van Herald of Free Enterprise Sluis ruimt aantal graven op begraafplaats Oostburg Spectaculaire uitverkoop badkamers! ii nu LOGUS Toneellessen in Den Dullaert Eremedailles van Rode Kruis Info in Biervliet over riolering waar aaders? www.autoshak.nl Schitterende showroom badkamers! Bij Imabo LOGUS kunt u terecht voor bouwmaterialen, hout- en plaatmaterialen, sierbestrating, sanitair, tegels en natuursteen. Goes Noord, Albert Joachimikade 33, T 0113- 21 54 01 Vlissingen, Marie Curieweg 9-13, T: 0118 - 69 00 25 pzc Zaterdag 5 januari 2008 27 www.logus.nl hulst - De Kreatieve Vorming Hulst begint vanaf 23 januari met toneelcursussen (16 lessen) in Den Dullaert in Hulst. De lessen zijn voor kinderen van 9 tot 12 jaar en de tienergroep 13 tot 17 jaar. De les sen beginnen respectievelijk om 15.00 en 18.30 uur. De regie is in handen van Sandra van de Vijver. In de Warande in Sint-lansteen wordt vanaf 24 januari op donder dagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur vijf keer een les schilderen op glas gegeven, met als mogelijke vervolg- lessen schilderen achter glas en glas-in-loodeffecten. De Fighter, nog even voor vertrek naar Rotterdam op zijn 'vaste' stek in Terneuzen. Bij kraan 10. Gisteren verliet de legendarische sleper voorgoed de Zeeuwse wateren. foto's Peter Nicolai Na voorbereidingstijd van drie jaar begint operatie eind januari. door Frank van Cooten OOSTBURG - Op de gemeentelijke begraafplaats in Oostburg begint eind januari de ruiming van een aantal graven. Aan deze ruiming is een voorbereidingstijd van bijna drie jaar vooraf gegaan. De gemeente Sluis beseft immers de gevoeligheid van een dergelijke operatie. 'Uit eerbied voor de over ledenen en de nabestaanden gaat de gemeente hier zeer zorgvuldig mee om.' Rechthebbenden of nabestaanden kunnen tot de vierde week van de ze maand contact opnemen met de beheerder van de begraafplaats in Oostburg om de grafbedekkin gen en/of gedenktekens (op eigen kosten) na afspraak te verwijde ren. Niet verwijderde grafbedek kingen en/of gedenktekens wor den na de vierde week van deze maand door de gemeente vernie tigd. Ruiming van graven gebeurt al leen als dit noodzakelijk is in ver band met de beschikbare grafruim te op de gemeentelijke begraaf plaats. Ook moet de wettelijke grafrust volgens de Wet op de Lijkbezor ging tien jaar zijn verstreken. In maart 2005 is deze ruiming door de gemeente aangekondigd. Ook zijn bij de ingang van de be graafplaats en bij de rijen te rui men graven zijn borden geplaatst. De te ruimen graven zijn 36 tot 50 jaar oud. Door de beperkte admini stratie uit die tijd zijn de nabe staanden van de overledenen die er begraven liggen, niet meer te achterhalen. Bij een ruiming bestaat altijd de mogelijkheid de stoffelijke resten individueel te laten herbegraven. Naar aanleiding van de aanstaande ruiming in Oostburg hebben zich bij de gemeente Sluis nabestaan den gemeld die dit willen doen. Ook zijn diverse grafmonumenten opgehaald. Na het weghalen van de aanwezi ge grafmonumenten wordt het ter rein als nieuw grafveld ingericht. Daar worden na verloop van tijd nieuwe graven uitgegeven. Een aantal nabestaanden wil dier baren herbegraven. Eind deze maand begint de ruiming van een aantal graven op de gemeen telijke begraafplaats in Oostburg. biervliet - De gemeente Terneu zen is van plan in het kader van het rioleringsonderhoud 2008 te beginnen met de vervanging van de riolering in de Hugevlietstraat en de Boterzandestraat in Bier vliet. Om de bewoners over de werk zaamheden te informeren, wordt woensdag om t9.oo uur een infor matieavond gehouden in het dorpshuis aan de Hoogstraat 2 in Biervliet. Wethouder Jaap Bos (CDA, open bare werken) is voorzitter op deze informatiebijeenkomst. Edwin Ma- hu, medewerker civiele techniek van de gemeente Terneuzen, geeft een toelichting. Aansluitend is er voor de bewo ners van de betrokken straten gele genheid om vragen over de werk zaamheden en de duur ervan te stellen. Het is de bedoeling dat de bijeen komst rond 20.00 uur wordt beëin digd. terneuzen - Voorzitter R. Sloot weg van de Rode Kruisafdeling Midden- en West-Zeeuws-Vlaan- deren reikte gisteren in Terneuzen eremetaal uit aan jubilerende vrij willigers. Dit gebeurde tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de af deling. Vier vrijwilligers werden gehul digd voor hun jarenlange trouwe inzet. Voorts kregen dertien vrij willigers de medaille voor Openba re Orde en Veiligheid van het Ro de Kruis. Een vrijwilliger, Th. He- melsoet, is al dertig jaar voor het Rode Kruis actief AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61