eten en kerstbomen in de fik Boekenverkoop ruimt lekker op Spectaculaire uitverkeep badkamers! Druk seizoen KNRM Ouddorp IISgilSHlEII Jeugdorkest in Wemeldinge PZC Zaterdag 5 januari 2008 27 Als het vuur in de stapel kerstbomen oplaait, kunnen de toeschouwers ook genieten van pannenkoeken, warme chocolademelk en een optreden van fanfa rekorps Luctor et Emergo. foto Marijke Folkertsma Bibliotheken zien naast vaste lezers ook nieuwe bezoekers langskomen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De boekverkoop rond de kerstdagen en de jaarwisseling in de drie bibliotheken op Schou- wen-Duiveland is succesvol verlo pen. In Zierikzee zijn het vooral de vaste leners die een keus ma ken uit het aanbod, maar in Burgh-Haamstede en Bruinisse zien de medewerksters vaak ook wat nieuwe bezoekers. „Vooral tweede woningbezitters en men sen die hier op vakantie zijn, ma ken graag gebruik van de mogelijk heid voor een spotprijsje wat boe ken aan te schaffen", zegt Wilma de Vrieze van bibliotheek De Schutse in Burgh-Haamstede. Ro mans zijn hier behoorlijk in trek, maar ook populaire studie- en hobbyhoeken zag De Vrieze veel vuldig over de toonbank gaan. Ze laat weten dat de opbrengst van de ze verkoop geen specifieke bestem ming heeft. „Met het bedrag dat dit oplevert, is al rekening gehou den in de algemene begroting." Mirjam van Biesen van biblio theek De Zaete in Bruinisse ziet in de boekverkoop een extra stimu lans voor niet-leden ook eens bij de bibliotheek binnen te stappen. „Naast de romans hebben wij ook aardig wat leesboeken voor de jeugd verkocht. Het is natuurlijk ook prettig dat hierdoor weer ruimte komt voor nieuw aanbod aan uitleenboeken", aldus Van Bie sen. Volgens Guda den Oudsten van bi bliotheek De Stolpe in Zierikzee is ruimte maken het belangrijkste ar gument voor de halfjaarlijkse boe kenverkoop. „We hebben tegen woordig zoveel aanbod. Mede dankzij de samenwerking binnen de regio Biblio-Oosterschelde en de onderlinge vervoersdienst, drie keer per week, is vrijwel elk boek snel binnen bereik", zegt de mede werkster. De boekenverkoop werd gehou den vanaf 19 december en loopt in De Stolpe tot en met vandaag. De bieb is geopend van 10 tot 12 uur. OUDDORP - Het reddingsstation van Ouddorp heeft een druk jaar achter de rug. „Wel iets minder druk dan het voorgaande jaar", zegt Gerard van der Linde van de post Ouddorp. De post heeft het vooral druk ge had op het Grevelingenmeer. Voor zeiljachten moest het vaakst wor den uitgerukt. De meest opvallen de actie was de 'redding' van een politiewagen die vast zat op het strand en ook opmerkelijk was de toevallige redding van een vrouw die overboord was geslagen. In to taal zijn 154 personen en vier hon den door de opstappers gered. Schitterende showroom badkamers! www.logus.nl Bij Imabo LOGUS kunt u terecht voor bouwmaterialen, hout- en plaatmatenalen. sierbestrating, sanitair, tegels en natuursteen. Goes Noord, Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Vlissingen, Mane Curieweg 9-13, T: 0118 - 69 00 25 WEMELDINGE - Het Schouws jeugd orkest onder leiding van Marien Stouten geeft zaterdag 12 januari een nieuwjaarsconcert in Wemel dinge. Het speelt samen met orga nist Lennert Knops en harpiste Maria Knops. Het orkest heeft een programma samengesteld waarin zowel geestelijke als klassieke mu ziek wordt gecombineerd in een instrumentaal concert. De muzika le avond in de oude hervormde kerk van Wemeldinge begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41