Zeeland Middelburg schiet eigen bijdrage voor Nieuwjaarstoespraak Dijkstra maakt indruk Tweede leven voor de Fighter deOndernemerni Waar kan ik mijn klanten wel vinden? H Geen cel voor nepmiljonair Succes noopt tot extra voorstelling Wasschappelse Toneelploeg 26 I Zaterdag 5 januari 2008 PZC De Vlissingse burgemeester Dijkstra in zijn nieuwjaarstoespraak: „Ik wil een steun in de rug zijn voor raad, college en burgers." foto Ruben Oreel Burgemeester belooft daadkracht en lef voor het komende jaar. door Miriam van den Broek vlissingen - „Wij wensen u een goed, betrouwbaar en slagvaardig stadsbestuur." De woorden van de kersverse Vlissingse burgemeester Wim Dijkstra op de nieuwjaarsre ceptie van de gemeente deden gis teren wat onwerkelijk aan bij de mensen die nét hadden vernomen dat er een nieuwe coalitie was ge vormd. Met geen woord repte Dijkstra over de PvdA, de WD, de LPV en de POV. Want pas kort voordat hij aan zijn toespraak be gon, had formateur Els Kuijper, on verwacht voor de betrokkenen, het laatste nieuws bevestigd. Dijkstra bedankt de demissionai re wethouders Croné en Verhage voor hun inzet in de afgelopen weken. Over de nieuwe coalitie sprak hij niet. Dat nam niet weg dat Dijkstra een bevlogen toespraak hield die in druk maakte. „Ik wil een steun in de rug zijn voor raad, college en burgers. Samenwerking bevorde ren, slagkracht ontwikkelen, lef to nen om dingen te benoemen en moeilijke besluiten te nemen. Dan denkt u vast: 'jaja, het zal wel'. Maar ik gelóóf daarin. Ik denk dat het kan." Dijkstra blikte terug op 2007 en aarzelde niet om mensen in het voetlicht te brengen. De demissio naire wethouders Croné en Verha ge werden bedankt voor hun inzet van de laatste weken. En de reini gingsdienst voor hun inzet na de jaarwisseling. „Het was ook het jaar van Hans Koeman. Of moet ik zeggen: Michiel de Ruijter-Koe- man?", zei Dijkstra. „Politiek-be- stuurlijk was 2007 een annus horri- bilis voor het college, voor een aan tal ambtenaren en ook voor burge meester Anneke van Dok, die stad haar loopbaan voortijdig beëin- digd zag." ellemeet - Een nepmiljonair (34) die een vrouw uit Ellemeet met fantastische verhalen vele duizen den euro's uit haar zak klopte en haar ook anderszins een loer draai de, heeft gisteren in hoger beroep clementie gekregen van het Haag se gerechtshof Hij was vorig jaar door de recht bank in Den Haag veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf (waarvan de helft voorwaardelijk). De man, die had bekend acht vrouwen door heel het land te hebben opge licht, zou inmiddels een fatsoenlij ke baan hebben, en een partner met twee kinderen. Het gerechtshof heeft de straf nu bepaald op 240 uur onbetaalde ar beid, voorafgegaan door acht maanden 'elektronisch toezicht'. Ook hangen hem nog acht maan den voorwaardelijke celstraf boven het hoofd. De beslissing van het hof was gelijk aan de eis van de hofaanklager. Wethouder De Vries: Bewoners betalen soms te veel extra zorgkosten. door Wendy van den Hurk middelburg - Als bewoners van verzorgingshuizen door een vergis sing te veel eigen bijdrage moeten betalen, wil de gemeente Middel burg wel bijspringen. Althans voor lopig; ze gaat ervan uit dat het ka binet het voorschot teruggeeft. De eigen bijdrage die de Middel burgse mevrouw Van den Hemel moet afdragen om in verzorgings huis Sint Willibrord te wonen, houdt wethouder Albert de Vries nogal bezig. Zestienhonderd euro betaalt de 83-jarige vrouw, waar door ze per maand maar dertig eu ro vrij te besteden overhoudt. Absurd, vindt De Vries. Hij ver moedt dat er een vergissing is ge maakt in de berekening. De zoon van de dame in kwestie heeft wel een bezwaarbrief geschreven naar het bureau CAK dat de eigen bij drage regelt, maar die procedure duurt te lang, verwacht De Vries. Daarom heeft hij staatssecretaris Iet Bussemaker (VWS) hulp aange boden. In een brief schrijft hij dat de gemeente Middelburg, mocht dat nodig zijn, geld wil voorschie ten als mensen door fouten in de berekening in problemen komen. „Ik verwacht dan wel dat het kabi net garandeert dat de gemeente dat voorschot terugkrijgt." In de brief schrijft De Vries over zijn ongerustheid om het zorgstel sel. Hij spoort zijn partijgenote (PvdA) aan ervoor te zorgen dat al leenstaande bewoners van verzor gingshuizen na betaling van de zorgpremie tenminste 280 euro zak- en kleedgeld overhouden. Dat is een wettelijk afgesproken mini mum. De Vries schrijft signalen te krijgen dat dit niet altijd gebeurt. „In Middelburg komt het voor dat De gemeente Middelburg gaat bewoners van verzorgingshuizen geld voorschieten als zij door een vergissing te veel eigen bij drage moeten betalen. bewoners van zorginstellingen, juist doordat zij veel zorg nodig hebben, allerlei extra kosten moe ten maken waarvoor het zak- en kleedgeld aangesproken moet wor den. Er blijft dan bijna geen geld over om actief en fit te blijven." Daarmee wil De Vries Sint Willi brord er niet van beschuldigen dat die verplichte kosten, zoals voor ac tiviteiten of het invullen van belas tingaangiftes, oplegt aan bewo ners. „Maar het komt wel voor." Directeur Jan de Graaf van de Stichting Werkt voor Ouderen, de organisatie achter Sint Willibrord, is zich van geen kwaad bewust. En ook hij denkt dat mevrouw Van den Hemel slachtoffer is van een vergissing. „Er moet iets fout zijn gegaan, want dit kan echt niet. Ik vraag me af of meer mensen dit is overkomen. Nee, zelf onderneem ik daar geen actie in. Een instelling staat gescheiden van de financiën van haar cliënten. Wel vind ik het goed wat Albert de Vries doet." IFj| voor de brief: L-* www.middeiburg.nl Vermaarde sleper krijgt een nieuw leven als kunstpodium. