Compleet maal in vele hapjes Slaapkenner OM W~' l\ l^aïfmonö Rademakers ])<2 Mddk "0 Kom langs of kijk voor meer info op www.slaapkennerrademakers.nl Noordstraat 7-13 in Terneuzen a PZC Zaterdag 5 januari 2008 33 Redacteuren Edith Ramakers en Ray mond de Frel houden na de dure de cembermaand de hand op de knip. Zij geven maximaal 17,50 euro uit aan een etentje. Raymond ging naar het nieuwe tapasrestaurant Sydney in Terneu- zen. Laat ik maar meteen met de deur in huis vallen; mijn schoonbroer Guido en ik ge dragen ons vanavond als echte profi teurs. Met 17,50 euro per persoon moet je namelijk creatief omgaan, dus hebben we ons voorgenomen zo efficiënt moge lijk te werk te gaan. Met een openingsme nu a 16,50 euro trok Sydney onze aan dacht, alleen al omdat je voor dit bedrag ook nog eens vier gangen krijgt voor geschoteld. We nemen plaats in het cafégedeelte van het nieuwe restaurant van Rein en Anne ke van Glansbeek. Zij runden twintig jaar het bekende De Graanbeurs, iets ver derop in de Nieuwstraat. „Onze familie heeft De Graanbeurs 47 jaar gehad, maar wij hadden geen opvolging. Onze chef kok Erwin Kool heeft het roer daarom overgenomen. Wij hadden al een aantal ruimtes in het Arsenaalgebouw, dat nu volledig van ons is. Met Sydney probe ren we een 'greet and ear'-concept op te zetten. Lukt dat, dan zoeken we een goe de opvolger en trekken wij ons terug", vertelt Rein van Glansbeek. Sydney verwijst naar de woonplaats van hun oudste dochter. Het wil met hapjes in meerdere gangen een complete maal tijd serveren. Dat gebeurt met een combi natie van Aziatische en Europese hapjes. Ik zet mij op een lange bruine bank, Gui do schuift een comfortabele donkerbrui ne leren stoel aan. We kunnen kiezen uit tapas of een meer traditionele vorm van voor-, hoofd- en nagerecht. Ik ga voor het viergangenmenu, Guido puzzelt een tijdje en komt uit op drie Zeeuwse holle oesters (4,90 euro) en twee medaillons van zalm met tilapia en visroomsaus met garnaaltjes (12,50 euro). Zijn marge is dus nog 0,10 eurocent, maar Anneke van Glansbeek steekt daar onbewust een stokje voor. „De oesters zijn op", verexcu- seert zij zich. Dan maar eens op de tapas- kaart kijken. Guido kiest voor een tapena- deparade van olijf, tomaat, artisjok met olijfolie, zeezout en focacciabrood (5,50 euro), waarmee hij 0,50 eurocent boven het budget zit. Nou vooruit dan maar, ik heb met mijn menu toch nog een euroo- tje speling. Mijn eerste gang verorberen we samen: een bordje met gemarineerde olijven, plakjes cborizo Iberico, een in chorizo verpakte dadel, een spekrolletje tapena- de en geroosterd stokbrood. Lekkere en leuk opgemaakte starter, zeg! Bij gang twee krijgt Guido zijn tapenade- parade, die is omgeven door geroosterde broodjes. Het is smullen geblazen, alleen de artisjoktapenade is wat flauw van smaak. Ik neem eerst een zout stukje foccaciatoast, voordat ik drie sappige scampi's van een stokje trek. Het bijbeho rende warme geitenkaasje op toast met een paar truffeldruppeltjes is een tophap- je- Mijn hoofgerecht, vijf pinchos kip van plancha met patatas brava (ofwel gekrui de aardappelpartjes) en zoetzure saus is smaakvol en voldoende in hoeveelheid. Dat valt ons op: voor dit geld krijgen we best veel. „Een kwestie van bewust inko pen", zegt Van Glansbeek. Guido heeft niets aan te merken op zijn zalm met til apia. En mijn afsluitende soesjes met cho coladesaus? Zoals het echte profiteurs be taamt, delen we die. Ieder twee soesjes, voor de prijs van één nagerecht. Sydney, Nieuwstraat31, Terneuzen. Tel: 0115-696045. www.sydneyterneuzen.nl. Open: wo t/m zo 14-22 uur. Pinnen en ro ken: ja. Sydney heeft een restaurantgedeelte en een lange bar. foto Peter Nicolai Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: een uitgebreide wijnkaart met flessen uit Australië. Klinkt alleen al leuk, een didgeridoo- wijn. Conclusie: Sydney is een aanwinst voor mensen die houden van een los se sfeer, zonder te vervallen in de gangbare biefstuk of varkenssaté. Reageer op De Smaak van Edith en Raymond op www.pzc.nl/smaakvan onvoldoende goed matig uitstekend voldoende ':k<. y~ï- ii' Diverse kwaliteitsdekbedden, toonzaalbedden, boxsprings, matrassen en dekbedovertrekken HALVE PRIJS, o.a. van Auping, Lattoflex, Slaapkenner, Scapa, Swensen, Texeler, Vandyck en Vroomshoop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35