SrSkT^Sm" Dit jaar nog redders actief in Hansweert xleöifciid Ook Yersekse starters lopen warm voor goedkope nieuwbouw deOndernemer.nl Inzet Goese EHBO'ers Waar kan ik mijn klanten ^1^ wel vinden? 26 Zaterdag 5 januari 2008 PZCB DOMBURG - Het traditionele handjes schudden, bleef gisteren achterwege op de eerste nieuwjaarsparty voor de Veerse jeugd. Ze konden in Domburg maskers maken, muziek mixen, toneelspelen, striptekenen of streetdancen. De jongeren staken zelf de handen uit de mouwen. Tachtig jongeren, een gedroomde opkomst voor de Stichting Welzijn Veere en Kunsteducatie Wal cheren. Die instanties wilden kinderen uit de dertien kernen kennis laten maken met elkaar en met creatieve uitingen, 's Avonds liet DJ Sander Wil- lemse uit Domburg elf- tot zestienjarigen swingen op hun favoriete muziek. Het feest luidde niet alleen het begin van 2008 in, maar was ook bedoeld als frisse start van het jongerenwerk. foto Ruben Oreel Concept van gemeente Reimerswaal derde keer op rij succesvol. door Joeri Wisse yerseke - Ze gingen als warme broodjes over de toonbank, de tien starterswoningen die nog dit jaar moeten verrijzen aan de Govert Flincklaan in nieuwbouw wijk Steehof in Yerseke. Aangezien meer mensen zich hadden aange meld dan dat er huizen zijn, moest er onlangs geloot worden. Daarmee heeft het starterswonin- genconcept van de gemeente Rei merswaal, waarbij in feite in elk dorp telkens hezelfde rijtje goedko pe huizen wordt gebouwd, voor de derde keer op rij succes. In Steehof worden twee van zulke blokken gerealiseerd. Voor de tien huizen schreven zeventien alleen staanden, stellen of gezinnen zich in. Ze moesten allen aan strenge ei sen voldoen om in aanmerking te komen voor een huis. Zo was één van de voorwaarden dat kandida ten nog bij ouders thuis wonen óf 1^ Ook onder jonge inwoners van Yerseke bestaat grote vraag naar goedkope nieuwbouwwoningen. De tien te bouwen starterswonin gen in Steefhof zijn verkocht. in een huurwoning in Yerseke. Bo vendien mag de aanvrager niet jon ger dan achttien en niet ouder dan dertig jaar zijn. Het startersproject komt in elk dorp op hetzelfde neer. De woningen, gebouwd in een rijtje van vijf zijn qua grootte en indeling in elk dorp identiek, waardoor de ontwikkelingskosten laag blijven. Het uiterlijk van de huizen wordt bijvoorbeeld door de keuze van een andere kleur bak steen of kozijn, aangepast aan de uitstraling van de wijk, zoals de ja ren dertig-stijl in Steehof Toch vielen de vier hoekwoningen in Yerseke te duur uit, al met al kosten die 176.000 euro en vallen daarmee buiten de gemeentelijke regelingen om in aanmerking te komen voor een speciale startersle- ning. In Rilland en Oostdijk vielen de hoekhuizen niet zo duur uit, omdat de prijzen van bouwmate rialen enkele jaren geleden nog la ger waren. Voor de gelukkigen die ingeloot waren voor een huis aan de Flinck laan vormde de prijs van de hoek woning geen probleem. De vier die kozen voor die woning, hoe ven namelijk geen aanspraak te doen op een starterslening. Ook in Hansweert (Scheldestraat) en Kruiningen (Zandweg) wil de gemeente het concept toepassen. Scheveningse boot, Jan van Engelenburg, naar Westerschelde. door Mieke van der Jagt hansweert - Een team voor de redding van drenkelingen moet nog dit jaar in Hansweert paraat zijn. De commissie van de Konink lijke Nederlandse Reddings Maat schappij (KNRM) gaat een dezer dagen beginnen met de voorberei dingen. Volgens voorzitter j. Huisman, de burgemeester van Reimerswaal, is er nog heel veel werk aan de win kel. De reddingsboot Jan van Enge lenburg, die nu nog de kust voor Scheveningen bedient, komt na een grondige renovatie in Hans weert te liggen. De renovatie kan niet beginnen voordat Schevenin gen een nieuwe, zwaardere red dingsboot heeft Volgens Huisman is het niet alleen de afwezigheid van een schip dat de inzet van een reddingsteam nog ophoudt. „We hebben geluk Nieuwjaarsconcert in Wemeldingse kerk wemeldinge - Het Schouws jeugd orkest onder leiding van Marien Stouten geeft zaterdag 12 januari een nieuwjaarsconcert in Wemel- dinge. Het speelt samen met orga nist Lennert Knops en harpiste Maria Knops. Het orkest heeft een programma samengesteld waarin zowel geestelijke als klassieke mu ziek wordt gecombineerd in een instrumentaal concert. De muzika le avond in de oude hervormde kerk van Wemeldinge begint om 20.00 uur. Lezing over de mens en zijn zelfbewustzijn MIDDELBURG - Het Theosofisch Ge nootschap houdt zaterdag 12 janua ri de lezing Lichtbrengers van het denkvermogen. De vraag die aan bod komt, is wat het zelfbewustzijn van mensen zo bijzonder maakt. De lezing wordt gegeven door J. Spangenberg uit Oost-Souburg en begint om 10.30 uur in de bibliotheek in Middel burg. Het Theosofisch Genootschap streeft naar het delen van kennis over de natuurwetten. kig al een flink aantal vrijwilligers, maar