verdedigen Driebander Jean-Paul de Kraker rekent op helemaal niets Berry Dallinga maakt debuut in eredivisie Bedrijfsvolleybal Terneuzen maakt competitiestart z pzc Zaterdag 5 januari 2008 45 RCS en HW'24 azen op eindzege bij 22e editie soccertoernooi. door Barry van der Hooft terneuzen - Na twee avonden en een zaterdag gevuld met voorron den volgt vandaag de ontknoping van het 22e Werk 8c Vakmanschap soccertoernooi. De vier poulewin naars - RCS, HW24, Terneuzen en Terneuzense Boys - beginnen op de finaledag als favorieten voor de eindzege. Titelverdediger Terneuzen liet tij dens de voorronden geen verplet terende indruk achter. De ruime selectie kwam maar moeizaam in het gewenste ritme en daarom is het team voor vandaag geredu ceerd tot acht spelers. „Dat is be ter", weet Dwight van Hulle. „Ik denk dat wij een aardige ploeg heb ben, maar dat we wel meer tegen stand zullen krijgen dan vorig jaar. Ik kijk ernaar uit, want het soccer blijft een apart toernooi." Van Hulle werd vorig jaar gekozen tot beste speler van het toernooi en kreeg daarom na afloop de Esad Osmanovski Trofee overhan digd. Het was voor hem een spe ciaal moment, omdat hij samen met Osmanovski bij Breskens speelde toen de begenadigde mid denvelder in november 2004 over leed. „Voor mij was het vorig jaar een bijzondere dag. Je speelt altijd om met je team wat te winnen, maar dat ik daarna nog die prijs kreeg, maakte het speciaal." In tegenstelling tot de ploeg van Van Hulle bereikte RCS wél sim pel de finaledag. Het deed dat aan de hand van uitblinker Hoessein Bouzambou. De aanvaller kijkt uit naar de finaleronde. „Het soccer leeft in Zeeuws-Vlaanderen en doet me denken aan het ouderwet se straatvoetbal. Net als op plein tjes kan het er af en toe hard aan toe gaan. Alleen hebben we nu wel een scheidsrechter... Soms is het bij het soccer wel beangsti gend, als je een halve meter van de boarding af staat en er komt ie mand invliegen. Maar als we duels hebben net zoals op het veld, heb ik er geen probleem mee." PW Titelverdediger Terneuzen ver- wacht meer tegenstand op het soccertoernooi dan vorig jaar. Die zal vandaag komen van on der meer RCS en HVV'24. Een jaar of drie, vier geleden was het straatvoetbal 'hot' en reisde Bouzambou het hele land door om zijn techniek te etaleren. „Er was iedere week wel zo'n Panna Knock Out-toernooi ergens in Ne derland. Daar ging ik altijd naar toe. Ik ben zelfs nog eens op SBS6 geweest met zo'n toernooi. Het is nu wat minder populair, omdat al le grote straatvoetballers op hoog niveau in de zaal spelen." Vandaag wil hij tonen wat hij in zijn mars heeft. „Vorig jaar hebben we met RCS te weinig laten zien. Dat wil len we nu graag rechtzetten." Voor HW'24 is het al een tijdje ge leden dat het de finale speelde. „We willen nu eindelijk weer eens ver komen", bekent trainer Michel Leonhart. Hij speelt zelf mee als doelman en neemt ook de 38-jari- ge Angelo Verbraeken mee. „Dat hebben de jongens zelf gevraagd. Ze kijken tegen hem op. Met zijn ervaring en kwaliteiten moet Ange lo voor de balans zorgen." Leonhart hoopt wel dat zijn spe lers hun verstand gebruiken. Tij dens het prestatieve soccertoer nooi kwam hetzelfde team binnen de lijnen en ging het er vooral te gen de spelers van Terneuzen hard aan toe. „Wij spelen daar toch in