titel pakken Berry Dallinga maakt debuut in eredivisie Niemand bij Ajax vindt komst van Kenneth Perez vreemd Weer onrust in selectie van Valencia s PZC Zaterdag 5 januari 2008 4!) Interim-trainer heeft zes trainingen voor duel met Feyenoord. door Frans van den Nieuwenhof AALBEEK - Toen de mens het stads leven schiep, liet hij de Limburgse heuvels met rust. Daar waar de winterwind vrij spel heeft en al leen een wandelaar of fietser zich buiten waagt, daar bereidt Sef Vergoossen zich dezer dagen voor op zijn laatste klus als hoofdtrai ner. Voor hem kan die missie al leen slagen als PSV kampioen wordt. Nog even koestert Vergoossen (6o) de zelfverkozen stilte in het gehucht Aalbeek, onder Nuth. „Sommigen zeggen: hier stopt de wereld! Nee, zeg ik dan, hier be gint de wereld. Ik kan moeilijk aar den in de stad. Geef mij de natuur, de stilte, de beesten maar. Als ik me wil ontspannen, gooi me in de tuin of zet me op een fiets." Zijn zelfverbouwde hoeve uit 1880 was ooit minder dan een bouwval. „Ze waren bang dat het dak zou in storten bij teveel sneeuw." Hij woonde maandenlang in een aan palende schuur, had altijd bouw vakkers over de vloer. Het huis is een zoete inval en staat symbool voor een lange trainerscarrière. Al tijd was hij de opbouwtrainer. „En altijd zeiden ze: waar begint-ie nou weer aan? Of het nou bij MW, Roda JC, RC Genk of de Emiraten was. Maar ik ben nog nooit begonnen aan iets waarin ik niet geloofde." Zo is het bij PSV ook. „De ploeg zit niet in een gemakkelijke fase. Steeds een andere trainer voor je neus, dat is hartstikke vervelend voor een spelersgroep. Maar er was na het vertrek van Ronald Koeman geen andere keuze. Het verandert niets aan mijn missie. Ik wil met PSV kampioen worden." Hij zal het tijdens het gesprek meerdere keren aanhalen: steek geen energie in zaken die je toch niet kunt veranderen. Het klinkt als een oproep aan zijn spelers. „We zitten even in een wat minde re fase. Maar PSV is een absolute topclub met een prachtig stadion, Sef Vergoossen is de komende vijf maanden trainer van PSV. Hoewel de Eindhovense ploeg niet optimaal presteert, gaat hij puur voor het kampioenschap. UITSLAGEN TENNIS Chennai. Mannen. Kwartfinales: Cilic (Kro)-Haase (Ned) 4-6 6-2 6-3, Joezjni (Rus/4)-Malisse (Bel) 6-4 6-4, Moya (Spa/3)-Serra (Fra) 6-3 6-4, Nadal (Spa/1 )-Carcia-Lopez (Spa) 6-3 6-2. Doha. Mannen. Halve finales: Murray (GBr/3)-Davidenko (Rus/1) 6-6 6-3, Wawrinka (Zwi)-Ljubicic (Kro/4) 7-6(1)6-4. Cold Coast. Vrouwen. Halve finales: Li Na (Chn)-Schnyder (Zwi/4) 3-6 6-3-7-5, Azarenka (WRu)-Peer (lsr/5) 6-4 6-2. Auckland. Vrouwen. Halve finales: Davenport (VSt)-Paszek (Oos/6) 6-4 6-3, Rezai (Fra)-Erakovic (NZe) 6-3 7-5. Perth. Hopman Cup. Finale: Verenigde Staten-Servië 2-1: Serena Williams - Jankovic opgave, Fish-Djokovic 2-6 7-6 (4) 6-7 (4), Fish/Williams- Djokovic/Jankovic 7-6 (5) 6-2. Hongkong. Vrouwen, demonstratietoernooi. Halve finales: Sjarapova (Rus)-Tsjakvetadze (Rus) 6-4 6-2, Venus Williams (VSt)-Dementje- va (Rus) 6-3 6-3. SCHAATSEN Heerenveen. NK sprint. Loting dag 1. heel goede supporters en een kwa litatief sterke spelersgroep. Het is aan mij, aan ons allemaal, om het niveau van het voetballen wat op te krikken. Dat is alles!" Vergoossen gaat de voorwaarden scheppen. „Duidelijkheid bieden, zowel binnen als buiten het