Een écht huishouden in een woning Flat krijgt de naam Dalemhof vertoont Stijgende lijn Speel-o-theek JUimerswaal Spectaculaire uitverkoop badkamers! ii ra ii LOGUS heropent op kleurige locatie GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? B PZC Zaterdag 5 januari 2008 27 In een woning in de Coese wijk Ouverture wonen sinds kort zestien verstandelijk gehandicapten van Stichting Zuidwester samen. foto Willem Mieras Schitterende showroom badkamers! www.logus.nl Bij Imabo LOGUS kunt u terecht voor bouwmaterialen, hout- en plaatmaterialen, sierbestrating, sanitair, tegels en natuursteen. Goes Noord, Albert Joachimikade 33, T0113 - 21 54 01 Vlissingen, Marie Curieweg 9-13, T: 0118 - 69 00 25 Zestien verstandelijk gehandicapten wonen voortaan in Ouverture. door David Duijnmayer GOES - Sommigen zijn nog in de veronderstelling dat ze op vakan tie zijn, maar in werkelijkheid zijn ze verhuisd. Zestien verstandelijk gehandicapten wonen sinds een maand midden in de wijk Ouver ture in Goes. Stichting Zuidwester heeft in de Elvis Presleylaan drie huizen ingericht voor begeleid wo nen. Daarmee volgt de instelling de landelijke trend om gehandicap ten in woonwijken onder te breng en en ze niet af te zonderen van de rest van de samenleving. Zuidwester heeft de nodige erva ring met begeleid wonen, maar de samenstelling van een van de wo ningen in de Elvis Presleylaan is bijzonder. „Dit is het eerste woon huis voor mensen met een verstan delijke handicap van dit niveau", vertelt begeleidster Ans Rooze. „Licht verstandelijk gehandicapten kunnen zelf de stad in om bood schappen te doen. Dat is bij deze groep niet aan de orde. Ze gaan niet zonder begeleiding naar bui ten. Ze zijn niet verkeersveilig." De zes huisgenoten kennen elkaar al vanuit huize Den Berg in de Nieuwstraat, waar ze samen op een afdeling woonden. Ook nu ze niet meer in het zorgcentrum zelf wonen, hebben ze nog intensieve begeleiding nodig. Ze slapen welis waar op hun eigen kamer, maar er is een slaapwacht en een luistersys teem. 's Ochtends is er hulp bij het opstaan, tussen negen en tien uur worden ze opgehaald om naar werk, school of een andere dagbe steding te gaan. En als ze rond half vier uur thuiskomen, zijn de bege leiders er weer. „Het grote verschil met huize Den Berg is dat dit echt een woonhuis is en dat de bewoners samen een huishouden vormen", zegt bege leidster Charlotte Huisson. „Zo krijgen ze in de gaten hoe dat ei- 'Ze zien dat de was uit de wasmachine komt en helpen met koken en tafeldekken' genlijk werkt. Ze zien dat de was uit de wasmachine komt, ze hel pen met koken en tafeldekken en ze ruimen de afwasmachine in. En er is hier meer ruimte. Sommigen woonden al dertig jaar in Den Berg. Die zijn begonnen op een ge deelde slaapzaal en wonen nu voor het eerst in een echt woon huis." Het was een beetje een gok, geeft Huisson toe. „Maar tot nu toe pakt het alleen maar positief uit. Hun capaciteiten worden hier beter benut en je ziet ze ervan ge nieten. Degene die de aardappels heeft geschild, zal niet nalaten om tijdens het eten te benadrukken dat dat zijn werk is geweest." De nieuwe omgeving is dus leuk, maar soms ook een beetje eng. „Ze zijn doorgaans gehecht aan re gelmaat, maar de voorbereiding is goed geweest. Iedereen heeft zijn eigen verhuisdozen ingepakt en er is veel gepraat. Toen ze de eerste keer hier kwamen, stonden hun spullen er al. Dan voelt het al snel als thuis. En ze mogen dan een va kantiegevoel hebben, ze zeggen er wel meteen bij dat ze niet meer te ruggaan naar de Nieuwstraat." De bewoners houden woensdag om drie uur een housewarmingparty. Bouw verloopt volgens planning: hoogste punt inmiddels bereikt. door Maartje Huijben THOlEN - Het mocht eigenlijk nog niet naar buiten. Maar in al zijn en thousiasme praatte Joost Zielstra, locatiemanager van Ten Anker, tij dens de nieuwjaarsreceptie van het verzorgingstehuis zijn mond voorbij. De nieuwe flat naast Ten Anker gaat Dalemhof heten, net zoals het tijdelijke gebouw aan de Prinses Beatrixstraat. De naam voor de noodwoningen werd geopperd door de dochter van één van de bewoners. „Het verwijst naar de polder waarin het is gebouwd, de Dalempolder", zegt Zielstra. „Een mooie naam. Ook de nieuwe flat ligt in deze pol der. Wij wilden heel graag van de naam Ten Ankerflat af Dalemhof is een mooie naam. Het college heeft het goedgekeurd en de bewo ners zijn ook enthousiast." De bouw van de flat ligt op schema. In het pand komen 51 appartemen ten. Het hoogste punt is inmiddels bereikt en dat wordt donderdag ge vierd. Als alles volgens planning verloopt, wordt het gebouw halver wege dit jaar opgeleverd. werkt met het Rode Kruis Noord-West Beveland. „We zagen elkaar nooit als concurrenten en binnenkort gaan we zelfs met hen rond de tafel zitten om verdere af spraken te maken." Dit jaar staat al een aantal evene menten gepland voor de Goese EHBO-afdeling. Of ze ook op het wielerevenement Ride for the Ro ses (31 augustus) aanwezig zijn, is nog onduidelijk. „We hebben nog niets van de organisatie gehoord, dat wachten we nog even af." Als een grote activiteit wordt geor ganiseerd zijn de organisatoren ver plicht EHBO-posten te regelen. „Ze kunnen dan met ons contact opnemen. Het is ons kent ons, dus vaak kent een van onze leden ie mand uit de organisatie", vertelt Van der Weele. In totaal zijn 60 van de 350 leden van EHBO Goes aangemeld als eve nementhulpverlener. De vereni ging wordt geheel gefinancierd door sponsors en vraagt per evene ment tien a vijftien euro. „Het be drag is meer symbolisch en ver dwijnt meteen in de clubkas." door Joeri Wisse KRABBENDIJKE - Het spande er even om voor Speel-o-theek Rei merswaal. Jarenlang hadden ze on derdak in de Rabobank in Krab- bendijke. Tot de bank de ruimte zélf nodig had. Het viel niet mee om nieuwe locatie te vinden, maar onlangs bood de verbouwde interi eurzaak van Polderman aan de Noordweg zich aan. „Daar was nog een ruimte van vier bij acht tien vierkante meter beschikbaar", zegt Carolien Barendregt, voorzit ter van de Speel-o-theek. Daar moet de stichting, in tegenstelling tot de ruimte bij de bank, nu wél huur betalen. Barendregt: „Met gif ten van de Rabobank en R&B-wo- nen investeren we in nieuw speel goed. Daarmee hopen we meer uit te lenen en zo uit de kosten te ko men." Minpuntje van de nieuwe stek: er zitten geen ramen in. „Met felle kleuren hebben we het toch flink opgepimpt", zegt Barendregt. De Speel-O-theek houdt woensdag vanaf 14.00 uur open middag AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51