het hol van de leeuw", weet Leon hart. „Ik hoop wel dat de ploegen elkaar heel houden. Een gezonde rivaliteit moet er altijd zijn, maar vorige week ging het er soms wel erg hard aan toe." Arjen Oostdijk Bokaal Bij de 22e editie van het soc cer zal de topscorer van het toernooi voor de eerste keer de Arjen Oostdijk Bokaal in ontvangst mogen nemen. De prijs is een eerbetoon aan de spits van Terneuzense Boys, die op 26 mei 2007 samen met zijn vriend Jeffrey Donze bij een auto-ongeluk om het le ven kwam. Arjen Oostdijk werd bij de edi tie van 2007 nog topscorer van het soccertoernooi. In de jaren daarvoor werd hij ook twee keer tot beste speler gekozen. Die ereprijs, die wordt toege kend door een jury, draagt de naam van Esad Osmanovski. De speler van Breskens over leed in november 2004 aan de gevolgen van een hartstilstand. Hendriksen blijft bij Zeelandia Middelburg middelburg - Roy Hendriksen is ook volgend seizoen trainer van zondag-derdeklasser Zeelandia Middelburg. Het wordt het tweede seizoen van de voormalig profvoetballer bij de club uit de Zeeuwse hoofdstad. Hendriksen hoopt Zeelandia Mid delburg hogerop te brengen. „We zijn geduldig aan iets moois aan werken", zegt hij. Momenteel staat zijn ploeg op de zevende plaats. Rens Blom niet mee naar Zuid-Afrika rijswijk - Rens Blom heeft afge zegd voor het trainingskamp van de nationale atletiekselectie in Zuid-Afrika. De polsstokhoogsprin ger is nog niet voldoende hersteld van een achillespeesoperatie. In overleg met trainers en doktoren blijft de Limburger in Nederland aan zijn comeback werken. Rens Blom is begin oktober geope reerd. Derde Grand Prix driebanden wordt in Terneuzen gespeeld. door Peter Snelders terneuzen - Het had er enkele weken geleden alle schijn van dat Jean-Paul de Kraker voorlopig niet aan het biljart zou verschijnen. Hevige rugklachten waren er de bet aan dat hij een aantal dagen plat moest. Inmiddels is de meeste pijn verdwenen en maakt hij zich toch op om aan de derde Grand Prix driebanden van de Zeeuws- Vlaamse Biljartbond deel te ne men. Dat toernooi begint maandag in de lokaliteiten 't Bierwinkeltje en Du Commerce in Terneuzen. De eerste partij voor De Kraker staat overigens pas dinsdag op het pro gramma. Een dag eerder weet hij echter meer over zijn fysieke ge steldheid, want maandag gaat hij onder de scan in Brugge. „De artsen vermoeden dat één van mijn onderste rugwervels is ver schoven en tegen een zenuw drukt", zegt hij over het euvel dat Schaatsster Wüst fit voor NK sprint heerenveen - Ireen Wüst neemt dit weekeinde deel aan de NK sprint in Heerenveen. De schaats ster van TVM is voldoende her steld van de liesblessure die ze het vorige weekeinde bij de NK all round opliep. Via de NK kan Wüst zich plaatsen voor de WK sprint, over twee weken in Thialf Op dat evenement eindigde ze vo rig seizoen als tweede, achter de Duitse Anni Friesinger. Monsterzege voor waterpolosters Oranje amsterdam - De Nederlandse wa terpolosters hebben het kwalifica tietoernooi voor het EK gisteren in Amsterdam ingezet met een monsterzege op Tsjechië. Oranje won het eerste van een serie van drie duels met 32-4. Nederland speelt vandaag tegen Servië en morgen tegen Frankrijk. De num mers één en twee plaatsen zich voor het EK, in juli in Malaga. hem drie weken van het biljart vandaan hield. Het manifesteerde zich voor het eerste kort voor de teamwedstrijd tegen Royal/De Parel op 12 decem ber. „Ineens stak het de kop op. Te gen Royal/De Parel heb ik wel ge speeld, maar toen had ik eigenlijk al te veel last om optimaal te kun nen functioneren. 