'Wat betuttelend, daar hou ik niet van' Gezond eten kan volgens GGD goedkoop zijn Spectaculaire uitverkoop badkamers! lirailKMIEII GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? w pzc Zaterdag 5 januari 2008 2 7 Schitterende showroom badkamers! www.logus.nl Bij Imabo LOGUS kunt u terecht voor bouwmaterialen, hout- en plaatmaterialen, sierbestrating, sanitair, tegels en natuursteen. Goes Noord. Albert Joachimikade 33. T 0113 - 21 54 01 Vhssingen. Marie Curieweg 9-13, T: 0118 - 69 00 25 Avond voor ouders van kinderen met kanker goes - De Vereniging Ouders, Kin deren en Kanker houdt op 16 ja nuari een bijeenkomst met het the ma 'herdenkingsrituelen'. Zowel ouders van kinderen die kanker hebben als ouders die een kind aan de ziekte hebben verloren, zijn welkom. De avond in het ge bouw van de GGD aan de West- wal in Goes begint om 20.00 uur. Lezing over de mens en zijn zelfbewustheid Hoe fleuriger, hoe beter, vinden de bewoners van de Noordweg in het beschermde stadsgezicht van Middelburg. foto Lex de Meester Voor de Noordweg in Middelburg geldt nu ook een kleurenbeleid. door Dewi Cigengack middelburg - Okergeel, donker rood, donkerblauw, donkergroen, donkerbruin, donkergrijs en wit. Dat zijn de kleuren waaruit de be woners van de Noordweg in Mid delburg kunnen kiezen als ze hun huis een nieuwe kleur willen ge ven. De straat is sinds kort be schermd stadsgezicht, en daar geldt een kleurenbeleid voor. De gemeente zegt dat de donkere kleu ren 'niet zullen misstaan'. Felle of 'dominante' kleuren mogen niet meer. „Wat betuttelend, daar hou ik he lemaal niet van!", reageert pianole raar Sjaak Lammers. Zijn paarse voordeur aan het begin van de Noordweg valt direct op. „Ik vind het juist leuk als je een persoonlijk tintje aan je huis kunt geven. Ik heb niks met die standaardisering. Dat is toch saai?" „Hoe fleuriger, hoe beter", valt zijn vrouw Anic hem bij. „Aan de andere kant snap ik het ook wel. Een kleur moet wel bij de stijl van het huis passen." Sjaak vindt de re gels overdreven: „We hebben hele- Okergeel, wit, donkerrood, donkerblauw, donkergroen, donkerbruin en donkergrijs. maal geen lelijke deur. Het is geen roze, of paars met witte stippen. Hoe meer ik erover nadenk, hoe meer ik me erover opwind." De paarse voordeur van het stel is een uitzondering in de straat. Ei genlijk zijn de meeste huizen aan de Noordweg zoals de gemeente wil. Ook het huis van Roland en Susanne Maes voldoet aan de norm: het is wit met donkergroen. „Pastelkleuren zoals in Scandina vië en Engeland, dat moet je hier niet willen", vindt Susanne. „Dit zijn jaren 30-huizen, daar horen bepaalde kleuren bij. Dat weet je als je hier gaat wonen. Donker blauw bijvoorbeeld, vind ik ook een prettige kleur om te zien." Het gezin woont al veertien jaar aan de Noordweg. „Het is een leu ke straat met mooie huizen. De sfeer is goed", vertelt Roland. „Ik zou er dan ook niks van zeggen als de overburen hun huis knalroze zouden verven. Maar ik zou het wel jammer vinden." Een eindje verderop staat toch weer een uitzondering: een huis met knalgele kozijnen. „Dat was niet helemaal de bedoeling", lacht bewoonster Irene Wisse. „Het moest maïsgeel worden, maar het is verkeerd gemengd. Toen het er eenmaal op zat, hebben we het maar zo gelaten. Ik vind het wel vrolijk." Historisch karakter De Noordweg in Middelburg is sinds eind december be schermd stadsgezicht. De zo genaamde lintbebouwing - een uitgestrekt 'lint' van huizen langs een weg - heeft een histo risch karakter dat het Rijk wit bewaren. »- Het kleurenbeleid van de ge meente moet ervoor zorgen dat de stad aantrekkelijk blijft voor bewoners en bezoekers. Het geldt voor de hele binnen stad en voor de Noordweg. Over twee weken komt de ge meente met een informatiefol der voor bewoners. middelburg - Het Theosofisch Ge nootschap houdt zaterdag 12 janua ri de lezing Lichtbrengers van het denkvermogen. De vraag die aan bod komt, is wat het zelfbewust zijn van mensen zo bijzonder maakt. J. Spangenberg uit Oost- Souburg geeft de lezing. Hij begint om 10.30 uur in de bibliotheek in Middelburg. Driekoningenspel op Vrije School middelburg - Het traditionele Driekoningenspel wordt donder dag 10 januari opgevoerd op de Vrije School Zeeland in Middel burg. De ouders van de leerlingen brengen dan het spel van de Obe- rufer ten tonele. De voorstelling begint om 19.45 uur aan de Wil lem Arondeursstraat 59 in Middel burg. GGD-Zeeland geeft cursus 'Lekker eten voor prikkie' in Westkapelle. door Emile Calon westkapelle - Lekker en gezond eten voor een prikkie, dat kan vol gens Esther van Klinken van de GGD Zeeland. Ook voor mensen die nauwelijks iets te besteden heb ben. Om die mensen te wijzen op de mogelijkheden die er zijn, heeft de GGD een cursus opgezet. Donderdag 24 januari start de eer ste bijeenkomst in het dorpshuis van Westkapelle. De belangstellen den leren daar onder andere dat ge pelde tomaten in blik ook gezond zijn. Zo'n blik kan volgens Van Klinken een prima vervanger zijn voor duurdere groenten. Voorverpakt volkoren brood, daar is ook niets mis mee. Dat is vol gens haar net zo gezond als versge bakken meergranenbrood. „Goed eten hoeft beslist niet duur te zijn", vervolgt Van Klinken. „Je moet het echter wel weten te vin den." De bewuste cursus wordt stan daard gegeven aan mensen die een budgetteringscursus krijgen van de Kredietbank. Lang niet ieder een komt echter in aanmerking voor zo'n cursus. Daarom is dat speciale onderdeel uit die budgette ringscursus 'geknipt' om los aan te bieden aan belangstellenden. De GGD houdt in Westkapelle cursussen waar mensen kunnen leren hoe je ook voor weinig geld lekker en gezond kunt eten. De eerste is op 24 januari. Van Klinken heeft geen idee hoe veel inwoners van Westkapelle en omstreken op de twee bijeenkom sten afkomen. Gezien het gemid delde inkomen aldaar moet er vol gens haar behoefte zijn aan zo'n cursus. Tijdens de tweede bijeenkomst, op 7 februari, gaan de deelnemers op bezoek bij een plaatselijke su permarkt. Daar krijgen ze inzicht in het verschil tussen bijvoorbeeld A- en B-merken. De bijeenkomst van 24 januari start om 9.00 uur. AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29