blijft land van overkanten ZONDAG GEOPEND plaatsmaken voor Zeeland United i mm i Brugman Zeeuwse twist ProRail zoekt een naam voor nieuw viaduct Zeelandbrug maandagnacht dicht voor het autoverkeer PZC Zaterdag 5 januari 2008 I 3 de eigen regio moeten doen. Be grijpelijk. Maar het is nodig om ook strategisch na te denken van uit het belang voor Zeeland. Durf elkaar zaken te gunnen." Dick van der Zaag (burgemees ter van Goes): „Gemeenten moe ten meer kijken naar het belang van Zeeland. Stem kwesties af in een stedenoverleg. Zo'n discussie over het ziekenhuis moet je zake lijk voeren. Niet vauit het aantal inwoners. Leur ook niet met hand tekeningen, maar kijk naar wat no dig is om een goed ziekenhuis voor Zeeland te behouden. Na tuurlijk komt Goes als plek mij goed uit. Toch moeten burgemees ters over dat belang kunnen stap pen. Daar slagen we als gemeen ten te weinig in." Hans Simons (directeur van het Ziekenhuis Zeeland i.o.): „Dat acht jaar geleden de ziekenhuis- fu sie mislukte, was echt een gevolg van eilanddenken. De winst is dat inmiddels iedereen begrijpt dat wel een zekere concentratie nodig is. Dat alle regio's hun eigen identi teit hebben, vind ik de charme van Zeeland. Maar het slaat om in een nadeel als dat in een soort con servatisme zou eindigen. Dat ver wacht ik nu overigens niet, maar bestuurders moeten wel inzien dat de tijd begint te dringen voor de ziekenhuiszorg in Zeeland." Frans Captijn (directeur Veilig heidsregio Zeeland): „Ik vind ei landdenken helemaal niet ver keerd, maar het past niet meer in de huidige tijd als we daarin blij ven hangen en niet over de gren zen heen kijken. In de veiligheids regio gaat het over grootschalig op treden. Als iedere gemeente dat op zijn eigen wijze invult en zijn eigen kwaliteitsnormen hanteert, kan het een aardig chaotische ben de worden." Wim Gosselaar (dijkgraaf water schap Zeeuwse Eilanden): „Het eilanddenken is moeilijk te door breken. Ik heb daar zelf als raads lid en wethouder in Terneuzen aan mee gedaan. )e probeert zaken in je eigen gemeente te krijgen. Toch zou het goed als gemeenten meer kijken vanuit het Zeeuwse belang. Of een kantoor nu zit in Middelburg of Goes maakt bur gers niets uit. Als ze maar ant woord krijgen op telefoon en e-mail." Wim van Gelder (oud-commis saris van de koningin): „Het is evident dat in belang van Zeeland moet worden samengewerkt. Dat zul je bij voortduring moeten be pleiten. Over vijfentwintig jaar is dat nog even hard nodig." GOES - De Zeelandbrug gaat in de nacht van maandag 7 op dinsdag 8 januari enkele uren dicht voor het verkeer. Tussen middernacht en vijf uur 's ochtends worden werk zaamheden uitgevoerd. Medewerkers van de provincie con troleren dan de afstandsbediening van de brug. Die wordt hoogst waarschijnlijk eind januari in ge bruik genomen. „De brugwachter verhuist dan naar Vlissingen en be dient de brug voortaan op vijftig kilometer afstand", zegt L. van COMMENTAAR De meeste middeleeuwse stadsmuren zijn al geruime tijd geleden geslecht. Toch lijken veel gemeentebestuurders zich nadrukkelijker dan ooit in eigen veste te verschansen. Het belang van eigen dorp, stad of eiland weegt oneindig veel zwaarder dan het algemene Zeeuwse belang. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA) laat er geen enkel misverstand over bestaan dat hij deze opstelling ongewenst en ongepast acht. In verschillende dossiers moeten we van dat eilanddenken af, zo betoogt de waarnemend commissaris van de koningin. Met het opsommen van de dossiers waarbij de gemeenten en eilanden over eigen grenzen moeten blikken is het probleem niet uit de wereld. Want de provincie beschikt niet of nauwelijks over middelen om zo'n opstelling af te dwingen. De oproep van Dick van der Zaag, burgemeester van Goes, om in een nieuw stedenoverleg bovenregionale kwesties af te stemmen, lijkt ook weinig soulaas te bieden. Uiteindelijk ligt de sleutel bij de provincie. Als het provinciebestuur in staat is om aan iedereen in Zeeland uit te leggen waarom bij diverse dossiers eigenbelang even geen rol mag spelen, mag van de betrokkenen een andere opstelling verwacht worden. Als er zo'n lijst komt, kunnen gemeenten, eilanden en provincie schouder aan schouder knokken voor de belangen van Zeeland. En kan voorkomen worden dat adequater opererende provincies of gewesten profiteren van Zeeuwse twisten. Driel, regiomedewerker sluis- en brugbediening. „We voeren nu al vast wat testen uit met de soft ware." Behalve het werk aan de afstands bediening krijgt ook de trajectcon trole van de brug maandagnacht een onderhoudsbeurt. En, als het weer meezit, worden de rijbanen en de fietspaden geveegd. Auto's kunnen tijdens de strem ming het beste omrijden via de stormvloedkering. Die róute staat dan aangegeven. GOES - De bevolking van Zeeland mag meedenken over een naam voor het nieuwe spoorviaduct op de Sloedam bij Arnemuiden. Spoorbeheerder ProRail heeft hier voor een prijsvraag uitgeschreven. Het inmiddels half voltooide via duct is een schakel in de Sloelijn, die de haven van Vlissingen ver bindt met de Zeeuwse lijn, en het punt waar het goederenspoor over de autosnelweg A58 buigt. Het kruispunt van twee belangrijke verkeersassen verdient een naam, meent ProRail. Suggesties (met motivatie) voor een naam kunnen vóór 1 maart naar het Informatiepunt Sloelijn worden gestuurd. Per e-mail naar info@sloelijn.nl of per post naar Postbus 300, 4330 AH Middelburg. Een commissie kiest de winnende naam. Die wordt op het viaduct aangebracht. Een datum voor de onthulling van de naam staat nog niet vast. ProRail verwacht dat de nieuwe Sloelijn in oktober klaar is voor ge bruik. 16MA/SP eos M£Sje van 11.00 tot 17.00 uur www.brugman.nl MONTAGE EN AANSLUITEN IS TEGELS T.W.V.€ 750,- KEUKENS b. BADKAMERS Goes, Marconistraat 34, Tei. 0113-246080 Hulst**, Absdaaiseweg 19 Tel. 0114-320080 af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3