Zeeland Raad: voorkom taxioorlog POV helpt Vlissingen aan coalitie Werk aan Van der Maelstedeweg hervat makelaar M2Makelaars.nl Nog even de benen strekken voor de school weer begint PZC Zaterdag 5 januari 2008 29 f72 PvdA, WD, LPV en de eenmansfractie POV gaan de stad besturen. vlissingen - Ze zijn eruit: Vlissin gen heeft een nieuw college. De ko mende twee jaar gaan de PvdA, de WD, de Lokale Partij Vlissingen (LPV) en de Progressief Onderne mend Vlissingen (POV) de Schel- destad besturen. De acht zetels van de PvdA, de drie van zowel de WD als de LPV en de ene zetel van de POV geven het college een minimale meerder heid van 15 van de 29 zetels in de gemeenteraad. Het collegeprogramma voor de ko mende twee jaar wordt dinsdag ge presenteerd, tegelijk met de vier wethouders. Wie dat zijn, zegt for mateur Els Kuijper nog niet. De POV levert geen wethouder, zegt Kuijper. Maar de partij onder schrijft wel het collegeprogramma. Wairstudio hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk (Ww.hairstudio-siesoo.nl Wethouder moet snel opheldering geven over onrust taxibedrijven. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een taxioorlog in Zeeuws-Vlaanderen moet in de kiem worden gesmoord. Dat vindt een grote meerderheid van de Ter- neuzense gemeenteraad. Zeven fracties eisen zo snel moge lijk opheldering van wethouder Co van Schaik over een vete tus sen het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaan deren en de nieuwe koepel Taxi centrale Zeeuws-Vlaanderen. Van Schaik stelde in zijn rol als voorzitter van het samenwerkings verband gisteren in deze krant dat zij veel te afhankelijk is van ruziën de taxichauffeurs. De Taxicentrale heeft een kort geding aangespan nen tegen het Samenwerkingsver band, omdat zij vindt dat het oude ren-, gehandicapten- en leerlingen vervoer onterecht is gegund aan Regie BV. Adviseur Hans Lauret van de Taxi centrale stelde dat het inmiddels klachten regent over de taxi's van Regie, terwijl Van Schaik zegt dat de Taxicentrale het collectief ver voer saboteert door verwarring te zaaien. Zo zou Taxicentrale be wust verkeerde telefoonnummers verspreiden van Regie. CDA-raadsleden Henk Siersema en Michel Calon vragen Van Schaik mede namens de PvdA, Top/Gemeentebelangen, WD, Christenunie, Lijst Broekhuysen en LCF binnen een paar dagen dui delijkheid te geven over de ontsta ne situatie en continuïteit van het taxivervoer. „Sinds geruime tijd is er sprake van strijd tussen het sa menwerkingsverband en de Taxi centrale. Daarbij gaan er geruch ten over strafbare feiten, zoals vals heid in geschrifte en het rijden zonder vergunningen. Er worden over en weer verwijten en aantij- Een ruime meerderheid van de Terneuzense gemeenteraad wil dat wethouder Co van Schaik zo snel mogelijk een einde maakt aan de onrust in taxiland. gingen via de dagbladpers uitgewis seld, waarbij het er nu schijn van heeft dat de wethouder, als voorzit ter van het samenwerkingsver band, partij kiest. Er ontstaat een grote mate van onrust onder bur gers over de zekerheid, betrouw baarheid en professionaliteit van het vervoer, met name bij mensen die op basis van een indicatie van dit vervoer afhankelijk zijn. De voorspelling is dat er maandag mogelijk een chaotische situatie ontstaat", aldus Siersema en Ca lon. LCF-raadslid Cees Freeke zegt in aparte vragen aan het college dat er een slijtageslag over de rug van ouderen, gehandicapten en school kinderen wordt gevoerd. Esdoornstraat 21 I Oost-Souburg 0118-477195 106-3051070 Coverband Final Exit twee keer in Oostburg OOSTBURG - Coverband Final Exit speelt vanavond twee keer in Oost burg. Om 19.30 uur verzorgt het ge zelschap een akoestische set in ca fé Penny Lane. Vanaf tien uur pakt Final Exit het wat steviger aan in The Lane, de zaal naast het café. Daar worden de elektrische gita ren uit de koffers gehaald. De band nam sinds 1993 zes cd's op, waarop rocknummers domineren. De entree is gratis. Capitol Family Centre houdt jeugdavond SLUIS - Geloofsgemeenschap Capi tol Family Centre houdt vanavond een bijeenkomst voor jongeren in multifunctioneel centrum De Keu- re in Sluis. Het thema van de jeugdavond, die een maandelijks karakter krijgt, is 'happy new year'. Er zijn jonge sprekers en een 'lofprijsteam' eert God met een praise van deze tijd. «De bijeenkomst begint om 20.00 'uur. De toegang is gratis. Aanpassing Hulster invalsweg verloopt volgens planning. HULST - Afhankelijk van de weers omstandigheden gaan burgemees ter en wethouders van Hulst er nog steeds vanuit dat de recon structie van de Van der Maelstede weg eind maart is afgerond. Dan is inclusief de voorbereiding ruim ne gen maanden aan de weg gewerkt. De klus heeft de afgelopen weken even stilgelegen. Maar, aldus een woordvoerder van de gemeente Hulst, dat laat onverlet dat het werk precies op schema ligt. De aanleg van nieuwe riolering in het midden van de rijbaan is afgerond. Ook het voet- en fietspad aan de zijde van de woningen is vrijwel klaar en datzelfde geldt voor het deel aan de zijde van de Buiten vest. Maandag wordt het werk hervat. Dan wordt onder meer de riole ring verder aangelegd. In februari wordt gestart met de bekleding van de binnenkant van de rioleringsbuizen. Dit om de le vensduur te verlengen. Vanaf de tweede helft van maart komt er over de gehele lengte van de Van der Maelstedeweg een nieuwe as- faltlaag. Dan wordt ook de verlich ting aangebracht, met aansluitend de aanplant van hagen en bomen. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl AXEL - Op de laatste dag van de schoolvakanties kon de jeugd in Axel en omstreken in de plaatse lijke sporthal 't Sportuus nog even de benen strekken. Vanaf maandag is er weer het serieuze (school)werk, gisteren was er de hele dag alle ruimte voor klimmen, klauteren, sporten en dan sen. Tientallen kinderen in alle leeftijden maak ten van deze mogelijkheid gebruik. In 't Sportuus was er gisteren ook aandacht voor de nieuwste rage, jumpen. 's Middags was er een dance-work- shop. De activiteitendag was een initiatief van ex ploitant Peter van Acker. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63