die moet eerst een langduri ge, zware training volgen. Als we de bemanning hebben geselec teerd, wordt die, buitenom de trai ning die de KNRM zelf verzorgt, naar Schotland gestuurd. Daar is een speciale voorziening gebouwd waar reddingsteams uit veel lan den hun opleiding krijgen." Met de installatie van een reddings- post in Hansweert heeft de KN RM een witte vlek op de kaart van Nederland ingekleurd. Tot nu toe werd de redding van drenkelingen op de hele Westerschelde waarge nomen door het KNRM-team in Breskens. Huisman: „Dat kan ei genlijk niet. Het Nauw van Bath is veel te ver varen voor het team van Breskens en bovendien zijn ze dan te lang van hun post. Het team van Hansweert gaat het ge- 1^ Een reddingsteam van de KNRM gaat nog dit jaar vanuit Hans weert aan de slag. Daarmee is de 'witte vlek' op de Westerschelde ingekleurd. Vier auto's beschadigd bij kettingbotsing Goes goes - Vier auto's raakten gisteren rond kwart over vijf beschadigd bij een kettingbotsing in de Mid delburgsestraat in Goes. Een 57-jarige Goese automobilist kon niet op tijd stoppen, toen het verkeer voor hem afremde. De man botste tegen de auto van een 22-jarige vrouw uit de gemeente Borsele. Zij botste tegen de wagen van een 18-jarige Goesenaar, die tenslotte de auto van een 40-jarige vrouw uit de gemeente Borsele raakte. Vrolijke muziek in kerk van 's-Heer Abtskerke •s-HEER ABTSKERKE - De Alliance Fran^aise Coeur de Zélande houdt zondag 13 januari, samen met de culturele commissie van de kerk van 's Heer-Abtskerke, een spe ciaal concert in het middeleeuwse kerkje. De groep Capriol speelt vanaf 14.30 uur 'Musique joyeuse du Moyen Age et de la Renaissan ce'. Vrolijke muziek dus, uit mid deleeuwen en Renaissance. Het concert helpt de culturele commis sie bij het streven meer cultuur in het kerkgebouw te brengen. bied van Terneuzen tot in Antwer pen bedienen." Het opzetten en uitrusten van een reddingsteam in Hansweert kost zes ton. Jaarlijks kost het een ton om de boel in topvorm te houden. Reimerswaal draagt 35.000 euro bij in de uitrusting van de beman ning. Overigens zijn met de invulling van Hansweert nog niet alle witte vlekken in Zeeland ingevuld. Het oostelijk deel van de Oosterschel- de ligt erg ver verwijderd van Neel- tje Jans, waar het KNRM-schip De Harder, dat de Oosterschelde be dient, gestationeerd is. Als voor het oostelijk deel een apart red dingsteam moet worden opgezet, gooit Yerseke als thuishaven hoge ogen. Want vrijwilligers, die in de buurt dienen te wonen, moeten heel veel kunnen; vooral varen. Mocht het zo ver komen, dan krijgt Huisman twee reddings teams onder zijn hoede. Als porte feuillehouder veiligheid zit de bur gemeester de lokale KNRM-com- missies voor. Rapport integriteit Vlissingen komt later vlissingen - Het definitieve ac countantsonderzoek van bureau Integis over de integriteit van be trokkenen bij het Scheldekwartier- project, verschijnt pas na zeven ja nuari. Het verschijningsmoment werd al een aantal keer verzet. De datum om te kunnen reageren op het rapport is op verzoek van enke le betrokkenen nu verplaatst naar zeven januari. Pas enige tijd daar na wordt het openbaar, en weet Vlissingen meer over de integriteit van ambtenaren en bestuurders. Opa- en Omadag in Fruitteeltmuseum biezelinge - Het Fruitteeltmu- seum houdt vandaag een activiteit voor grootouders en hun kleinkin deren. De kleintjes gaan samen met opa en oma speuren naar een schat kist. Wie hem vindt, treft er een beloning in aan. Daarnaast wor den in het museum verhaaltjes voorgelezen. Verder kunnen bezoe kers een foto-expositie van Christa Breure over fruit bekijken. De opa- en omadag begint om t2.oo uur en duurt tot 16.00 uur. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services I I Alles over klanten werven, marketing en méér. deOndernemer.nl is hét busmess-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers Gericht op succes Hulpverleners aanwezig op veertig procent meer evenementen dan 2006. door Paulus Houthuijs goes - De Goese afdeling van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging EHBO kijkt terug op een ge slaagd, en zeer druk 2007. Onder tussen zet ze hun tanden in een mogelijk nog intensiever 2008. „Het aantal activiteiten in de regio waar we dit jaar staan, zal waar schijnlijk weer stijgen. Daardoor worden we steeds vaker gevraagd." Coördinator hulpverlening van EHBO Goes, Christian van der Weele, vertelt dat er al jaren een stijgende lijn in de jaarcijfers zit. Vorig jaar waren de Goese EHBO' ers op 41 procent meer evenemen ten aanwezig dan het jaar ervoor. Ze verleenden 117 dagen hulp op 72 evenementen, tegenover 79 da gen op 51 evenementen in 2006. Ze stonden er niet alleen voor. Bij Masquerade NYE en het salsafeest in de Zeelandhallen hebben de EH BO'ers voor het eerst samenge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50