laat usb-stick slingeren STOCKHOLM - Een Zweedse krant heeft de hand weten te leggen op een geheugenstick met gevoelige militaire documenten, die per on geluk in een openbare computer in een bibliotheek in Stockholm was achtergelaten. Het leger heeft bevestigd dat de stick geheime in formatie bevat. De krant, Aftonbla- det, zei gisteren dat er onder meer documenten op staan over de mis sie in Afghanistan en een Ameri kaans inlichtingenrapport. Dubai krijgt eigen Franse stad LYON - Er komen Franse invloeden in het Midden-Oosten. Het was al bekend dat Abu Dhabi een eigen Louvre Museum krijgt, maar nu heeft Dubai gisteren bekendge maakt dat het een eigen versie van de Franse stad Lyon zal bouwen. In de stad zal het accent liggen op het beste van de Franse cultuur en in het bijzonder die van Lyon. De stad moet even groot worden als de Parijse wijk Quartier Latin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8