Alarmfase rood tijdens NK sprint Kaijser en Kokelaar tegen Dijkstra en Helleman Acties verbannen Tibetanen tijdens Spelen Peking Monsterzege voor waterpoiosters m 1 45 I Zaterdag 5 januari 2008 PZC AMSTERDAM - De Nederlandse waterpoiosters hebben het kwalificatie toernooi voor het EK gisteren in Amsterdam ingezet met een monster zege op Tsjechië. Oranje won het eerste van een serie van drie duels met 32-4. Nederland speelt vandaag tegen Servië en morgen tegen Frankrijk. De nummers één en twee plaatsen zich voor het EK, in juli in Malaga. foto ANP Hendriksen blijft bij Zeelandia Middelburg middelburg - Roy Hendriksen is ook volgend seizoen trainer van zondag-derdeklasser Zeelandia Middelburg. Het wordt het tweede seizoen van de voormalig profvoetballer bij de club uit de Zeeuwse hoofdstad. Hendriksen hoopt Zeelandia Mid delburg hogerop te brengen. „We zijn geduldig aan iets moois aan werken", zegt hij. Momenteel staat zijn ploeg op de zevende plaats. Rens Blom niet mee naar Zuid-Afrika rijswijk - Rens Blom heeft afge zegd voor het trainingskamp van de nationale atletiekselectie in Zuid-Afrika. De polsstokhoogsprin ger is nog niet voldoende hersteld van een achillespeesoperatie. In overleg met trainers en doktoren blijft de Limburger in Nederland aan zijn comeback werken. Rens Blom is begin oktober geope reerd. Kris Hofker winnaar Darts Ranking kapelle - De tweede editie van de De Koninck Darts Ranking is ge wonnen door Kris Hofker uit We- meldinge. Hij neemt de titel over van Patrick Kaat uit Heinkenszand. Jesper Pij nen uit Goes werd tweede. Hofker en Pijnen gooiden in de toernooi- serie beiden veertien 180'ers. De hoogste finish bedroeg 164 en werd gegooid door Dirk Achter berg uit Kattendijke. Koeman zet weer speler uit selectie Valencia - Het wordt maar niet rustig rond voetbalclub Valencia. Trainer Ronald Koeman heeft gis teren opnieuw een speler uit de se lectie gezet. Het gaat om midden velder Manuel Fernandes, die een nacht in de cel moest doorbrengen na een incident in een nachtclub. Koeman besloot Fernandes buiten de ploeg te laten voor het duel van morgen tegen Levante. De Bruijn verliest in kwartfinale K4-toernooi GOES - Bij het K4-jeugdtennistoer- nooi in Goes heeft Koen de Bruijn de Zeeuwse confrontatie met Amir Ali Tahmasebi in zijn voor deel beslist. Hij won met 7-6 3-6 en 7-5. Daarmee stroomde hij door naar de kwartfinales, waarin hij verloor van Roderik van Meurs (0-6 1-6). Devon Houg won eerst in drie sets van Sven van Betuw, maar moest ook het onderspit del ven in de kwartfinales. Waterpoloërs gaan onderuit tegen Rusland SKOPJE - De Nederlandse waterpo loërs zijn het kwalificatietoernooi voor het EK in Skopje begonnen met een nederlaag tegen Rusland. In Macedonië verloor de ploeg gis teren met 8-11. Oranje speelt van daag tegen het gastland en sluit morgen het evenement af met een duel tegen Wit-Rusland. De num mers een en twee plaatsen zich voor het EK, in juli in Malaga. Gerritsen, Boer en Timmer namens DSB aan de start. door Eric de Jager WOLVEGA - De aanval op sprintdi va Marianne Timmer werd vorig jaar geopend door Annette Gerrit sen en Margot Boer. Timmer was aangeslagen, maar niet verslagen, omdat ze als een echte vechtjas weigerde op te geven. Dit keer staan de jonge honden (22), inmid dels allebei ploeggenoten van hun voormalig idool, klaar om het kar wei wél af te maken. Vandaag be ginnen de drie DSB-schaatssters aan het NK sprint in Heerenveen. Ze trainen samen, maar nu is het ieder voor zich. Het is dat Laurine van Riessen is uitgeschakeld door een kapotte pees, anders had DSB de num mers één tot en met vier van het vorig NK aan de start gebracht in Thialf Maar ook zonder de onfor tuinlijke Leidse houdt de in rode brigade van coach [ac Orie de favo- rietenrol. Timmer, Boer en Gerrit sen hopen eensgezind op een 'rood podium'. Hoewel er van 'clubkampioen schappen' geen sprake is, zegt An nette Gerritsen. „Ireen Wüst doet ook mee. De nummer twee van het WK van vorig jaar. En er zal nog