Binnenland bedrijfsdiefstal wordt link Burenhulpcentrale slaat aan Seksclub Yab Yum dicht na vonnis zijn wij geopend! Stankspray tegen dief National. rv Car Rental Bommeldingen stations België de Mortiere Morgen op koopzondag PZC Zaterdag 5 januari 2008 5 wordt er gezegd dat het alleen als hulpmiddel wordt ingezet, ander zijds komt er wel een onverbidde lijk ja of nee uit de test. Bedrijven zullen dat gebruiken zoals het in hun kraam te pas komt, waardoor het gevaar van willekeur loert." Bovendien vindt Becker meer in het algemeen dat het gebruik van techniek bij opsporing de verlei ding vergroot om de verantwoor delijkheid daarop af te schuiven. „Een mens kan zichzelf verdedi gen, mogelijk zal de machine al snel de schuld krijgen." Schalke is niet overtuigd en wijst naar het gebruik van de polygraaf in het buitenland (VS, lapan, Is raël en België). Daar is het middel volgens hem ingeburgerd. „In de VS is het zelfs verplicht als je bij de overheid of in de beveiliging wilt gaan werken. Dat de poly graaf in Nederland niet wordt ge bruikt, is schandalig." Bovendien, zo verklaart Schalke, zal medewerking aan een polygra- fisch onderzoek altijd gebeuren op vrijwillige basis. Sceptici zullen daar tegenin brengen dat een ver dachte of sollicitant direct de schijn tegen heeft, als medewer king geweigerd wordt. Schalke: „De polygraaf kan ook hun on schuld aangeven. Want het is echt niet prettig ergens te werken, waar je met een scheef oog wordt aange keken: zou hij het gedaan heb ben?" De leugendetector is taboe in het strafrecht maar wordt mogelijk straks gebruikt door het bedrijfsleven, foto CPD Pearyweg 6, Goes, 0113 - 233 689 www.nationalcar-rental.com Pleidooi voor soort sprinklerinstallatie op drempel van winkel. amsterdam - Winkeldieven moe ten stinkende geurspray over zich heen krijgen, zodra zij willen vluchten na een beroving. Dat heeft MKB-voorzitter Amsterdam Mark van der Horst voorgesteld in de aanpak tegen winkeldiefstal. Van der Horst wil dit jaar een proefproject met tien winkeliers beginnen. In het experiment zetten winke liers een soort sprinklerinstallatie in werking wanneer de dief voet over de drempel zet om te vluch ten. „De winkelier drukt op een knop en de winkeldief krijgt een stinkende spray of felgekleurde verf over zich heen", legt Van der Horst uit. Dieven kunnen dan ge makkelijker worden aangehouden, meent de voorzitter. Het plan is vooral bedoeld voor winkeleigenaren van kwetsbare za ken als avondwinkels en juweliers. Meer dan dertig gemeenten overwegen ook invoering systeem. door Floor Ligtvoet waddinxveen - De burenhulpcen- trale is in opmars. Het project waarbij bekenden en onbekenden uit één wijk elkaar via een compu tercentrale kunnen inschakelen voor kleine klussen spreidt zich uit over het land. De burenhulpcentrale heeft als doel de leefbaarheid in de wijk te vergroten. Mensen die langs elkaar heen leefden, worden nu via de computer met elkaar in contact ge bracht. De burenhulpcentrale spreekt een nieuwe groep vrijwilligers aan: mensen met weinig tijd. De hel per hoeft geen dagdeel vrij te ma ken, maar wordt door een com puter gebeld als iemand uit zijn wijk wat steun kan gebruiken. Komt het niet uit, dan wordt de volgende hulpverlener uit het be- Amsterdam vermoedt dat bordeel feitelijk van Hells Angels is. Amsterdam - De Amsterdamse seksclub Yab Yum heeft gisteren de deuren gesloten. Dat meldde ad vocaat Rob Ilsendijk gisteren. De sluiting volgde op een uitspraak van de bestuursrechter in Amster dam. De rechter bepaalde gisteren dat de gemeente er groot belang bij heeft dat de vergunningen van het bordeel aan het Singel per direct zouden worden ingetrokken. Amsterdam besloot onlangs tot sluiting na een negatief advies van De gemeente Amsterdam heeft onmiddellijke sluiting van Yab Yum afgedwongen via een kort geding. Licenties zouden worden misbruikt voor criminele zaken. het bureau Bibob, dat controleert of ondernemers licenties misbrui ken voor criminele activiteiten. Yab Yum maakte daartegen be zwaar bij de bezwaarschriftencom missie van de gemeente. Die moet nog uitspraak doen. Omdat de ge meente haast had, spande zij een ■kort geding aan bij de rechter. Die heeft nu geoordeeld dat de Bibob- rapportage de vermoedens vol doende aannemelijk maakt. De gemeente vermoedt dat Yab Yum feitelijk in handen is van de Hells Angels. Zij zouden de zaak in 1999 hebben overgenomen door middel van afpersing en be dreiging. IJsendijk noemde de be schuldigingen 'vermoedens en ver onderstellingen waarvoor elke fei telijke grondslag ontbreekt'. Vol gens een juriste van de gemeente heeft de overheid door de wet Bi- bob geen harde bewijzen nodig om een vergunning in te trekken. stand gebeld. Heeft de vrijwilli ger wel tijd, dan wordt hij doorver bonden met degene die hulp zoekt. Waddinxveen, Den Haag, Hoofd dorp, Leiden, Delft, Nijmegen, Zeist en Emmen hebben al zo'n centrale. Meer dan dertig andere gemeenten hebben er belangstel ling voor. Amersfoort, Amsterdam, Alphen aan den Rijn en Weert willen de burenhulpcentrale dit jaar nog in voeren. brussel - Het treinverkeer in en naar België is gisteravond ontre geld door bommeldingen. De vier grootste treinstations, Brussel, Leuven, Antwerpen en Gent werden als doelwit aange merkt. De laatste drie werden ontruimd door de politie, maar later op de avond weer opengesteld. In België geldt sinds 21 december een ver hoogd terreuralarm. De politie wilde gisteravond niet veel details kwijt. De dreigtelefoon- tjes zouden allemaal bij hulpdien sten zijn binnengekomen. In twee gevallen zou de beller na mens de internationale terreurbe weging Al Qaida hebben gespro ken. Maar de politie wilde niet zeg gen of dat ook serieus is genomen. In België is sinds 2t december een terreuralarm van kracht in de hoogste fase. Veertien vermoedelij ke moslimextremisten werden toen opgepakt, maar zij werden bijna meteen weer vrijgelaten. m Iedere 1° zondag van de maand open van 12.00 tot 17.00 uur U vindt ons direct aan de A58 (afslag Middelburg) jrhuis www.woonboulevarddemortiere.nl $2 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5