Zeeland Sluis snijdt in organisatie Eeklo: 'Bus naar Breskens' PZCI25 Omstreden straatje bij scholen afgesloten ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 29 Tweehonderd kerstbomen in de hens Super jackpot 'Compensatiegeld is ook voor aanpak Tractaatweg' Zaterdag 5 januari 2008Tip? redtern@pzc.nl Tweede leven voor de held van Zeebrugge Raad Terneuzen wil einde aan taxi-oorlog Formatie gemeente is te ruim en te duur, stelt burgemeester Sala. door Frank van Cooten sluis - De gemeente Sluis snijdt in de eigen organisatie. „Onze forma tie is te ruim en te duur", aldus burgemeester Jaap Sala gisteren. Op korte termijn worden knopen doorgehakt over de aanpassing van de interne organsiatie. Sala beseft dat beslissingen op weerstand zullen stuiten. „We we ten dat vooraf en desondanks wil len we als college gaan doen wat nodig is." Sala geeft aan dat inkrimping van de formatie geen doel op zich is. „Iedereen is erbij gebaat dat de ge meentelijke organisatie sneller, effi ciënter, transparanter en goedko per gaat werken. Ons streven is een snelle en zakelijke cultuur. Daar ben ik best enthousiast over." Welke maatregelen worden getrof fen, is nog niet bekend. Het dage lijks gemeentebestuur besluit dins dag hoe de maatregelen worden ge communiceerd met ondernemings raad (or) en medewerkers. „De termijn van onzekerheid voor onze medewerkers mag niet te De gemeente Sluis is genood- zaakt tot een forse reorganisatie. Zo krimpt de formatie in. Er val len in ieder geval geen gedwon gen ontslagen. lang duren. Er vallen in ieder geval geen gedwongen ontslagen. De noodzakelijke reorganisatie gaan we op een zorgvuldige manier doen." Sala noemde de situatie gis teren ernstig. In een onderzoek van vorig jaar bleek al dat de ge meente Sluis een miljoen euro meer kwijt is aan personeelskos ten dan vergelijkbare gemeenten. De salarissen liggen gemiddeld 0,7 schaal hoger en ook het aantal ambtenaren per duizend inwoners is te veel, bleek uit deze studie. Maatregelen zijn noodzakelijk, stelt Sala. De interne organisatie is niet over de gehele linie op orde, bedrijfsprocessen zijn niet water dicht beschreven en de aansturing en coördinatie van belangrijke za ken laat te wensen over. Daarnaast geeft Sluis meer geld uit dan er binnenkomt, is er op veel terreinen achterstand aan onder houd bij het openbaar groen, de wegen, de monumenten en met name de schoolgebouwen en is het voorzieningenpakket erg ruim. „We konden twee dingen doen. Onze kop in het zand steken en net doen alsof er niets aan de hand is, of onze verantwoordelijk heid nemen. Dit college kiest dui delijk voor het laatste. We kiezen bewust voor duidelijkheid. Want zachte heelmeesters maken stin kende wonden. Doel is dat we weer snel een degelijke en finan cieel betrouwbare gemeente wor den." vogelwaarde - In het wandelbos in Vogelwaarde ging gisteravond de vlam in ruim tweehonderd kerstbo men. Het plaatselijke feestcomité en de brandweer verzorgden de kerstboomverbranding. De jeugd sleurde eerder op de dag de bomen naar de verzamelplaats, 's Avonds ging een lange stoet kinderen en ouders met lampionnen vanaf de brandweerkazerne naar de brand- plaats. foto Wim Kooyman door Peter Oggel aardenburg - Het gemeentebe stuur van het Oost-Vlaamse Eeklo is voorstander van eer nieuwe bus lijn tussen Sluis en Eeklo. Daar mee ondersteunt het college van burgemeester en schepenen een pleidooi van de ondernemingsver enigingen in Aardenburg en Eede. Sterker nog, het dagelijks bestuur Eeklo wil die buslijn gelijk doortrekken tot in Breskens. Minstens moeten de kansen van dergelijke busdienst worden zo bericht Eeklo aan ondernemend Aardenburg. Voor de totstandkoming van de lijn Eek- lo-Sluis moet in 'gezamenlijk grensoverschrijdend overleg' actie worden ondernomen, stelt het col lege van Eeklo voor. Met dat standpunt wordt tege moet gekomen aan de wens van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Die lieten in november vorig jaar al weten zich niet te bemoeien met een mogelijke lijn tussen Sluis en Eeklo. De provincie vindt dat onderne mersverenigingen en gemeenten aan weerszijden van de grens die verbinding zelf maar moeten reali seren. Hei pleidooi voor een busverbin ding is een uitvloeisel van het so- ciaai-economisch rapport '(Ver)~ ken uw Grens'. Daarin worden Sluis en Aardenburg genoemd als trekker voor de inwoners van Bel gisch West- en Oost-Vlaanderen. De bus zou van Eeklo moeten rij den via Agedem, Maldegem, Eede, Aardenburg, Draaibrug naar Sluis. GS van Zeeland betwijfelen overi gens het belang van de buslijn. door Conny van Gremberghe tepneuzen - De gemeente Terneu zen sluit het omstreden straatje cie Doorloper - tussen het ROC Wes- terscheide en het Zelden- rust-Steelantcollege - voorgoed af voor alle verkeer. De scholen drongen al enkele ja ren bij de gemeente aan op het af sluiten van de Doorloper, omdat op die manier drugsdealers en an der gespuis bij de school makkelij ker kunnen worden geweerd. Ook willen de scholen de parkeerplaat sen - waar op gezette 1 iiden wordt gedeaid - afsluiten, maar die in greep laat voorlopig op zich w?< - ten. Vanaf volgende week zat de Doorloper gesloten zijn vooi ile verkeer, dus ook voor voetgangers. Dit wordt met borden aangegeven. Is deze maatregel niet toereikend, dan zal de gemeente verdere ma.' regelen nemen. Het parkeerterrein bij her ROC blijft: gewoon bereik baar. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het dagelijks bestuur van Terneuzen vindt het onaccep tabel dat de compensatiegelden van Vlaanderen voor de Schelde- verdieping niet deels gebruikt wor den voor de verdubbeling van de Tractaatweg. Zeeland krijgt driehonderd mil joen euro van de Belgen. Tweehon derd miljoen voor natuurherstel en honderd miljoen voor infra structurele zaken. De verbetering van de veiligheid op de Wester- schelde is in de overeenkomst niet opgenomen. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) gaf onlangs aan eerst de Sloeweg te willen aanpas sen en daarvoor te putten uit de compensatiemiddelen. Voor de Tractaatweg zou minder geld be schikbaar zijn dan de zestig mil joen voor de Sloeweg en boven dien zou een deel van het geld voor de verdubbeling van de Zeeuws-Vlaamse route gehaald moeten worden uit de verkoop van de Hedwigepolder (20 mil joen euro) aan Vlaanderen. Burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen vindt deze manier van geld reserveren 'volstrekt onge past'. Bij Gedeputeerde Staten heb ben de Terneuzense bestuurders aangedrongen om de aanpassing aan Sloe- en Tractaatweg te be schouwen en te financieren als één integraal project.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59