2008 wordt een belangrijk jaar t iS Laatste, week: alles Halve prijs Cios misschien in glazen schuur Sluis ruimt graven in Oostburg Tholen aan de zegels makelaar M2Makelaars.nl Opa- en omadag in museum Vanaf 2 stuks STROMENWIJK w PZC Zaterdag 5 januari 2008 29 hier is de helft kleiner, de Magi- straatwijk is dan ook de grootste wijk van Middelburg." De vergelijking met Zuid gaat toch voor een deel op. Net als in de Ma- gistraatwijk komt ook in de Stro- menwijk een brede school: een ge zamenlijk gebouw voor de twee basisscholen in de buurt, een chris telijke en een openbare. Onder het zelfde dak is nog ruimte voor een kinderdagverblijf en een wijkcen trum. De school gaat na de zomer open. Een brede school moet meer zijn dan een verzamelgebouw, vindt De Vries. De scholen zouden zich moeten inspannen om te investe ren in de wijk. „Ik ben er nog niet helemaal gerust op dat het goed gaat. De basisscholen weten elkaar nog niet altijd goed te vinden, in Zuid is dat ook niet optimaal ge gaan. In de Stromenwijk zagen de teams het aanvankelijk zo dat ze al lebei een nieuwe school kregen, in plaats van een voorziening voor de wijk." „Waarom dat zo belangrijk is? In de krant lees je verhalen over groe pen mensen die volledig uit elkaar groeien, over gesegregeerde wij ken. Ook als er nog niets aan de hand is, zoals in Middelburg, moet je proberen om dat te voorko men." Kinderen met verschillende achtergronden, moeten elkaar le ren kennen, vindt De Vries. En dat geldt ook voor de ouders en ande re bewoners van de wijk. De basisscholen moeten er voor zorgen dat de kinderen in de eigen wijk naar school blijven gaan, vindt De Vries. Dat kan volgens hem als onder meer de scholen een belangrijker positie in de wijk zouden innemen. „Dat zou van zelfsprekend moeten zijn. Er is wel ■li.;': SINT-MAARTENSDIJK - Het buurtsparen is gestart. Inwo ners van de gemeente Tholen krijgen voortaan zegeltjes bij aankopen die ze doen in veel winkels. De zegeltjesactie moet mensen er toe bewegen hun boodschappen vaker in eigen kern te doen. foto Willem Mieras Hopen op het Magistraatwijkeffect in de Stromenwijk. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Iedereen is het er over eens: het is hoog tijd dat het oude winkelcentrum in de Stro menwijk wordt opgeknapt. Onder nemers zijn ongeduldig: er wordt al jaren gepraat, en tot nu toe wei nig gedaan. Ze kijken afgunstig naar de andere wijk in Middelburg waar recent een nieuw winkelcen trum is gebouwd: sindsdien trekt de Magistraatwijk winkelend pu bliek uit de verre omgeving. „In Zuid zie je het succes van die operatie", vindt Albert de Vries, wijkwethouder van beide wijken. „Als je de vitaliteit van een wijk in stand wilt houden, moet je iets doen." Het nieuwe winkelcentrum moet een impuls worden voor de wijk, zegt Eric de Ceuster, direc teur van woningbouwvereniging Woongoed. Toch betwijfelt hij of het succes van de Magistraatwijk in de Stromenwijk kan worden herhaald. „Het winkelcentrum biezelinge - Het Fruitteeltmu- seum houdt vandaag een activiteit voor grootouders en hun kleinkin deren. De kleintjes gaan samen met opa en oma speuren naar een schatkist. Wie hem vindt, treft er een beloning in aan. Daarnaast worden in het museum verhaal tjes voorgelezen. Verder kunnen bezoekers een foto-expositie van Christa Breure over fruit bekijken. De opa- en omadag begint om r2.oo uur en duurt tot 16.00 uur. Spanten AKF-hal mogelijk bruikbaar bij nieuwbouw. door Frank Balkenende goes - Het is nog maar een idee, maar als het plan van landschaps architect Adriaan Geuze slaagt, komt bij het Goese Sportpunt Zee land een enorme glazen schuur waarin de spanten van een voor malige fabriekshal zijn verwerkt. Dat architectonisch hoogstandje zou de volledige sportopleiding Cios moeten herbergen. De fabriekshal is van oudsher een Britse vliegtuighangar. Na de oor log huisde de Apparaten en Ketel Fabriek er decennia