veld", zo omschrijft hij zijn taak. „Men sen presteren het beste in een sfeer die ze als prettig en veilig er varen. Het is aan mij om een situa tie te creëren waarin iedereen weet waar hij zijn energie kwijt moet." Hij analyseerde het elftal de afgelo pen maand intensief, zowel live als via dvd's. „Veel spelers kwamen verkrampt op mij over, leken te worstelen met zichzelf Dan ga je gedrag vertonen dat niet natuur lijk is en waardoor je je energie dus niet goed gebruikt en jezelf voorbij loopt. Dan is het moeilijk voetballen. Daarin moet ik nu wat bijsturen. Meer niet, want de spe lers zijn van goede wil. PSV heeft het in geen enkele wedstrijd laten afweten qua inzet. Ik heb gigan tisch veel respect voor de manier waarop ze tegen NAC op de been bleven. Als basis is dat gegeven voor mij heel belangrijk." De essentie van de komende werk week is dat de spelers en hij op één lijn komen. „Dit PSV heeft de tijd nodig om de fase na het ver trek van Cocu, Alex en ook Koné te overbruggen. Dan moet je even pas op de plaats maken, hetgeen zich heeft geuit in de Champions League. Als we dat met z'n allen er kennen, kunnen we er ook mee omgaan en verbeteringen aanbren gen. Vaak is het verschil tussen wel goed en niet goed maar heel klein. Het belangrijkste is dat PSV moet voetballen om te winnen en niet om niet te verliezen. Dat is een wereld van verschil. De laatste weken liep het elftal te vaak achter uit." De tijd lijkt veel te kort om een stempel te drukken, over precies een week wacht de uitwedstrijd te gen Feyenoord. Geen punt, zegt Vergoossen. „Ik ben optimaal ge prepareerd. We hebben vijf dagen, dat zijn zes trainingen. Dat is ge noeg. Genoeg om duidelijk te ma ken welk concept ik wil spelen en wat de taken van de spelers zijn. Ik ga niet de hele tent op zijn kop zetten, toch zullen er wel dingen veranderen. Daar is weinig tijd voor, maar het zal moeten." Vrouwen, 500 m: 1. Van der Weijden, 2. Das-Van Deutekom, 3. Cramer-Bouwens, 4. Delfgou-Nijman, 5. Ester Boer-Kroon, 6. Van Dijk-Kranenborg, 7. Voorhuis-Gale, 8. Gelder blom-Van der Star, 9. Gerritsen-Margot Boer, 10. Wüst-Timmer, 11. Bruintjes-Kuipers. 1000 m: 1. Kuipers, 2. Van der Star-Bouwens, 3. Das-Gale, 4. Kroon-Cramer, 5. Van Dijk-Delf- gou, 6. Nijman-Kranenborg, 7. Van der Weij- den-Ester Boer, 8. Gerritsen-Voorhuis, 9. Mar- got Boer-Wüst, 10. Gelderblom-Van Deute kom, 11Bruintjes-Timmer. Mannen, 500 m: 1Heslinga, 2. Ket-Van Sloot- en, 3. Solinger-Hilbrands, 4. Poot-Tuitert, 5. Van Velde-Brusche, 6. Remco Olde Heuvel-Mi- chel Mulder, 7. Nijenhuis-Oltrop, 8. Salo mons-Freddy Wennemars, 9. Schipper-De Vries, 10. Bos-De Koning, 11. Ronald Mulder-EI- gersma, 12. Smeekens-Kuipers, 13. Erben Wen- nemars-Trouw. 1000 m: 1. Van Velde, 2. Brusche-Ronald Mul der, 3. Poot-Smeekens, 4. Van Slooten-Heslin- ga, 5. Salomons-Hilbrands, 6. Ket-Trouw, 7. Freddy Wennemars-Solinger, 8. Michel Mul der-De Koning, 9. Schipper-Oltrop, 10. Nijen- huis-Remco Olde Heuvel, 11. Kuipers-Bos, 12. Tuitert-Erben Wennemars, 13. Elgersma-De Vries. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Hendriksen blijft bij Zeelandia Middelburg MIDDELBURG - Roy Hendriksen is ook volgend seizoen trainer van zondag-derdeklasser Zeelandia Middelburg. Het wordt het tweede seizoen van de voormalig profvoetballer bij de club uit de Zeeuwse hoofdstad. Hendriksen hoopt Zeelandia Mid delburg hogerop te brengen. „We zijn geduldig aan iets moois aan werken", zegt hij. Momenteel staat zijn ploeg op de zevende plaats. Rens Blom niet mee naar Zuid-Afrika Rijswijk - Rens Blom heeft afge zegd voor het trainingskamp van de nationale atletiekselectie in Zuid-Afrika. De polsstokhoogsprin ger is nog niet voldoende hersteld van een achillespeesoperatie. In overleg met trainers en doktoren blijft de Limburger in Nederland aan zijn comeback werken. Rens Blom is begin oktober geope reerd. Deense aankoop wordt in Dubai gepresenteerd. door Dick Sintenie DUBAI - Kenneth Perez werd gister avond in Dubai gepresenteerd als nieuwe speler van Ajax. Een half jaar geleden zwaaide hij Amster dam nog vaarwel om zijn loop baan voort te zetten bij PSV. „Zo is voetbal, zo kan het gaan", zegt Perez. In een bijzaal van het sjieke hotel Jumeirah Emirates Towers scho ven Perez, Ajax-trainer Adrie Kos ter en technisch directeur Martin van Geel aan om tekst en uitleg te geven over een van de opmerkelijk ste transfers van de afgelopen ja ren. Maar zo vreemd vonden de drie het niet dat Perez na zes maanden alweer is teruggekeerd bij Ajax. Eind november voerde de Deen een gesprek met de clubleiding van PSV. „Daarin werd duidelijk dat mijn situatie in Eindhoven was veranderd na het vertrek van trainer Ronald Koeman naar Va- Driebander uit Sluiskil vervangt teamcaptain Richard de Bruin. door Joop van den Oudenhoven GOES - Berry Dallinga uit Sluiskil debuteert morgen in de wedstrijd van Buys Incasso tegen Dekker Keukens in de eredivisie drieban den. Hij vervangt teamcaptain Ri chard de Bruin, die wegens te drukke werkzaamheden niet kan meedoen. Vandaag staat er voor de Dallinga een soort trainingsstage op het pro gramma voor het treffen van mor gen. De ploeg uit Goes treedt van daag in een dubbelprogramma aan Kris Hofker winnaar Darts Ranking KAPELLE - De tweede editie van de De Koninck Darts Ranking is ge wonnen door Kris Hofker uit We- meldinge. Hij neemt de titel over van Patrick Kaat uit Heinkenszand. Jesper Pij nen uit Goes werd tweede. Hofker en Pijnen gooiden in de toernooi- serie beiden veertien i8o'ers. De hoogste finish bedroeg 164 en werd gegooid door Dirk Achter berg uit Kattendijke. Monsterzege voor waterpolosters Oranje AMSTERDAM - De Nederlandse wa terpolosters hebben het kwalifica tietoernooi voor het EK gisteren in Amsterdam ingezet met een monsterzege op Tsjechië. Oranje won het eerste van een serie van drie duels met 32-4. Nederland speelt vandaag tegen Servië en morgen tegen Frankrijk. De num mers één en twee plaatsen zich voor het EK, in juli in Malaga. lencia. Koeman wilde mij graag hebben, maar voor mijn positie had PSV nog drie of vier kandida ten. PSV zei in dat gesprek mee te willen werken aan een transfer als er een club voor mij kwam. Toen Ajax zich meldde, heb ik alle plus sen en minnen tegen elkaar afge wogen en een beslissing geno men." Op de vraag of het niet raar is dat PSV een aankoop al na een paar maanden weer laat vertrekken, zei Perez: „Je kunt het raar vinden, maar het is hun keuze." Van Geel op zijn beurt vond het niet vreemd dat Ajax in de zoek tocht naar een aanvallende mid denvelder bij Perez uitkwam. „Ie dereen weet dat onze vorige trai ner (Henk ten Cate) een ander plaatje in zijn hoofd