wel een verrassing komen." Margot Boer vreest eveneens de kracht van Wüst. Kracht die zij vooralsnog ontbeert. „Mijn snel heid is toegenomen dankzij het trainen met Marianne en Annette. Maar ik mis de kracht nog voor een snelle opening. En die snel heid neem je altijd mee in de vol gende ronde." Vandaar dat Boer zich het liefste op laaglandbanen meet met haar concurrenten. Daar ligt de snel heid lager en maakt ze meer kans op succes. Op het NK is dat een ze- kerheidje, maar dit seizoen is ook het wereldkampioenschap in Hee renveen. Boers ogen twinkelen, maar tot stoere uitspraken laat de rustige Woubrugse zich niet verleiden. „Eerst maar zien me te plaatsen dit weekeinde." Toch ligt er op Boer en Gerritsen meer druk dan vorig jaar, toen ze nog redelijk ver rassend aan de heerschappij van Timmer knabbelden. „Favoriet? Hm, ja dat hoor ik vaker de laatste tijd." Gerritsen knikt een paar keer en laat een brede glimlach doorbre ken. „Ik laat me niet meer zo snel beïnvloeden door verwachtingen van buiten. En ik ben niet gespan nen of anders bezig met dit toer nooi dan de vorige keer. Vorig jaar waren wij één, twee en drie. Wat mij betreft worden we dat nu weer, maar dan in een andere volg orde." De twee uitdaagsters zijn een jaar ouder geworden, wijzer ook. Ze hebben de lessen van Marianne Timmer ter harte genomen en kunnen zich steeds beter van de buitenwereld afsluiten, om alleen het schaatsen in het middelpunt van hun universum toe te laten. „Marianne weet zoveel. Dat deelt ze en dat brengt rust over mij", zegt Boer. „Bovendien ben ik nu zelf ook overal geweest. Het is wel leuk om een beetje om je heen te kijken, maar ik hoef niet meer elke dag de hort op. Zelfs als je in de bus richting ijsbaan naar buiten kijkt, kost dat ongemerkt energie. Nu kan ik rustig een tijdje voor me uit staren." Boer voelt aan alles dat ze vol- wassener is dan vorig seizoen, toen ze brons won op het NK sprint. „Ik heb dit seizoen con stant goede 500 meters gereden. Ik weet nu wat daar voor nodig is, hoef niet meer te forceren en maak niet meer van die rare mis slagen. Alleen de opening moet be ter, maar dat is ook een kwestie van kracht. Dat komt wel, ik ben een jaar ouder, maar nog steeds jong." Ook Gerritsen ziet er niet bepaald uit als een bodybuilder, maar won wel aan die o zo belangrijke kracht. „Mijn grootste winst zit hem in de techniek. Ik heb een diepere zit en een langere afslag. Maar dat is alleen mogelijk als je voldoende kracht hebt om dat vol te houden." Behalve aan kracht en snelheid, won Margot Boer ook aan zelfver trouwen. Ze kan, nu ze traint met de beste sprintsters van Neder ig Annette Gerritsen en Margot Boer, de twee jonkies van de DSB-ploeg, openen op het NK sprint de aanval op ploeggenote Marianne Timmer. land, op elk gewenst moment me ten hoe ze er voor staat. „Dat idee alleen al geeft me rust." Gerritsen deelt dat gevoel niet. „Het is niet te onderschatten hoe belangrijk het hoge trainingsniveau is, maar ik put uit trainingen geen zelfver trouwen voor de wedstrijden. Die zijn niet te vergelijken." Boer had vorig jaar in Groningen Marianne Timmer nog vol in het vizier, maar inmiddels heeft ze die losgelaten. „Ik heb nu zelf een vast plekje in de top, Marianne is niet meer mijn enige richtpunt Ik kijk naar de hele wereldtop." Gerritsen niet. „Ik let niet op anderen. Ik heb geen invloed op wat ze doen, ik heb alleen met mezelf te ma ken." Voor Boer is dat om één reden al onmogelijk dit weekeinde: haar zus Esther rijdt ook mee. De oudste van de drie zussen Boer (25) was eigenlijk twee jaar ge leden gestopt met schaatsen op niveau, maar zat zich op de tribu ne tijdens het WK afstanden in Salt Lake City vorig seizoen zo te verbijten bij de ritten van haar zus, dat ze weer in training is ge gaan. UITSLAGEN SCHIETINGEN St.Sebastiaan Kloetinge. Wip 1: 1e hoofdvogel: P.Meeuwse (st.Sebasti- aan), 1 e zijvogel: B.Bos (st.Sebastiaan), 2e zijvo gel: F.Koens (Spes Nostra), Vliegende vogel: Cobie Harinck (st.Sebastiaan), C.de