1\vee dagen la ter was het over en uit en moest ik een aantal dagen gestrekt. Toen was het voor mij duidelijk dat het zo niet langer kon. Ik besloot dan ook een specialist te raadplegen. In het ziekenhuis in Terneuzen was er een wachtlijst van een aan tal weken, in Brugge kon ik bin nen een zeer korte termijn terecht. Dan is de keuze snel gemaakt." Momenteel gaat het redelijk met De Kraker. „De pijn is grotendeels verdwenen. Ik heb zelfs al een oe fenpartij gespeeld tegen Berry Dal- linga. Daarbij ondervond ik nauwe- Driebander Jean-Paul de Kraker wordt gehinderd door een rug blessure. Toch verwacht hij wel mee te doen aan de derde Grand Prix. Acties Tibetanen tijdens Spelen Peking new delhi - Verbannen Tibetanen gaan een protestmars houden van India naar Tibet, voor het begin van de Olympische Spelen van 2008 in Peking. Dat hebben vijf groeperingen van verbannen Tibet anen vrijdag laten weten. De organisaties proberen verban nen Tibetanen onder meer over te halen de symbolische fakkelcere monie te verstoren tijdens de Olympische Spelen. Slippens verlaat Rotterdamse zesdaagse rotterdam - Baanwielrenner Ro bert Slippens heeft definitief afge haakt voor de zesdaagse van Rot terdam. De Noord-Hollander ging donderdag nog wel van start in de koppelkoers, maar stapte daarna af vanwege een slepende zitvlakbles sure. In het ziekenhuis bleek giste ren dat Slippens ernstige kneuzin gen aan zijn zitbeen heeft en niet meer in actie kan komen. lijks last. Als er geen al te gekke dia gnose uit de bus komt maandag, dan ben ik dinsdag van de partij in de Grand Prix." Hoge verwachtingen heeft hij niet. Enkele jaren terug won hij zowat elke Grand Prix waaraan hij deel nam. „Die tijd is voorbij", stelt hij gedecideerd. „Toen moest ik min der caramboles maken dan nu. Daardoor is het krachtsverschil ge reduceerd tot vrijwel nul. In de eer ste Grand Prix in Eede dit seizoen heb ik redelijk gepresteerd. Toen werd ik uitgeschakeld door eeri sterke Meerten Dallinga. Tijdens de tweede wedstrijd in Sint-Jan- steen bleef ik onder de maat. Nu stel ik me er niet te veel van voor, omdat ik toch een tijdje uit de rou latie ben geweest. Maar je weet het nooit. Vorm is immers iets ongrijp baars." De wedstrijden beginnen van maandag tot en met vrijdag dage lijks om 19.00 uur. Zaterdag halen de biljarters even voor 10.00 uur hun keu uit het foudraal, zondag gebeurt dat om 11.00 uur. De fïna- lepartij wordt omstreeks 16.00 uur gehouden in 't Bierwinkeltje. UITSLACEN TENNIS Chennai. Mannen. Kwartfinales: Cilic (Kro)-Haase (Ned) 4-6 6-2 6-3, Joezjni (Rus/4)-Malisse (Bel) 6-4 6-4, Moya (Spa/3)-Serra (Fra) 6-3 6-4, Nadal (Spa/1 )-Carcia-Lopez (Spa) 6-3 6-2. Doha. Mannen. Halve finales: Murray (GBr/3)-Davidenko (Rus/1) 6-6 6-3, Wawrinka (Zwi)-Ljubicic (Kro/4) 7-6(1) 6-4. Cold Coast. Vrouwen. Halve finales: Li Na (Chn)-Schnyder (Zwi/4) 3-6 6-3-7-5, Azarenka (WRu)-Peer (lsr/5) 6-4 6-2. Auckland. Vrouwen. Halve finales: Davenport (VSt)-Paszek (Oos/6) 6-4 6-3, Rezai (Fra)-Erakovic (NZe) 6-3 