lang in. In de jaren negentig van de vorige eeuw sloot de fabriek, onderdeel gewor den van de Koninklijke Schelde Groep, de deuren. Projectontwikkelaar Van Garderen Dekker verwierf de hal. Die gaat dit jaar plat voor de eerste bouwfase van het woningbouw project De Goese Schans. Landschapsarchitect Adriaan Geu ze, aangetrokken om de architec tuur in het project vorm te geven en te bewaken, ziet kans om delen van de hal een tweede leven te ge ven. Hij lanceert het idee om de spanten te gebruiken voor nieuw bouw van sportopleiding Cios. Zo blijft een stukje erfgoed bewaard. Deze ROC-poot wil naast Sport punt Zeeland een nieuw gebouw neerzetten waarin alle studenten kunnen worden gehuisvest. Een deel zit nu nog in de Goese hoofd vestiging aan de Bessestraat. Van Garderen Dekker heeft geen bezwaar, het Cios vindt het geen gek idee en de gemeente is enthousiast. „Daarom gaan we met alle betrokkenen onderzoe ken of dit plan haalbaar is", zegt wethouder S. van 't Westeinde. Wel kleven er nogal wat mitsen en maren aan het plan. De glazen schuur meet ro.ooo vierkante me ter, terwijl het Cios slechts 2000 vierkante meter nodig heeft. Een ander punt: de schuur vreet parkeerruimte. Onder het gebouw kan bijvoorbeeld een halfverdiepte parkeergarage worden gemaakt. Een harde voorwaarde is dat de planning van het Cios - oplevering nieuwbouw in 2009 - niet in ge vaar mag komen. Dit voorjaar moet duidelijk zijn of het plan wordt doorgezet. veel draagvlak voor een brede school, maar je ziet dat als het er op aan komt, mensen toch voor hun eigen organisatie kiezen, hoe wel je het bij de leiding van de scholen wel ziet veranderen." Dit jaar wordt een belangrijk jaar voor de Stromenwijk. De school gaat na de zomer open, op de plaats van de oude scholen wordt 'De basisscholen weten elkaar nog niet helemaal goed te vinden' gebouwd en de aanloop naar de komst van het nieuwe winkelcen trum wordt ingezet. De Vries geeft toe dat de mensen te lang hebben moeten wachten op het winkelcen trum. „We hebben het niet goed ingeschat. Soms begin je te vroeg te praten over een ontwikkeling. Het is moeilijk uit te leggen dat dit soort processen vijf of zes jaar kun nen duren." Dit was het laatste deel van een serie over de Stromenwijk in Middelburg. GC LU X O CD _J LU Q Nabestaanden niet te achterhalen door beperkte administratie. door Frank van Cooten oostburg - Op de gemeentelijke begraafplaats in Oostburg begint eind januari de ruiming van een aantal graven. Aan deze operatie is een voorbereidingstijd van bijna drie jaar vooraf gegaan. Rechthebbenden of nabestaanden kunnen tot de vierde week van de ze maand contact opnemen met de beheerder van de begraafplaats in Oostburg om de grafbedekkin gen en gedenktekens te verwijde ren. Gebeurt dat niet, dan worden ze door de gemeente vernietigd. Ruiming van graven gebeurt al leen als dit noodzakelijk is in ver band met de beschikbare grafruim te op de begraafplaats. Ook moet de wettelijke grafrust volgens de Wet op de Lijkbezorging tien jaar zijn verstreken. In maart 2005 is de ruiming door de gemeente aangekondigd. Ook zijn bij de ingang van de begraaf plaats en bij de rijen te ruimen gra ven borden geplaatst. De te rui men graven zijn 36 tot 50 jaar oud. Door de beperkte administratie uit die tijd zijn de nabestaanden van de overledenen die er begra ven liggen, niet meer te achterha len. Bij een ruiming bestaat altijd de mogelijkheid de stoffelijke resten individueel te laten herbegraven. Naar aanleiding van de aanstaande ruiming in Oostburg hebben zich bij de gemeente nabestaanden ge meld die dit willen doen. Ook zijn diverse grafmonumenten opge haald. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Esdoornstraat 21 I Oost-Souburg 0118-4771951 06-3051070 ■IL500 Hair studio hairextensions hairweaving dreads pruiken maat-haarwerk /w.hairstudio-siesoo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31