Jonge (So- ranus II). Wip 2: 1e hoofdvogel: A.Dekker (Doel naar Hoger), 1e zijvogel: J.Kopmels (Vic toria), 2e zijvogel: P.Meeuwse (st.Sebastiaan), 1e en 2e kal: L.v.Dijke (A.D.L.M.), 1e o.kal: R.Bouwense (Ravenstein), 1e klep: B.Vermeu len (Zorgvlied), 2e klep: C.Jeremiasse (Zorg- vlied), 3e klep: C.Boonman (Vrije Schutters). Verenigde Sociteiten 's-Heerenhoek Wip 1:1e hoofdvogel: N.Boone (Wilde Schut ter), 2e hoofdvogel: R.Geijs (Wilde Schutter), 1 e zijvogel: M.J.Verdonk (Concordia), 2e zijvo gel: R.Verdonk (Concordia), 3e zijvogel: R.Ver- meule (Wilde Schutter), 4e zijvogel: H.Ver- donk (Concordia), 1e kal: M.J.Verdonk (Concor dia), 2e kal: B.Delhez (Concordia), 3e kal: W.de Jonge (Eensgezindheid), 4e kal: Magije Ver donk (Concordia). Meeste kleine vogels: P.Oosthoek (Vrije Schutters). Wip 2: A.v.d.Dries (Vrije Schutters), 2e hoofdvogel: H.v.d.Dries (Eensgezindheid), 1e zijvogel: P.Oosthoek (Vrije Schutters), 2e zijvogel: A.v.d.Dries (Vrije Schutters), 3e zijvogel: M.C.Verdonk (Concordia), 4e zijvogel: Patr. Oosthoek (Vrije Schutters), 1e kal: R.Geijs (Wil de Schutter), 2e kal: Joh.Oosthoek (Vrije Schut ters), 3e kal: H.Moison (Eensgezindheid), 4e kal: Sj.v.Eijkeren (Vrije Schutters), meeste klei ne vogels: D.EIshout (Vrije Schutters). TENNIS Vlissingen. Walchers Open. HE5: H. van den Driest-R. Jakobsen 11-3, A. Lourens-N. Samijn 7-4. HD3: D. Kaijser/M. Kokelaar-P. Felius/R. Hendrikse 7-4, B. Dijkstra/D. Helleman-F. Sonnemans/A. Lourens 8-6. HD5: K. de Lange/R. Broerse-J. Smit/S. Siegers 9-6, R. de Vroe/R. Jakobsen-J. Smit/S. Siegers 6-4. Goes. K4-jeugdtoernooi. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: P. Nouws-R. Sewnath 6-2 6-0, B. van Griensven-S. Brok 6-2 6-3, J. Bodin-D. Maasdam 6-3 6-1, B. van de Corput-T. de Klerk 6-0 6-0. T/m 14 jaar: M. Gijzen-I. Bodin 6-0 6-2, F. van den Bergen-J. Patist 4-6 6-3 7-5, R. van Meurs-F. Dubois 6-0 6-1, M. Gij zen-F. van den Bergen 6-1 6-0, K. de Bruijn-A.A. Tahmasebi 7-6 3-6 7-5, R. van Meurs-K. de Bruijn 6-0 6-1. Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: R. Pfeffer-R. Nederstigt 6-1 6-3, R. Azzi-S. Coone 4-6 6-4 6-3, R. Azzi-E. den Hollander 6-1 7-5. T/m 14 jaar: S. Dobbe- laar-D. Engelaar 6-4 6-3, M. van der Ven-S. Dobbelaar 6-1 6-2. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Beide koppels beginnen Walchers Open met overwinning. door Sven Bakker vlissingen - Voor Dimitri Kaijser en Michel Kokelaar is de eerste overwinning bij het Walchers Open in het Racketcentrum in Vlissingen binnen. De Vlissingse favorieten wonnen in de 3-catego- rie bij het mannendubbelspel met 7-4 van Pim Felius en Ruben Hen drikse. Vandaag staat voor Kaijser en Ko kelaar, beiden competitie spelend voor De Schelde, de ontmoeting met Brian Dijkstra en Dennis Hel leman op het programma. Zij won nen gisteren eveneens hun eerste partij. Ze versloegen Ferry Sonne- mans en Alex Lourens met 8-6. Stephanie Pauwels lijkt af te ste venen op de titel in de 3-categorie bij de vrouwen. Ze won met 7-2 van Xira van Benten, die eerder al met 2-9 verloor van Caro Schuite- ma. Zodoende gaat de finale van morgen tussen Schuitema en Pauwels. Bij de mannen in de 5-categorie lijkt de eindstrijd te gaan tussen Hendrik van den Driest en Alex Lourens. Van den Driest won met 11-3 van Ramses [akobsen en Lou rens was met 7-4 te sterk voor Nic ky Samijn. new delhi - Verbannen Tibetanen gaan een protestmars houden van India naar Tibet, voor het begin van de Olympische Spelen van 2008 in Peking. Dat hebben vijf groeperingen van verbannen Tibet anen vrijdag laten weten. Naast de mars komen er meerdere acties om China in een kwaad dag licht te stellen. De groeperingen willen dat China Tibet onafhanke lijkheid schenkt. De woordvoerder van de groepen gaf toe dat het moeilijk en gevaarlijk zal zijn om hun doel te verwezenlijken. De organisaties proberen verban nen Tibetanen ook over te halen de symbolische fakkelceremonie te verstoren tijdens de Spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57