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het lijkt symbolisch. Sleep- en bergingsbedrijf Smit uit Rotterdam lijfde deze week de Unie van Redding- en Sleepdienst (Union) in Antwerpen in en zie, een paar dagen later wordt de Figh ter, ooit het officieuze vlaggen schip van de Belgische berger op de Westerschelde, naar Rotterdam gesleept. De dertig jaar oude sleper, op de werf in Terneuzen al grotendeels gestript, is vanuit Terneuzen naar de Parkkade in Rotterdam ge sleept. De sleepboot dient straks als decor voor podiumkunsten. Het ensemble Intorno, de nieuwe eigenaar van de sleper, heeft een vaste ligplaats voor de Fighter op het oog: de Schiehaven. De sleepboot wordt eerst door leer- |TI De historie van De Fighter, die als een van de eersten bij de He rald of Free Enterprise was, wordt levend gehouden met een expositie aan boord. lingen van het Albeda College op geknapt. Het ensemble heeft plan nen om de historie van de sleep boot levend te houden met een kleine expositie aan boord. Daar over is inmiddels contact gelegd met Zeeuwse sleepbootliefheb bers. De Union-kleuren blijven be houden. De Fighter heeft een rijk verleden. De Union nam de zusterslepers Fighter en Boxer in 1977 in ge bruik. Ze werden ingezet op de Westerschelde en de zuidelijke Noordzee. De Fighter lag jarenlang gestationeerd in de Buitenhaven in Vlissingen met afwisselend de Terneuzenaren Piet Oppeneer en Maarten van der Eijk als kapitein. De sleper werd ingezet bij honder den bergingen: soms eenvoudig, vaak spectaculair. Zo kwam hij in actie bij de stranding van het Spaanse schip Paloma op eerste kerstdag 1980 en bij de brand aan boord van de tanker Olympic Dream in 1987. Maar ook bij de brand in de machinekamer van de Viola Gorthon in 1988 in de Sloe- haven, bij de stranding van de am- moniaktanker Hesperus bij Borse- le een jaar later, en bij de vastgelo pen bulkcarrier Viva in 1990 op een plaat in het Scheur rukte de sleepboot uit. Maar écht geschiedenis schreef de Fighter bij de reddingsoperatie na het kapseizen van de veerboot He rald of Free Enterprise op 6 maart 1987 voor de haven van Zeebrugge. De Fighter, met op dat moment Piet Oppeneet aan boord, was er als een van de eersten bij. De be manning nam negentig drenkelin gen aan boord; later werden ook 34 stoffelijke overschotten naar de wal gebracht. De bemanning werd ontvangen op het koninklijk pa leis in Brussel, kreeg een plaquette van de rederij en een bedankje van Margaret Thatcher. De meeste indruk maakte het een voudige bedankbriefje van een veertienjarig meisje uit Welwyn Garden City. Nicola Simpson, een van de drenkelingen, verloor bij de ramp haar moeder. In het briefje kondigde ze aan dat ze terug zou komen om haar redders te bedan ken. „But I don't really want to go by boat, not at night anyway", ein digde ze. Niet meer met de boot dus. Jarenlang hing het briefje in de stuurhut van de Fighter aan de wand. Flome Mijn Bedrijf 1 Netwerk Services 1 1 HS Alles over klanten werven, marketing en méér. deOndernemer.nl is hét busïness-to-business platform van Nederland U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering. ICT. jundische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers Gericht op succes westkapelle - De Wasschappelse Toneelploeg speelt op zaterdag 12 januari opnieuw het stuk Pom poenenpap. Alleen voor de middag voorstelling zijn nog kaartjes. Na twee volledig uitverkochte voorstellingen in november be sloot de toneelvereniging tot een reprise Er werd een nieuwe avond voorstelling gepland op 12 januari. „Die was binnen anderhalf uur al weer uitverkocht", vertelt Wibo Lievense van de Wasschappelse To neelploeg. „Daarom hebben we er zo snel mogelijk nog een middag voorstelling bij gedaan." Voor deze voorstelling, die om half twee be gint, is de zaal van Herrijst nog maar voor minder dan de helft ge vuld. Kaarten zijn te koop bij foto zaak Huibregtse, de Spar en mu seum het Polderhuis in Westkapel- le. Pompoenenpap is een komische voorstelling met een Westkappelse inslag. Op 12 januari wordt het stuk voor het laatst gespeeld. Daar na gaan de spelers repeteren voor een ander stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28