Sport PZC I 41 'We hadden geen andere keus' Jos van Belzen wordt nieuwe trainer SSV'65 deOndernemerni Nooit meer 'Dakar' voor Jan de Rooy Blijf ik op de hoogte van het JÊÊ^ ondernemersnieuws uit mijn regio? ff 43 Amerika profiteert van blessure Jankovic in finale Hopman Cup 1 43 Zeeuws elftal houdt schade beperkt tegen RKC Zaterdag 5 januari 2008 Tip? sport@pzc.nl Dakar Rally vanwege terreurdreiging voor het eerst afgelast. door Erwin Blatter LISSABON - De verslagenheid bij de deelnemers aan de Dakar Rally was groot toen gistermiddag in Lis sabon werd medegedeeld dat de woestijnrally uit veiligheidsoverwe gingen is afgelast. Nooit eerder in zijn bestaan werd Le Dakar volle dig geschrapt. Een rechtstreeks dreigement van een terroristische groepering aan de woestijnrally liet de Amaury Sport Organisation (ASO) echter geen andere keus dan het evenement af te blazen. De Franse autoriteiten hadden de ASO donderdag al aangeraden de acht etappes in Mauritanië te an nuleren vanwege mogelijke terro ristische aanslagen. De rally zou van li tot 19 januari door het West-Afrikaanse land reizen. De Franse regering gaf onlangs al een negatief reisadvies voor Maurita nië, nadat daar op kerstavond vier Franse toeristen werden ver moord. Drie dagen later werden nog eens drie Franse militairen doodgeschoten. „De eerste verantwoordelijkheid van de ASO is de veiligheid van ie dereen te garanderen", aldus de of ficiële verklaring van de organisa tie. „Daar zal nooit aan getornd worden. We hadden geen andere keus dan de rally te annuleren." De organisatie verzekerde gisteren dat de afgelasting geen gevolgen heeft voor de toekomst van de ral ly. „De Dakar is een symbool en niets kan een symbool vernieti gen. Volgend jaar is de rally terug." Het is niet voor het eerst dat het evenement te maken heeft met een terreurdreiging. Zo werd in 2000 in Niger de rally enkele da gen stilgelegd vanwege een mogelij ke terroristische aanslag. In 2004 werden in Mali de tiende en elfde etappe geneutraliseerd vanwege de aanwezigheid van roversbendes. De autoriteiten in Mauritanië kon den gisteren geen begrip opbren gen voor het besluit van de ASO. „Geen enkel nieuw element recht vaardigt de zorgen die door de Franse organisatoren naar voren worden gebracht", zei minister van Buitenlandse Zaken Babah Si- 1^ Een dag voor de Dakar Rally van start zou gaan, is wedstrijd afge last. De Franse organisatie, ASO, kan de veiligheid van de deelne mers en volgers niet garanderen. di Abdallah. „Wij hebben alle vei ligheidsmaatregelen getroffen om de rally zonder incidenten door Mauritanië te laten gaan." Hoe groot de totale economische schade bedraagt, was gisteren nog niet duidelijk. Duidelijk is dat de ASO de komende tijd de nodige schadeclaims tegemoet kan zien. De stad Portimao, oorspronkelijk gastheer van de tweede Portugese etappe, maakte al meteen bekend een forse schadeclaim in te die nen. Volgens burgemeester Ma nuel da Luz gaat het om een be drag van 1,5 miljoen euro. Door het volledig annuleren van Le Dakar kunnen 540 teams huis waarts keren. Daaronder bevinden zich 54 Nederlandse equipes. De rally zou vandaag in Lissabon van start zijn gegaan en op 20 januari finishen in Dakar. LISSABON - De Dakar Rally van 2007 is voor ]an de Rooy zijn laat ste geweest. De 64-jarige trucker uit Son stelde gisteren nooit meer aan de fameuze woestijnrally te willen meedoen, nu de dertigste editie op het laatste moment is af gelast. „Als het zo moet, ben ik het beu", verklaarde De Rooy gisteren aan de rand van het Pare Fermé in Lis sabon. „Ik begrijp niet dat ze dit besluit nu pas genomen hebben. De geruchten van een terroris tische dreiging zijn er al drie we ken. Blaas het dan een week eer der af" Voor De Rooy, die de rally in 1987 al eens won, betekent zijn gedwon gen aftocht een triest afscheid van Le Dakar. Na twee jaar van mal heur - in 2006 werd zijn truck vlak voor de start afgekeurd, vorig jaar viel hij uit met een opgeblazen motor - had de transportonderne mer meer dan ooit zijn zinnen ge zet op de race door de Sahara. „Maar nu zijn alle inspanningen van het afgelopen jaar voor niets geweest." Weliswaar werd het besluit van de ASO met applaus begroet, de ont goocheling was er niet minder om. Huilende coureurs die in het Cen tra Cultural de Belém lamgeslagen voor zich uitstaarden, anderen die vol ongeloof eikaars ellende aan hoorden. Hans Stacey liet het allemaal gela ten over zich heenkomen. „Op zo'n moment sta je wel even met je mond vol tanden", zei de trucker uit Best, die als titelverdedi ger naar Lissabon was afgereisd. „We hebben er zoveel voor ge daan, de vrachtwagens stonden he lemaal op scherp. We hebben er zes maanden lang naar toegeleefd. Ja, ik ben hier best wel kapot van." De geruchten over een mogelijke afgelasting kwamen donderdaga vond al op gang. Stacey kende ze, maar had niet verwacht dat het meest onwaarschijnlijke scenario werkelijkheid werd. „Er is zo vaak iets gebeurd tijdens de rally. Daar om dacht ik 'het zal zo'n vaart niet lopen'." Totdat 's morgens rond half elf de keuringen werden stilge legd. Toen wist de oliehandelaar genoeg. Home Mijn Regio Mijn Netwerk Services GOES - Jos van Belzen is volgend seizoen trainer van het Goese SSV'65, dat uitkomt in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Hij is nu bezig aan zijn tweede sei zoen bij zaterdag-tweedeklasser Nieuwdorp. Goesenaar Jos van Belzen wordt bij SSV'65 de opvolger van Aad Andriessen, die na de één seizoen vertrekt naar het Rotterdamse XerxesDZB. De Goese club staat na de eerste seizoenshelft laatste met slechts zeven punten. „Het is niet dat ik zo nodig hoger op wil", zei Van Belzen gisteren, „maar ik wil wel de uitdaging aan gaan om bij SSV'65 aan de slag te gaan." Van Belzen begint na de zomer aan zijn tweede periode bij de club. Begin jaren negentig was hij ook al twee seizoenen actief bij SSV'65. Al het nieuws en informatie uit de regio en méér. deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland met de focus op de regio. U vindt er bijvoorbeeld regionaal ondernemersnieuws. gemeentelijke en provinciale informatie, nieuws van bedrijven zelf en nog veel meer regionale informatie Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers Gericht op succes Een stil protest van een Turkse motorcoureur nadat de Dakar Rally is afgelast vanwege terreurdreiging. foto Paulo Carrico/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75