Zeeland Dorp eert zijn held groots Vlissingen heeft een nieuw college Antwerpse Zoo trekt ruim twee miljoen mensen Sluis beknibbelt op ambtenaren makelaar M2Makelaars.nl Getuigen van vernielingen PZC Zaterdag 5 januari 2008 29 Anna Jacobapolder pakt uit bij onthulling van monument Avontuur. door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - Anna Jaco- bapolder pakt in maart flink uit bij de onthulling van het monu ment voor oorlogsheld Piet Avon tuur. Er worden zo'n honderd oud strijders uitgenodigd en een mili tair muziekkorps komt de boel op luisteren. Volgens Jan Kempeneers van het Comité monument Anna Jacoba polder was het in eerste instantie niet de bedoeling om de onthul ling zo groot aan te pakken. Dat idee kwam van Kolonel Lodders. ANTWERPEN - De Antwerpse Zoo en zusterdierentuin Planckendael hebben vorig jaar meer dan twee miljoen bezoekers gehad. Dat is zestien procent meer dan in 2006. Het ledenaantal van de de Konink lijke Maatschappij voor Dierkunde van Antwerpen, het overkoepelen de orgaan van onder meer de Zoo en Planckendael, steeg met zes pro cent. Dit jaar wordt bijna veertien miljoen euro uitgegeven aan ver nieuwing van de Zoo en Plancken dael. In Antwerpen wordt geïnves teerd in het aquarium, een nieuw verblijf voor de leeuwen en de in vulling van een uitbreidingszone. In 2007 werden 31 huizen ge sloopt, waardoor de Zoo tien pro cent groter werd. In Planckendael worden onder meer het giraffen- en olifantenverblijf aangepakt. De oud-commandant van de Stoottroepen had al een heel plan voor de onthulling bedacht. Daar is in samenspraak met de gemeen te voor gekozen. Piet Avontuur was lid van de Stoottroepen die in januari 1945 naar het eiland Sint Philipsland werden gestuurd. Ze slaagden erin de Duitsers te weren, maar Piet Avontuur liet aan de Langeweg bij Anna Jacobapolder het leven. Hij werd ter aarde besteld op begraaf plaats Zuylen in Breda, maar een half jaar geleden werden zijn stof felijke resten overgebracht naar het nationaal ereveld in Loenen. Het monumentje dat op zijn graf stond, is niet meegegaan. Dat is nu naar Anna Jacobapolder gehaald. Het comité dacht in eerste instan tie aan een onthulling op 23 janua ri, de dag waarop Avontuur over leed. Dat was niet langer haalbaar door het uitgebreide programma. Nu is gekozen voor 20 maart. Vol gens Kempeneers komt dat achter af gezien niet zo slecht uit. „Het geeft mij wat meer tijd om het ge havende grafmonumentje te her stellen", zegt hij. „Bovendien ont vangen we straks veel oude men sen, en voor hen is de tempera tuur in maart wat aangenamer." □2 Het monument voor Piet Avon tuur in Anna Jacobapolder wordt in maart onthuld. Daarbij zijn veel oud-strijders en een militair muziekkorps aanwezig. De grafsteen, bestaande uit onder meer drie ornamenten, is inmid dels geplaatst op de begraafplaats in Anna Jacobapolder. Bij het mo nument komt verder een marme ren plaat met de namen van zes anderen die in de bewuste nacht om het leven kwamen: drie Polen, twee Engelsen en een burger. Kempeneers heeft enkele nog le vende familieleden van Piet Avon tuur en Karei Sneijders (het bur gerslachtoffer) opgespoord. Zij ko men in maart ook. Samen met de andere genodigden worden ze ont vangen in het dorpshuis van Anna Jacobapolder. Daarna vertrekt het gezelschap, onder begeleiding van het militaire muziekkorps, naar de begraafplaats voor de onthulling. Ifairstudio hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk 'ww.hairstudio-siesoo.nl Esdoornstrèat 21 I Oost-Souburg 0118-477195106-3051070 SLUIS - De gemeente Sluis snijdt in de eigen organisatie. „Onze forma tie is te ruim en te duur", aldus burgemeester [aap Sala gisteren in een toelichting. Op korte termijn worden knopen doorgehakt over de aanpassing van de interne organsiatie. Sala be seft dat de beslissingen op weer stand zullen stuiten. Welke maatre gelen worden getroffen, is nog niet bekend. 