Zeeland PZC 25 Renesse richt pijlen op het eiland SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 Ontslagen bij De Wieken Walker Super Jackpot WD wil met openbare bijeenkomst leemte opvullen 'Kleinzoon' Jelle kan flink bunkeren Zaterdag 5 januari 2008Tip? redzzee@pzc.nl TWeede leven voor held van Zeebrugge Pannenkoeken en de brand in de kerstbomen Pas op de plaats voor ambitieus plan herstel van dorpskern. door Melita Lanting RENESSE - De ondernemersvereni ging Renesse zet het komende jaar extra in op de promotie van het dorp bij de inwoners van Schou- wen-Duiveland. „We willen ook de inwoners van het eiland hier naar toe trekken. Met name in het voor- en naseizoen en in de win ter is hier van alles te doen. Winke len, een hapje eten of wat drinken. Renesse bruist, ook in de winter", zegt vice-voorzitter A. van Leeu wen. „Kijk maar om je heen. Heel veel zaken zijn gewoon open." De promotie wordt uitbesteed aan een extern bedrijf. Daarbij wordt uiteraard ook gekeken naar activi teiten richting toeristen. Concrete plannen zijn er nog niet, de onder nemersvereniging wacht eerst de ideeën van de bedrijven af. In het afgelopen seizoen is onder zoek gedaan naar de beleving van de toeristen. Vragen als: biedt Re nesse voldoende voor u en zijn er suggesties voor verbetering zijn aan toeristen en passanten voorge legd. „Daar hebben we alleen te weinig mee gedaan. Dat heeft ver schillende oorzaken. In de zomer maanden waren we allemaal té druk met ons eigen bedrijf en had den we ook de bestuursvergaderin gen even stopgezet. Bovendien heeft Leo Hart (tot voor kort voor zitter, red.) moeten besluiten om te stoppen." Hart verzette veel werk voor de on dernemersclub en daardoor is veel Pfl Renesse wil meer inwoners van het eiland trekken. Daarvoor komt een speciaal promotiepro gramma. In de zomer komt een programma voor toeristen. op het bordje van de overgebleven bestuursleden terechtgekomen. In middels wordt naarstig gezocht naar uitbreiding van het bestuur. „We hebben goede hoop dat dit op korte termijn gaat lukken." Het onderzoek wordt deze zomer opnieuw uitgevoerd en het be stuur heeft maatregelen genomen zodat er nu wel voldoende tijd voor vrij gemaakt wordt. De ambitieuze plannen om in Renesse een theatervoorziening te realiseren en het dorpshart in oude luister te herstellen is ook door alle drukte even op een zij spoor gezet. „Maar de plannen zijn er nog steeds. Er is inmiddels een onderzoek gedaan door de Ra bobank, maar dat hebben we nog niet besproken." Bij de presentatie van de plannen, een jaar geleden, was ook al duidelijk dat dit een kwestie van lange adem zou wor den. In het komende seizoen gaat de ondernemersvereniging in ieder geval door met het organiseren van activiteiten. „De kindervakan tieweek gaat gewoon door, de Re- nessetour met Pinksteren, de ani matieprogramma's in de zomerva kantie..., somt van Leeuwen en kele plannen op. zierikzee - Bij zorgcentrum De Wieken in Zierikzee verdwijnen zeven arbeidsplaatsen. Het verzor gingshuis op protestantschristelij- ke grondslag moet komend jaar drie ton bezuinigen. Dat heeft faci litair manager Pieter van der Vel den gisteren bevestigd. De zeven arbeidsplaatsen worden bezet door vijftien mensen: acht gastvrouwen in vaste dienst, één leidinggevende in de thuiszorg en zes medewerkers met een tijdelijk arbeidscontract. Voor de medewer kers in vaste dienst wordt ontslag aangevraagd, van de overigen is het contract niet verlengd. Daarbij gaat het om keukenpersoneel, een planner en oproepkrachten. Ook bewoners gaan de bezuini ging voelen. Het restaurant sluit voortaan om 14.00 uur in plaats van 21.00 uur. De Wieken wist zich tot op heden van andere zorg centra te onderscheiden door de inzet van gastvrouwen. Zij konden de bewoners de extra aandacht ge ven, waar de verzorgers niet aan toe komen. Van der Velden: „Door de nieuwe bekostigingssystema tiek van de zoig is hiervoor geen ruimte meer. We hebben er be wust voor gekozen niet op de ver zorging te bezuinigen." iük Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense voetballiefheb bers keken elkaar toch even vreemd aan, nadat een radio nieuwslezer had gemeld dat een scheidsrechter in Maleisië een aantal spelers had beschoten. De leidsman, in het dagelijks le ven agent, voelde zich tijdens de wedstrijd na een beslissing zó be dreigd, dat hij het veld verliet. In zijn auto lag immers zijn dienstwagen, waarmee hij die scheldende ballentrappers wel eens een poepie zou laten ruiken. De Terneuzenaren konden een glimlach niet onderdrukken, vooral toen één van hen memo reerde aan de in vergetelheid ge raakte commentator Hugo Wal ker. „Kóóóóóóóóóómt dat schót!" burgh-haamstede - „Wij springen in het gat dat de gemeente laat val len." Willem Ginjaar, bestuurslid van de WD, windt er geen doek jes om. Het feit dat de gemeente voor het tweede achtereenvolgen de jaar geen nieuwjaarsbijeen komst meer organiseert voor de in woners zit de partij niet lekker. Daarom organiseert de WD zelf een openbare nieuwjaarsreceptie waar de inwoners elkaar de hand kunnen schudden. Het idee voor de receptie komt van raadslid Dick Meulblok. „We hebben dat binnen het bestuur be sproken en zijn unaniem tot de slotsom gekomen dat we daar wat mee wilden doen." De receptie is aanstaande woensdag, van 17.00 tot 19.00 uur in hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse. ZIERIKZEE - Jelle gaat ie heten en hij i« goed voor 68 ton gasolie en tien ton drinkwater. Teun Bouwman, van de gelijknamige firma aan de Nieu we Haven in Zierikzee, heeft een nieuw bunkei- schip, genoemd naar zijn kleinzoon. Hat vervangt de kleinere Adriaan D. Reden hiervoor is de capa citeit. Het bunkerschip wordt gevuld door een tankauto die 41 ton levert. De Adriaan D kan 47 ton laden en moest dus telkens bijna leeg zijn voordat er nieuwe lading kon worden ingeno men. Die zes ton voorraad vindt Bouwman te klein. Het nieuwe schip kan 27 ton op voorraad houden. De Jelle is de afgelopen tijd opgeknapt in Bruinisse en moet nog geschilderd worden. In maart wordt het schip in gebruik genomen. Teun Bouwman levert aan de Zierikzeese mosselvioot, de rondvaartboten bij Neeltje Jans en aan Rijks waterstaat. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39