Duur alternatief medicijn wordt toch vergoed 'Natuurfotografen schuldig aan dood vos' JOVD wil liberalere opstelling Wilders Nog veel mis met rijbewijs PvdA bestookt met haatmails 6 Zaterdag 5 januari 2008 pzc Deze vos werd in december gekiekt in Nationaal Park de Hoge Veluwe. Het dier werd met voer gelokt. Het vosje is inmiddels afgeschoten. foto ANP breda - Gemeenten moeten beter letten op de kwaliteit van de nieu we rijbewijzen. Regelmatig is de fo to onduidelijk en soms ontbreekt de handtekening geheel of gedeel telijk. Burgers kunnen daardoor flink in de problemen komen, bij voorbeeld als de politie de per soon op de foto niet vindt lijken op het 'origineel'. „Ik zal de gemeenten daar nog eens dringend op wijzen, want er wordt niet secuur genoeg ge werkt", zegt Frans Fransen, unit- Zorgverzekeraars mogen beleid niet aanscherpen. breda - Zorgverzekeraars mogen hun vergoedingenbeleid niet ver der aanscherpen. Dat heeft de voorzieningenrechter in Breda gis teren bepaald. Vijftien verzekeraars wilden ge neesmiddelen voor negen onge makken en aandoeningen laten vallen onder het 'preferentiebe- leid'. Dat houdt in dat verzekeraars elk half jaar per werkzame stof de goedkoopste medicijnen aanwij zen. Die worden vergoed. Een duurder alternatief moet de pa tiënt zelf betalen. Acht geneesmid delenfabrikanten, verenigd in de Bogin, maakten bezwaar tegen dat plan. De voorzieningenrechter meent dat de zorgverzekeraars, waaron der grote als CZ en Menzis, gebon den zijn aan het Transitieakkoord. Vijftien zorgverzekeraars moeten ook de duurdere varianten van enkele medicijnen blijven vergoe den. Dit heeft de voorzieningen rechter in Breda bepaald. manager rijbewijzen van de Rijks dienst voor het Wegverkeer. Hij stelt vast dat er gemeenten zijn die rijbewijzen uitreiken die niet deu gen. Fransen adviseert eigenaars van 'slechte' rijbewijzen er mee te rug te gaan naar de gemeente en een nieuwe te laten maken op haar kosten. Fransen heeft ook al klachten van politiemensen gekregen over rijbe wijzen die niet in orde zijn. Dat zou al tot maatregelen hebben ge leid. Daarin maakte de koepel Zorgver zekeraars Nederland (ZN) afspra ken met geneesmiddelenfabrikan ten, de apothekersorganisatie KNMP en minister Ab Klink van Volksgezondheid over prijsverla gingen voor medicijnen. De verzekeraars wilden het beleid per maart aanscherpen voor de volgende groepen geneesmidde len: alendronine, finasteride, fluoxetine, ibuprofen, mirtazapi- ne, ondansetron, paroxetine, suma triptan en tamsolusine. ZN verklaarde gisteren zich te bera den op nadere stappen. De Bond van de Generieke Ge neesmiddelenindustrie Nederland (Bogin) overweegt ook hoger be roep omdat zij niet op alle punten gelijk kreeg. Vorige maand besloot de recht bank in Den Haag dat de apothe kers hun campagne 'Slikt u alles van uw verzekeraar?' moesten sta ken. De campagne zou het imago van de zorgverzekeraars schaden en de patiënt misleiden. De apo thekers hadden cliënten geadvi seerd over te stappen naar een zorgverzekeraar die niet meedoet aan het preferentiebeleid, dat drie kwart van de zorgverzekeraars han teert. Actie tegen tam maken van dieren in Nationaal Park De Hoge Veluwe. hoenderloo - Nationaal Park De Hoge Veluwe zal natuurfotografen nadrukkelijk aanspreken op hun gedrag om te voorkomen dat zij dieren tam maken ten gunste van een mooi plaatje. Dat heeft direc teur Seger van Voorst tot Voorst van het park gisteren gezegd. Het park moest oudejaarsdag een vosje afschieten, omdat het te tam was geworden. Ook afgelopen zo mer moest om dezelfde reden al een soortgenoot worden afge maakt. Het tam maken is gevaar lijk, omdat vossen toch wilde die ren blijven. Volgens Van Voorst tot Voorst wa ren het natuurfotografen die het beestje regelmatig voerden, waar door het mak werd. „In een paar weken tijd werd het dier zo tam dat hij bij wijze van spreken op schoot kwam zitten." 1\vee weken geleden kroop het vosje bij mensen in de auto. Ook liepen er regelmatig kinderen in de buurt bij het tamme beest, waardoor de situatie niet meer ver antwoord was. Volgens de direc teur is het bij wet verboden dieren bij te voederen. „Maar dat gebeurt in het geniep." Behalve dat het park actiever op fotografen zal let ten, zal het ook eerder ingrijpen wanneer weer een wild dier tam gemaakt wordt. Afschieten is dan de enige optie. Wilde dieren kunnen niet gevangen worden, ook al zijn ze niet meer mensenschuw. Van Voorst tot Voorst zegt dat ook her ten tijdens de bronstijd worden 'lastiggevallen' door natuurfotogra fen. Bij monde van voorzitter Eric Bergmeester van het overkoepelen de Natuurfotografen Verbond Ne derland (NVN) zeggen de natuurfotografen dat het niet uit sluitend fotografen zijn geweest die het bewuste vosje op de Velu we voerden en er foto's van maak ten. „Dat waren ook dagjesmen sen." Volgens hem is het door internet steeds sneller bekend waar een tam of bijzonder dier te zien