Sport Uitgekleed Zeeuws elftal haalt voldoende Al gestopte Hingis moet prijzengeld inleveren Nieuwjaarsbijeenkomst Tennissers VS veroveren vijfde Hopman Cup na winst op Servië pzc Zaterdag 5 januari 2008 43 Joffrey Geldof (op de rug gezien) gaat de strijd aan met twee RKC'ers. foto Ruben Oreel Rode kaart De Nooijer is smetje op duel met RKC Waalwijk (0-2). door Barry van der Hooft vlissingen - Het Zeeuws elftal kwam gisteravond na een halfjaar inactiviteit weer eens binnen de lij nen voor een oefenpotje. Althans, de uitgeklede versie van het Zeeuws elftal, want door de vele af zeggingen had de selectie behoor lijk aan kwaliteit ingeboet. Deson danks bleef de door Paul Telussa gecoachte formatie tegen RKC re delijk eenvoudig op de been. De koploper in de Jupiler League slaag de er niet in het publiek te verwar men en scoorde slechts twee keer: 0-2. Opmerkelijk was dat RKC bij bei de treffers ook nog hulp nodig had. Na zeventien minuten schoof Peter de Jong de bal onnodig in de voeten van Benjamin de Ceulaer. De snelle rechtsbuiten greep het buitenkansje met beide handen aan en verschalkte doelman Joan van Belzen (0-1). Over het tweede Waalwijkse doel punt werd na afloop langer nage praat. Niet zozeer over de treffer van Charlson Christina zelf, maar wel over de rode kaart die Gérard de Nooijer in de seconden erna kreeg. De aanvoerder ging verhaal halen bij scheidsrechter Harold van de Ketterij, omdat deze eerst een vlagsignaal voor buitenspel ne geerde en vervolgens ook niet floot bij een overtreding op doel man Niels Meesen. Van de Ketterij hoorde het commentaar van De Nooijer eerst nog even aan, om hem vervolgens zijn tweede gele kaart van de avond te geven. In de eerste helft had de verdediger van RCS ook al geel gehad voor com mentaar op de leiding, nadat Van de Ketterij een strafschop (die ge mist werd) aan RKC had toege kend. De rode kaart was een smetje op Het Zeeuws elftal ontmoet in Vlissingen RKC Waalwijk. De schade wordt beperkt gehouden tegen de koploper in de eerste di visie: 0-2. een wedstrijd die zo'n vierhon derd toeschouwers naar Vlissingen lokte. Zij zagen hoe het Zeeuws elf tal prima partij bood aan RKC, maar er niet echt in slaagde een vuist te maken. Regilio Pinas kreeg voor rust tot twee keer toe een kans op de gelijkmaker, maar de aanvaller van Kloetinge kreeg de bal niet voorbij keeper Theo Zwart- hoed. Beste speler bij het Zeeuws elftal was Giovanni Siereveld. De centra le verdediger van Hoek bleef knap op de been tegen Fred Benson, de spits die tijdens het gewonnen EK in Portugal van 2006 nog deel uW- maakte van de selectie van Jong Oranje. Siereveld speelde de wed strijd echter niet uit. Na een uut spelen moest hij zich met een pijn lijke achillespees laten vervangen. De volgende wedstrijd van het Zeeuws elftal staat voor mei ge pland. „We hopen daarvoor een gerenommeerde tegenstander te kunnen strikken", zei Paul Telussa. „De jongens willen allemaal graag. Voor ons is dat een extra drijfveer om te proberen het Zeeuwse voet bal te promoten." Zeeuws elftal-RKC Waalwijk 0-2 (0-1). 17. Benjamin de Ceulaer 0-177. Charlson Christina 0-2. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Rode kaart (2x geel): 77. Gérard de Nooijer (Zeeuws elf tal). Aantal toeschouwers: 400. Zeeuws elftal: Joan van Belzen (46. Niels Meesen); Dennis de Kraker, Giovanni Sie reveld (59. Joffrey Geldof), Gérard de Nooijer, Joffrey Geldof (46. Sander Goe- degebuure); Martin Waisapy (46. Remco Feiius), Ferry Alfons (84. Regilio Pinas), Peter de Jong; Regilio Pinas (46. Mathijs Hage), Dennis de Nooijer en Rudley St. Ja- go (46. Ramazan Keskibas). Alleen Force India heeft nog stoeltje vrij parijs - De internationale au tosportfederatie FIA heeft gisteren de deelnemerslijst voor het For mule i-seizoen 2008 bekendge maakt. De lijst is op één coureur na compleet. Alleen Force India, het voormalige Spyker Fi-team, heeft nog niet besloten wie er naast de Duitser Adrian Sutil komt te rijden. Het Formule i-seizoen begint op 16 maart in Melbourne. ADO laat doelman Postma niet gaan den haag - ADO Den Haag wil doelman Stefan Postma, ondanks de financieel penibele situatie, niet verkopen aan Queens Park Ran gers. De sluitpost heeft zelf met de Londense club al overeenstem ming bereikt. Postma beroept zich daarbij op een clausule in zijn