4)9§é't Kukeluusje Volop keuze uit houten speelgoed Houten speelgoed voor een betaalbare prijs Baby-, peuter-, kleuterspeelgoed, maar ook Playmais en Kapla voor de wat oudere kinderen Siguitsedijk2 Kwadendainme Tel.: 0113 - 649 458 www.kukeluusje.nl Open: do vrij 9-12/13-18 uur t za 10-17 uur KORTCENE - Gelukkig voor Kortgene stelden de buitjes afgelopen week niet zo veel voor. Vorig jaar nog was door de vele regen de kerstboomverbranding bij de sportvelden een beetje in het water gevallen. „Natte bo men branden een stuk minder goed. En dan komt er ook veel minder publiek op af', zegt Jos Houterman van de Ondernemersvereniging Kortgene. De eer om de ruim tweehonderd bomen aan te steken was aan het brandweerkorps Kortgene-Colijnsplaat. Het leverde een mooi schouwspel op voor de toegestroomde kinderen, die voor elke ingeleverde kerstboom een lot hadden verdiend voor de aansluitende loterij. foto Joeri Wisse VLISSINGEN - Een aantal getuigen van vernielingen in de nacht van oud- op nieuwjaar heeft zich ge meld bij de Vlissingse politie. Daarnaast kreeg de politie de afge lopen dagen nog meer meldingen: van pogingen tot brandstichting en vernieling aan woningen. Tijdens de jaarwisseling werden in alle wijken van Vlissingen moed willig vernielingen aangericht aan huizen, auto's, verkeersborden, af valbakken en containers. Dat ge beurde deels met vuurwerk, deels door baldadig gedrag. De politie hoopt nu een of meer vandalen op te pakken en aansprakelijk te stellen voor de vele schade. PvdA, WD, LPV en de eenmansfractie POV gaan de stad besturen. door Miriam van den Broek en Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ze zijn eruit: Vlissin gen heeft een nieuw college. De ko mende twee jaar gaan de PvdA, de WD, de Lokale Partij Vlissingen (LPV) en Progressief Onderne mend Vlissingen (POV) de Schel- destad besturen. De acht zetels van de PvdA, de drie van zowel de WD als de LPV en de ene zetel van POV geven het college een minimale meerderheid van 15 van de 29 zetels. Zo'n klei ne meerderheid hoeft geen pro bleem te zijn, zegt formateur Els Kuijper. „Ik denk dat meerdere par tijen in de raad het werkprogram ma ondersteunen." De coalitievorming heeft veel moeite gekost, geeft Kuijper toe. „Zeker in de fase dat de PSR nog meedeed. Het was natuurlijk mooi geweest als we die, gezien hun ze telaantal van vijf, er ook bij had den kunnen hebben. Maar uitein delijk liepen de onderhandelingen toch nog soepel." De PSR haakte vorige maand af omdat hun kandidaat-wethouder Ton Croné niet werd geduld. Croné maakte deel uit van het Vlis singse college dat in november werd weggestuurd. Het collegeprogramma voor de ko mende twee jaar wordt dinsdag ge presenteerd, tegelijk met de vier wethouders. Wie dat zijn, zegt Kuijper nog niet. „Ze zijn alle vier politiek én bestuurlijk ervaren. En ze hebben allemaal wel iets met de collegepartijen." POV levert geen wethouder, zegt Kuijper. Maar hoe de verdeling wel is, licht ze nog niet toe. Voor Gerard Aarden van POV was de beslissing om deel te nemen aan de coalitie geen moeilijke. „On ze programmapunten komen goed overeen met die van de andere coa litiepartners. Ik kan me ook in het collegeprogramma vinden. Daar om doe ik mee", zegt Aarden. Ook de andere coalitiegenoten zei den gisteren het volste vertrouwen te hebben in de coalitie. Namen van wethouders noemden zij even min. „Ik denk dat er een solide ba sis is om er in twee jaar iets moois van te maken", zei Marianne Rein- ders van de WD. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53