Zeeland Tweede leven voor Fighter KNRM straks in Hansweert Nepmiljonair hoeft cel niet in Vlissingen weet pas later wie er niet integer was makelaar M2Makelaars.nl Buurtsparen van start op Thoien mi pzc Zaterdag 5 januari 2008 29 Vermaarde sleper krijgt een nieuw leven als kunstpodium. door Wout Bareman terneuzen - Het lijkt symbolisch. Sleep- en bergingsbedrijf Smit uit Rotterdam lijfde deze week de Unie van Redding- en Sleepdienst (Union) in Antwerpen in en zie, een paar dagen later wordt de Figh ter, ooit het vlaggenschip van de Belgische berger op de Wester- schelde, naar Rotterdam gesleept. De dertig jaar oude sleper, op de werf in Terneuzen al grotendeels gestript, is vanuit Terneuzen naar de Parkkade in Rotterdam ge sleept. De sleepboot dient straks door Wendy van den Hurk vlissingen - Het rapport waar ambtelijk en bestuurlijk Vlissingen al maanden reikhalzend naar uit kijkt, verschijnt weer later dan in eerste instantie is beloofd. Eigenlijk zou het accountantson derzoek van bureau Integis in sep tember verschijnen. Dat werd later oktober, toen sprak men van de cember en nu blijkt dat het weer een tijdje kan duren. De datum om te kunnen reageren op het rap port is op verzoek van enkele be trokkenen verplaatst naar 7 janua ri. Daarom wordt het rapport pas na die datum definitief gemaakt. Vervolgens gaat er nog een tijd overheen voor het openbaar is. Pas dan weet Vlissingen meer over de integriteit van betrokkenen bij het project Scheldekwartier. U2 als decor voor podiumkunsten. Het ensemble Intorno, de nieuwe eigenaar van de sleper, heeft een vaste ligplaats voor de Fighter op het oog: de Schiehaven. De Fighter heeft een rijk verleden. De Union nam de zusterslepers Fighter en Boxer in 1977 in ge bruik. Ze werden ingezet op de Westerschelde en de zuidelijke Noordzee. De Fighter lag jarenlang gestationeerd in de Buitenhaven in Vlissingen met afwisselend de Terneuzenaren Piet Oppeneer en Maarten van der Eijk als kapitein. De sleper werd ingezet bij honder den bergingen: soms eenvoudig, vaak spectaculair. Zo kwam hij in actie bij de stranding van het Spaanse schip Paloma op eerste kerstdag 1980 en bij de brand aan boord van de tanker Olympic Dream in 1987. Maar ook bij de brand in de machinekamer van de Viola Gorthon in 1988 in de Sloe- haven, bij de stranding van de am- moniaktanker Hesperus bij Borse- le een jaar later, en bij de vastgelo pen bulkcarrier Viva in 1990 op een plaat in het Scheur rukte de sleepboot uit. Geschiedenis schreef de Fighter bij de reddingsoperatie na het kapsei zen van de veerboot Herald of WJI De historie van De Fighter, die als een van de eersten bij de He rald of Free Enterprise was, wordt levend gehouden met een expositie aan boord. Free Enterprise op 6 maart 1987 voor Zeebrugge. De Fighter was er als een van de eersten bij. De be manning nam negentig drenkelin gen aan boord; later werden ook 34 stoffelijke overschotten naar de wal gebracht. De bemanning werd ontvangen op het koninklijk pa leis in Brussel, kreeg een plaquette van de rederij en een bedankje van Margaret Thatcher. De meeste indruk maakte het een voudige bedankbriefje van een veertienjarig Engels meisje. Nicola Simpson, een van de drenkelin gen, verloor bij de ramp haar moe der. In het briefje kondigde ze aan dat ze terug zou komen om haar redders te bedanken. Jarenlang hing het briefje in de stuurhut. JSairs tudio hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk w.hairstudio-siesoo.nl sint-maartensdijk - Het buurtsparen is begonnen. In woners van de gemeente Thoien krijgen voortaan zegel tjes bij elke aankoop die ze doen in een groot aantal winkels. Een volle kaart is twee euro waard. Met een Amerikaanse schoolbus trok initiatiefnemer Castria Wo nen gisteren langs alle kernen om het spaarsysteem te promoten. Het buurtsparen moet mensen er toe aanzet ten om hun boodschappen vaker