con tract. Volgens de leiding van ADO dient die anders te worden geïnter preteerd en ligt er geen akkoord met QPR noch met de keeper zelf Lagerback tot 2010 bondscoach Zweden stockholm - Bondscoach Lars La gerback (59) heeft zijn contract met de Zweedse voetbalbond ver lengd tot en met 2010. Ook zijn as sistent Roland Andersson blijft aan tot na het wereldkampioen schap in Zuid-Afrika. Lagerback loodste het nationale voetbalteam naar het EK in 2000, 2004 en 2008. Ook kwalificeerden de Zweden zich met hem voor het WK in 2002 en 2006. Rafael van der Vaart in beeld bij Juventus rome - De Italiaanse voetbalclub Juventus is geïnteresseerd in Oran je-international Rafael van der Vaart. Voorzitter Giovanni Cobolli Gigli zei gisteren in de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport dat zijn club de 24-jarige middenvelder van Hamburger SV al een tijdje volgt. Een eventuele transfer zal waar schijnlijk pas volgend seizoen plaatsvinden, aldus Gigli. Schansspringen onmogelijk door wind INNSBRÜCK - De derde wedstrijd van de Vierschansentournee is gis teren afgelast. Sterke windstoten op de Bergisel-schans van Inns- brück maakten het schansspringen onmogelijk. De wedstrijd wordt vandaag in Bischofshofen inge haald. Daar vindt zondag ook de afsluitende sprong plaats. Na de eerste twee wedstrijden gaat de Oostenrijker Gregor Schlie- renzauer aan de leiding. Het Provinciaal Bestuur van Zeeland nodigt u van harte uit voor de nieuwjaarsbijeen komst op Thema is: vrijdag 11 januari 2008 Nieuwe verbindingen: Kunst en cultuur Zeeuwse Musea De bijeenkomst begint om 16.00 uur in de Nieuwe Kerk te Middelburg. (Ingang Kloostergangen. Abdijplein). Programma: 15.30 uur: Inloop - diashow "De bijzondere Zeeuwen van 2007" 16.00 uur: Welkom 16.05 uur: Matthieu van Bellen - een muzikale bijdrage 16.15 uur: Nieuwjaarstoespraak van Commissaris van de Koningin, Karla Peijs 16.25 uur: Clip Zeeuwse Musea 16.35 uur: ZL Modeshow, verzorgd door het Zeeuws Museum 16.65 uur: Zeeuws volkslied Aansluitend wordt een receptie gehouden in de Wandelkerk/Kloostergangen De bijeenkomst in de Nieuwe Kerk en de receptie zijn openbaar. Wij ontmoeten u graag op 11 januari. Provincie Zeeland commissaris van de Koningin Karla Peijs provinciesecretaris Viek Verduit griffier van de staten Peter Katsburg londen - De internationale tennis- federatie ITF heeft Martina Hingis gisteren voor twee jaar geschorst. De Zwitserse kreeg de straf opge legd naar aanleiding van haar posi tieve test tijdens Wimbledon vorig jaar. In haar urine werden sporen van cocaïne aangetroffen. Hingis ontkende drugs te hebben gebruikt, maar besloot naar aanlei ding van haar positieve test wel haar loopbaan per direct te beëin digen. Ook voor het anti-dopingtri- bunaal hield Hingis in december haar onschuld vol, maar het tribu naal oordeelde dat de tennisster verboden middelen heeft gebruikt. De schorsing gaat met terugwer kende kracht in op 1 oktober 2007. Al de resultaten van Hingis vanaf Wimbledon worden geschrapt het prijzengeld dat ze in die perio de verdiende (87.932 euro) moet ze inleveren. perth - Het Amerikaanse tennis- team heeft voor de vijfde keer in de geschiedenis de Hopman Cup veroverd. Dat ging gisteren in Perth ten koste van Servië: 2-1. Het dubbel Serena Williams/Mardy Fish bracht het beslissende punt binnen. Het tweetal versloeg Jele- na iankovic en Novak Djokovic in twee sets: 7-6 (7-5) 6-2. Het Servische excuus was de sle pende dijbeenblessure van Ianko vic, die haar meedoen aan het Au stralian Open in gevaar brengt Ze liet voorzichtheidshalve haar sin gle tegen Williams lopen. De Vere nigde Staten kwamen daardoor au tomatisch op 1-0. Djokovic trok de stand vervolgens gelijk. Hij versloeg Fish met de no dige moeite. De Serviër was in de eerste set oppermachtig, maar ver zuimde in de tweede een wed- strijdpunt te verzilveren, in de be- lissende derde set werd de ver moeidheid hem bijna te machtig. Djokovic liet zich behandelen aan de schouder en sloeg in de tie break alsnog toe. Hij riep daarmee tegelijkertijd Ian kovic terug de baan op. Ze probeer de het dapper, maar na het verlies van de eerste set in de tiebreak was het verweer van het Servische duo te mager om nog een kente ring te bewerkstelligen. Provinciaal Bestuur van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67