7-5. Perth. Hopman Cup. Finale: Verenigde Staten-Servië 2-1: Serena Williams - Jankovic opgave, Fish-Djokovic 2-6 7-6 (4) 6-7 (4), Fish/Williams- Djokovic/Jankovic 7-6 (5) 6-2. Hongkong. Vrouwen, demonstratietoernooi. Halve finales: Sjarapova (Rus)-Tsjakvetadze (Rus) 6-4 6-2, Venus Williams (VSt)-Dementje- va (Rus) 6-3 6-3. SCHAATSEN Heerenveen. NK sprint. Loting dag 1. Vrouwen, 500 m: 1. Van der Weijden, 2. Das-Van Deutekom, 3. Cramer-Bouwens, 4. Delfgou-Nijman, 5. Ester Boer-Kroon, 6. Van Dijk-Kranenborg, 7. Voorhuis-Gale, 8. Gelder- blom-Van der Star, 9. Gerritsen-Margot Boer, 10. Wüst-Timmer, 11Bruintjes-Kuipers. 1000 m: 1. Kuipers, 2. Van der Star-Bouwens, 3. Das-Gale, 4. Kroon-Cramer, 5. Van Dijk-Delf- gou, 6. Nijman-Kranenborg, 7. Van der Weij- den-Ester Boer, 8. Gerritsen-Voorhuis, 9. Mar- got Boer-Wüst, 10. Gelderblom-Van Deute kom, 11. Bruintjes-Timmer. Mannen, 500 m: 1Heslinga, 2. Ket-Van Sloot- en, 3. Solinger-Hilbrands, 4. Poot-Tuitert, 5. Van Velde-Brusche, 6. Remco Olde Heuvel-Mi- chel Mulder, 7. Nijenhuis-Oltrop, 8. Salo mons-Freddy Wennemars, 9. Schipper-De Vries, 10. Bos-De Koning, 11Ronald Mulder-EI- gersma, 12. Smeekens-Kuipers, 13. Erben Wen- nemars-Trouw. 1000 m: 1. Van Velde, 2. Brusche-Ronald Mul der, 3 Poot-Smeekens, 4. Van Slooten-Heslin- ga, 5. Salomons-Hilbrands, 6. Ket-Trouw, 7. Freddy Wennemars-Solinger, 8. Michel Mul der-De Koning, 9. Schipper-Oltrop, 10. Nijen- huis-Remco Olde Heuvel, 11. Kuipers-Bos, 12. Tuitert-Erben Wennemars, 13. Elgersma-De Vries. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Driebander uit Sluiskil vervangt teamcaptain Richard de Bruin. door Joop van den Oudenhoven GOES - Berry Dallinga uit Sluiskil debuteert morgen in de wedstrijd van Buys Incasso tegen Dekker Keukens in de eredivisie drieban den. Hij vervangt teamcaptain Ri chard de Bruin, die wegens te drukke werkzaamheden niet kan meedoen. Vandaag staat er voor de Dallinga een soort trainingsstage op het pro gramma voor het treffen van mor gen. De ploeg uit Goes treedt van daag in een dubbelprogramma aan tegen Particolare voor de nationale bekercompetitie. „Dat is een goede voorbereiding op mijn debuut in de eredivisie van zondag", zei Dallinga gisteren. „Ik zie ernaar uit. Aanvankelijk lag het wat moeilijk met andere ver plichtingen die ik zondag heb, maar dat is opgelost. Ik kan van daag meteen warmdraaien in de twee wedstrijden die we voor de beker spelen in Sint Oedenrode. Het is spannend, maar ik voel wel een lekkere spanning. Zondag tref ik waarschijnlijk Hans van der Wurf als tegenstander en als ik in goeden doen ben, ben ik niet kans loos. Het belangrijkste is echter de ervaring." terneuzen - Na de huldiging van de kampioenen van de herfstcom- petitie en de korte winterstop be gint de Terneuzense bedrijfsvolley- balbond (Bevobo) dinsdag de voor jaarscompetitie van de achtender tigste jaargang. Dat gebeurt met een volle bezet ting van veertig teams, die in vijf klassen zijn ingedeeld. Herfstkam- pioenen Dow 3, Gemeente Terneu zen, Scheldesport en Citroen Dees Sport 3 promoveren, Rabobank Terneuzen/Sas, TeVoRe, Delta 2 en Henno Cysouw Optiek zijn ge/ degradeerd. Nieuweling Tempo Team begint in klasse E. De eerste reeks wedstrijden begint elke speel dag om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69