in de eigen kern te doen. „Want nu winkelt u misschien ver weg", klonk het uit de luidsprekers. „Er komt een moment dat u aan gewezen bent op winkels in de buurt. Zorg dat die er dan nog zijn." foto Willem Mieras Esdoornstraat 21 I Oost-Souburg 0118-477195I 06-3051070 Scheveningse boot, Jan van Engelenburg, naar Westerschelde. hansweert - Een team voor de redding van drenkelingen moet nog dit jaar in Hansweert paraat zijn. De commissie van de Konink lijke Nederlandse Reddings Maat schappij (KNRM) begint een de zer dagen met de voorbereidingen. Volgens voorzitter J. Huisman, de burgemeester van Reimerswaal, is er nog heel veel werk aan de win kel. De reddingsboot Jan van Enge lenburg, die nu nog de kust voor Scheveningen bedient, komt na een grondige renovatie in Hans- weert te liggen. De renovatie kan niet beginnen voordat Schevenin gen een nieuwe boot heeft. Niet alleen de afwezigheid van een schip houdt de inzet van een reddingsteam nog op. „We hebben gelukkig al een flink aantal vrijwil ligers, maar die moet eerst een langdurige, zware training volgen. Als we de bemanning hebben gese lecteerd, wordt die, buitenom de training die de KNRM zelf ver zorgt, voor een opleiding naar Schotland gestuurd." Tot nu toe werd de redding van drenkelingen op de hele Wester schelde waargenomen door het KNRM-team in Breskens. Overi gens zijn met de invulling van Hansweert nog niet alle witte vlek ken in Zeeland ingevuld. Het oos telijk deel van de Oosterschelde ligt erg ver van Neeltje Jans, waar het KNRM-schip De Harder gesta tioneerd is. Als voor het oostelijk deel een apart reddingsteam moet worden opgezet, gooit Yerseke als thuishaven hoge ogen. ellemeet - Een nepmiljonair (34) die een vrouw uit Ellemeet met fantastische verhalen vele duizen den euro's uit haar zak klopte en haar ook anderszins een loer draai de, heeft gisteren in hoger beroep clementie gekregen van het Haag se gerechtshof Hij was vorig jaar door de recht bank in Den Haag veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf (waarvan de helft voorwaardelijk). De man, die had bekend een achttal vrou wen door heel het land te hebben opgelicht, zou inmiddels een fat soenlijke baan hebben, en een partner met twee kinderen. Het gerechtshof heeft de straf nu bepaald op 240 uur onbetaalde ar beid, voorafgegaan door acht maanden 'elektronisch toezicht'. Ook hangen hem nog acht maan den voorwaardelijke celstraf boven het hoofd. De veroordeelde pakte zijn slacht offers in met mooie verhalen. De Bergschenhoeker beloofde het spaargeld van zijn slachtoffers te verdubbelen in het casino, waar hij bijvoorbeeld een slachtoffer voorreed in een (gehuurde) Ferra ri, of hij bood zo'n vrouw een mil joen euro in ruil voor een nacht seks. Maar alle slachtoffers werden door de nepmiljonair uiteindelijk zonder uitzondering ook finan cieel uitgekleed voor in totaal vele tienduizenden euro's. Die slachtoffers -woonachtig door het hele land- waren door de op lichter opgeduikeld via de televi- sie-msn-chatbox van de zender The Box. De door zijn gokversla ving in de schulden geraakte man maakte de vrouwen vervolgens wijs dat hij een steenrijke miljo nair was, in het bezit van meerde re dure sportauto's als Ferrari's of Porsches. Een aantal vrouwen gaf hem spaargeld ter 'verdubbeling' in een casino. Anderen gaven hem geld simpelweg omdat hij zijn por temonnee 'vergeten' was. Het slachtoffer uit Ellemeet kreeg van de nepmiljonair eerst het on eerbare voorstel om in ruil voor een miljoen euro met hem naar bed te gaan. Ze ging daar eerst niet op in, maar bezweek alsnog voor de verleiding toen hij twee mil joen bood. De man betaalde haar nimmer maar wel wist 13.000 euro uit haar zak te kloppen om dat be drag te vergokken in het casino. De beslissing van het hof was ge lijk aan de eis van de hofaanklager. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43