is en komen mensen er dan en masse op af. „Wij gaan op een verant woorde manier te werk", aldus Bergmeester. Oud-WD'er is volgens jongeren volledig van liberale pad afgeweken. den haag - PW-leider Geert Wil ders krijgt van de jongerenorgani satie van de WD, de IOVD, de nieuw in het leven geroepen Libe rale Aanmoedigingsprijs. De IOVD zei gisteren tijdens de nieuwjaarsborrel Wilders, die in de Tweede Kamer ooit begonnen is als WD-lid, te willen aanspo ren om zich in 2008 wat liberaler op te stellen. „Wij hebben Wilders leren ken nen als jong talent in de WD-ffac- tie. Een bevlogen redenaar en uit stekend politicus. Helaas is hij sinds zijn vertrek bij de WD het li berale spoor volledig bijster ge raakt", aldus landelijk JOVD-voor- zitter Jeroen Diepemaat. Als voorbeeld hiervan noemt Die pemaat het pleidooi van Wilders om de Koran te verbieden. „Een boek verbieden, omdat de inhoud je niet aanstaat, is dus echt niet li beraal." Wilders wilde niet inhoudelijk rea geren. „Laat ze maar brallen, bier drinken en sigaren roken, zonder mij", was alles wat hij over de toe kenning van de prijs kwijt wilde. Traditioneel roept de JOVD rond de jaarwisseling altijd een politi cus uit tot de liberaal van het nieu we jaar. In 2008 neemt D66-Euro- parlementariër Sophie in 't Veld de jaarwisseltrofee over van voor malig WD-vicepremier Gerrit Zalm, die in 2007 door het leven mocht als liberaal van het jaar. In 't Veld wordt door de IOVD ge roemd om haar 'niet aflatende in zet voor rechten van homo's over de hele wereld'. Ook wordt de Eu roparlementariër geprezen om haar inzet voor vrouwenrechten en haar strijd tegen het uithollen van privacy en individuele vrijhe den. nijmegen - PvdA-afdelingen in het land worden de afgelopen dagen bestookt met haatmail onderte kend door 'Ben'. De mails bevatten volgens de ont vangers 'ziekmakende' foto's van gesluierde moslima's en opruien de teksten. De verzender laat blijken het niet eens te zijn met de 'verzoenende' koers die de PvdA kiest in het inte gratiedebat. Partijvoorzitter Lilian Ploumen laat het aan de plaatselijke afdelin gen over om de politie al dan niet in te schakelen. Bellers van 112 worden teruggebeld den haag - Meldingen van burgers verdwijnen bij de politie steeds minder vaak in een 'zwart gat'. De politie belt een groot deel van de mensen die de nummers 112 of 0900-8844 hebben gebeld na enke le dagen terug, om te vertellen wat er met hun melding is gedaan. Dat liet een woordvoerder van het Korps Landelijke Politiediensten gisteren weten. Zeehondenbaby aan de wandel over het land pieterburen - Een piepjonge grijze zeehondenpup is in de nacht van donderdag op vrijdag zeker 1,5 tot 2 kilometer over het land gekro pen. Het beestje werd uitgehongerd en vermagerd aangetroffen in de buurt van de ijsbaan van het plaatsje Ballum op Ameland. Dat maakte de zeehondencrèche in Pie- terburen, waar het dier is opgevan gen, gisteren bekend. 'Veel scholen in brand tijdens jaarwisseling' Apeldoorn - De afgelopen jaarwis seling zijn enkele tientallen scho len in brand gevlogen tegen nog geen tien een jaar eerder. De bran den zijn voornamelijk veroorzaakt door het gericht afsteken van zwaarder vuurwerk, aldus verzeke raar Centraal Beheer Achmea. Die maakte de schatting op verzoek van de NOS. De totale schade zou rond de 25 miljoen euro bedragen. 'Haven Amsterdam uitbreiden langs kust' haarlem - De Noord-Hollandse commissaris van de koningin, Har ry Borghouts, pleit voor onder zoek naar het uitbreiden van de ha ven van Amsterdam langs de Noordzeekust. Volgens hem moe ten voor de groei van de haven steeds meer waardevolle natuur- en recreatiegebieden worden opge offerd. Hij stelt dat het daarom be ter is om een nieuwe haven aan de kust aan te leggen. Afrit naar Ikea in Delft weer dicht amsterdam - Het was gistermid dag weer eens zover bij Ik. 1 in Delft. Door de vele bezoekers raak te de parkeerplaats van de woon winkel vol. Om verkeerschaos op de weg te voorkomen, moest de af rit van de snelweg A13 naar het fili aal worden afgesloten. Het was de vierde keer in korte tijd dat dit gebeurde. Dat heeft de ANWB gemeld. Vrachtwagens zijn straks beter zichtbaar den haag - Nieuwe vrachtwagens, aanhangers en ti aiiers moeten van af medio dit jaar beter zichtbaar zijn. Volgens Veilig Verkeer Neder land (WN) kan dat twee tot drie doden en tot dertig gewonden per jaar schelen. De oplossing is 'retro- reflecterende contourmarkering', die bij slecht weer en in het don ker uitkomst biedt. Deze marke ring weerkaatst licht scherper dan 'gewoon' reflecterend materiaal. KOZIJNEN ZONWERING GLAS Verrassend goed, zonnig geprijsd! TER VERSTERKING VAN HET t* MONTAGETEAM ZIJN WIJ OP I ZOEK NAAR VAKPERSONEEL E INFO@ ASCOZEELAND.NL 4383 NG Vlissingen 0118441944 j www.ascozeeland.nl VOOR SOLLICITATIE EN MEER INFORMATIE NEEM CONTACT OP President Rooseveltlaan 735

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6