Zeeland PZC 25 Cios mogelijk in grote glazen hal miljoen BEVELANDEN-THOLEN 29 Ontslagen bij zorgcentrum in Zierikzee Walker Super jackpot Vlissingen weet pas veel later wie er niet integer is geweest Tholen aan de zegels Zaterdag 5 januari 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Reddingboot nog dit jaar actief vanuit Hansweert Anna Jacobapolder eert eigen held Piet Avontuur Spanten Goese AKF-hal wellicht gebruikt voor skelet nieuwbouw. door Frank Balkenende GOES - Het is nog maar een idee, maar als het plan van landschaps architect Adriaan Geuze slaagt, komt bij het Goese Sportpunt Zee land een enorme glazen schuur waarin de spanten van de voorma lige AKF-hal zijn verwerkt. Dat ar chitectonisch hoogstandje zou de volledige sportopleiding Cios moe ten herbergen. De AKF-hal is van oudsher een Britse vliegtuighangar. Na de oor log huist de Apparaten en Ketel Fa briek (AKF) er decennia lang in. In de jaren negentig van de vorige eeuw sluit de AKF, onderdeel ge worden van de Koninklijke Schel de Groep, de deuren. Projectontwikkelaar Van Garderen Dekker verwerft de hal. Die gaat dit jaar plat voor de eerste bouwfase van het woningbouw project De Goese Schans, waarin Van Garderen 8c Dekker voor een kwart participeert. Landschapsarchitect Adriaan Geu ze, aangetrokken om de architec tuur in het project Goese Schans vorm te geven en te bewaken, ziet kans om delen van de hal een tweede leven te geven. Hij lanceert het idee om de spanten te gebrui ken voor nieuwbouw van sportop leiding Cios. Zo blijft een stukje erfgoed bewaard. Deze ROC-poot wil naast Sport- NNj Spanten van de Goese AKF-hal worden wellicht gebruikt voor nieuwbouw van sportopleiding Cios. Het exterieur, ook het dak, wordt dan geheel van glas. punt Zeeland een nieuw gebouw neerzetten, waar alle studenten kunnen worden gehuisvest. Een deel zit nu nog in de Goese hoofd vestiging aan de Bessestraat. Van Garderen 8c Dekker heeft geen bezwaar, het Cios vindt het geen gek idee en de gemeente is enthousiast. „Daarom gaan we met alle betrokkenen onderzoe ken of dit plan haalbaar is", zegt wethouder S. van 't Westeinde (WD, onderwijs, Goese Schans). Er kleven nogal wat mitsen en ma ren aan het plan. De glazen schuur, waarbinnen onderwijs- compartimenten worden ge bouwd, meet 10.000 vierkante me ter, terwijl het Cios slechts 2000 vierkante meter nodig heeft. Van 't Westeinde: „De vraag is: wat doe je met die extra ruimte?" Een ander punt: de schuur vreet parkeerruimte. Onder het gebouw kan bijvoorbeeld een halfverdiepte parkeergarage worden gemaakt. Een harde voorwaarde is dat de planning van het Cios - oplevering nieuwbouw in 2009 - niet in ge vaar mag komen. Dit voorjaar moet duidelijk zijn of het plan wordt doorgezet. ZIERIKZEE - Bij zorgcentrum De Wieken in Zierikzee verdwijnen zeven arbeidsplaatsen. Het verzor gingshuis op protestants-christelij ke grondslag moet komend jaar drie ton bezuinigen. Dat heeft faci litair manager Pieter van der Vel den gisteren bevestigd. De zeven arbeidsplaatsen worden bezet door vijftien mensen: acht gastvrouwen in vaste dienst, één leidinggevende in de thuiszorg en zes medewerkers met een tijdelijk arbeidscontract. Voor de medewer kers in vaste dienst wordt ontslag aangevraagd, van de overigen is het contract niet verlengd. Daarbij gaat het om keukenpersoneel, een planner en oproepkrachten. Ook bewoners gaan de bezuini ging voelen. Het restaurant sluit voortaan om 14.00 uur in plaats van 21.00 uur. De Wieken wist zich tot op heden te onderschei den door de inzet van gastvrou wen. Zij konden de bewoners de extra aandacht geven, waar de ver zorgers niet aan toe komen. Var der Velden: „Door de nieuwe be kostigingssystematiek van de zorg is hiervoor geen ruimte meer. We hebben ervoor gekozen nier oo de verzorging te bezuinigen. ZEEUWSE ü.'.yjjmw Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense voetballiejheb bers keken elkaar toch even vreemd aan, nadat een radio nieuwslezer had gemeld dat een scheidsrechter in Maleisië een aantal spelers had beschoten. De leidsman, in het dagelijks le ven agent, voelde zich tijdens de wedstrijd na een beslissing zó be dreigd, dat hij het veld verliet. In zijn auto lag immers zijn dienstwapen, waarmee hij die scheldende ballentrappers wel eens een poepie zou laten ruiken. De Temeuzenaren konden een glimlach niet onderdrukken, vooral toen één van hen memo reerde aan de in vergetelheid ge raakte commentator Hugo Wal ker. „Kóóóóóóóóóómt dat schot!" €12, a m door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het rapport waar ambtelijk en bestuurlijk Vlissingen al maanden reikhalzend naar uit kijkt, verschijnt weer later dan in eerste instantie is beloofd. Eigenlijk zou het accountantson derzoek van bureau Integis in sep tember verschijnen. Dat werd later oktober, toen sprak men van de cember en nu blijkt dat het weer een tijdje kan duren. De datum om te kunnen reageren op het rap port is op verzoek van enkele be trokkenen verplaatst naar 7 janua ri. Daarom wordt het rapport pas na die datum definitief gemaakt. Vervolgens gaat er nog een tijd overheen voor het openbaar is. Pas dan weet Vlissingen meer over de integriteit van betrokkenen bij het project Scheldekwartier. SINT-MAARTENSDIJK - Het buurtsparen is begon nen. Inwoners van de gemeente Tholen krijgen voortaan zegeltjes bij elke aankoop die ze doen in een groot aantal winkels. Een volle kaart is twee euro waard. Met een Amerikaanse school bus trok initiatiefnemer Castria Wonen gisteren langs alle kernen om het spaarsysteem te promo ten. Het buurtsparen moet mensen er toe aanzet ten om hun boodschappen vaker in de eigen kern te doen. „Want nu winkelt u misschien ver weg", klonk het uit de luidsprekers. „Er komt een moment dat u aangewezen bent op winkels in de buurt. Zorg dat die er dan nog zijn." De meeste mensen die op de Markt in Sint-Maartensdijk werden aangesproken, toonden zich positief. „Of mensen nou echt vaker boodschappen in hun ei gen dorp doen voor een paar zegeltjes weet ik niet", stelde Joke van Laarhoven. „Maar als er niets gebeurt, verdwijnen de winkels zeker." In de gemeente Tholen en Halsteren - waar Castria ook actief is - doen nu zeventig ondernemers mee aan het buurtsparen. „Als blijkt dat het een succes is, worden het er vast snel meer", hoopi woordvoerder Perry Bakx. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49