had. Daarom hebben we Kenneth laten gaan. Maar als we destijds geweten had den dat zowel Ryan Babel als We- Aan het begin van het trainin gs- kamp van Ajax in Dubai wordt Kenneth Perez gepresenteerd. Na een afwezigheid van een half seizoen is hij terug bij de club. tegen Particolare voor de nationale bekercompetitie. „Dat is een goede voorbereiding op mijn debuut in de eredivisie van zondag", zei Dallinga gisteren. „Ik zie ernaar uit. Aanvankelijk lag het wat moeilijk met andere ver plichtingen die ik zondag heb, maar dat is opgelost. Ik kan van daag meteen warmdraaien in de twee wedstrijden die we voor de beker spelen in Sint Oedenrode. Het is spannend, maar ik voel wel een lekkere spanning. Zondag tref ik waarschijnlijk Hans van der Wurf als tegenstander en als ik in goeden doen ben, ben ik niet kans loos. Het belangrijkste is echter de ervaring." Acties Tibetanen tijdens Spelen Peking NEW DELHI - Verbannen Tibetanen gaan een protestmars houden van India naar Tibet, voor het begin van de Olympische Spelen van 2008 in Peking. Dat hebben vijf groeperingen van verbannen Tibet anen vrijdag laten weten. De organisaties proberen verban nen Tibetanen onder meer over te halen de symbolische fakkelcere monie te verstoren tijdens de Olympische Spelen. Slippens verlaat Rotterdamse zesdaagse ROTTERDAM - Baanwielrenner Ro bert Slippens heeft definitief afge haakt voor de zesdaagse van Rot terdam. De Noord-Hollander ging donderdag nog wel van start in de koppelkoers, maar stapte daarna af vanwege een slepende zitvlakbles sure. In het ziekenhuis bleek giste ren dat Slippens ernstige kneuzin gen aan zijn zitbeen heeft en niet meer in actie kan komen. sley Sneijder niet lang daarna zou den vertrekken, hadden we Ken neth gehouden." Perez, Koster en Van Geel voerden met zijn drieën een gesprek over de toekomstige rol van de Deen bij Ajax. Koster: „Kenneth komt het best tot zijn recht als nummer 10, in een vrije rol achter de spit sen. Dat betekent dat wij de rest van het elftal in evenwicht moe ten krijgen. We hebben behoefte aan een speler die de bal durft te vragen en er ook iets goeds mee doet." Over een basisplaats voor Perez is niet gesproken. „Maar als het ren dement niet goed is, kan ook Pe rez wisselspeler zijn", aldus Koster. Perez zelf stond erop daaraan toe te voegen dat hij nog nooit een ba sisplaats heeft geëist. „Die sugges tie is door Ten Cate wel gewekt, maar dat is bezijden de waarheid. Dat een trainer soms beslist om mij op de bank te zetten, wat Jan Wouters deed bij PSV na het ver trek van Ronald Koeman, is zijn goed recht. Het is niet leuk voor mij, als het maar open en eerlijk gebeurt." VALENCIA - Het wordt maar niet rustig rond voetbalclub Valencia. Trainer Ronald Koeman heeft gis teren opnieuw een speler uit de se lectie gezet. Het gaat om midden velder Manuel Fernandes, die een nacht in de cel moest doorbrengen na een incident in een nachtclub. Fernandes kwam in de problemen nadat hij samen met ploeggenoot Miguel valselijk zou zijn be schuldigd van diefstal van een hor loge. Koeman besloot Fernandes buiten de ploeg te laten voor het duel van morgen tegen Levante. „Nu ga ik met de club praten hoe we dit oplossen", verklaarde de Ne derlander, die eerder al drie spe lers uit de selectie zette.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47