PZC POV helpt Vlissingen aan coalitie WALCHEREN 25 26 L is 27 Getuigen van vernielingen Vlissingen weet pas veel later wie er niet integer is geweest Walker Tweede leven voor de held van Zeebrugge GGD: gezond eten hoeft niet duur te zijn Zaterdag 5 januari 2008 Tip? redwalch@pzc.nl PvdA, WD, LPV en de eenmansfractie POV gaan de stad besturen. door Miriam van den Broek en Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ze zijn eruit: Vlissin gen heeft een nieuw college. De ko mende twee jaar gaan de PvdA, de WD, de Lokale Partij Vlissingen (LPV) en de Progressief Onderne mend Vlissingen (POV) de Schel- destad besturen. De acht zetels van de PvdA, de drie van zowel de WD als de LPV en de ene zetel van de POV geven het college een minimale meerder heid van 15 van de 29 zetels. Zo'n kleine meerderheid hoeft geen pro bleem te zijn, zegt formateur Els Kuijper. „Ik denk dat meerdere par tijen in de raad het werkprogram ma ondersteunen." De coalitievorming heeft veel moeite gekost, geeft Kuijper toe. „Zeker in de fase dat de PSR nog meedeed. Het was natuurlijk mooi geweest als we die, gezien hun ze telaantal van vijf, er ook bij had den kunnen hebben. Maar uitein delijk liepen de onderhandelingen toch nog soepel." De PSR haakte vorige maand af omdat hun kandidaat-wethouder Ton Croné niet werd geduld. Croné maakte deel uit van het Vlis- singse college dat in november werd weggestuurd. Het collegeprogramma voor de ko mende twee jaar wordt dinsdag ge presenteerd, tegelijk met de vier wethouders. Wie dat zijn, zegt Kuijper nog niet. „Ze zijn alle vier politiek én bestuurlijk ervaren. En 1^ Vlissingen heeft een coalitie. Wie de nieuwe wethouders worden, is nog niet losgelaten. Die wor den dinsdagmiddag door forma teur Kuijpers bekendgemaakt. ze hebben allemaal wel iets met de collegepartijen." De POV levert geen wethouder, zegt Kuijper. Maar hoe de verdeling wel is, licht ze nog niet toe. Daarvoor verwijst ze naar de presentatie dinsdagmid dag om drie uur in de raadszaal van het stadhuis. Voor Gerard Aarden van de POV was de beslissing om deel te ne men aan de coalitie geen moeilij ke. „Onze programmapunten ko men goed overeen met die van de andere coalitiepartners. Ik kan me ook in het collegeprogramma vin den. Daarom doe ik mee", zegt Aarden. „Daarnaast heb ik geloof in de burgemeester, in zijn daad kracht en in die van de wethou ders. Ik durf me achter een derge lijk college te scharen." Ook de an dere coalitiegenoten zeiden giste ren het volste vertrouwen te heb ben in de coalitie. Namen van wet houders noemden zij evenmin. „Ik denk dat er een solide basis is om er in twee jaar iets moois van te maken", zei Marianne Reinders van de WD. „Verder verwacht ik dat alle raadsleden ervan over tuigd zijn dat er een stad bestuurd moet worden en dat er nu even geen tijd is om vast te houden aan politieke dogma's." door Emile Calon VLISSINGEN - Een aantal getuigen van vernielingen in de nacht van oud en nieuw heeft zich gemeld bij de Vlissingse politie. Daarnaast kreeg de politie de afge lopen dagen ook nog meer meldin gen van vernielingen. In dit geval gaat het om pogingen tot brand stichting en vernieling aan wonin gen. De politie hoopt dat met die mel dingen het mogelijk wordt een of meer vandalen op te pakken en aansprakelijk te stellen voor de ve le schade die in Vlissingen rond de jaarwisseling is aangericht. Politiewoordvoerder Alwin Don verzekerde dat de politie die ver nielingen hoog opneemt en alles in het werk stelt de daders op te sporen. Hij hoopt dat nog meer ge tuigen zich melden om zo de kans op succes te verhogen. Tijdens oud en nieuw werden in alle wijken" van Vlissingen moed willig vernielingen aangericht aan huizen, auto's, verkeersborden, af valbakken en containers. Dat ge beurde deels met zwaar en illegaal vuurwerk, deels door baldadig ge drag. Het is nog niet bekend wat het totale schadebedrag zal wor den. DOMBURG - Het traditionele handjes schudden bleef gisteren achterwege op de eerste nieuw jaarsparty voor de Veerse jeugd. De jongeren sta ken zelf de handen uit de mouwen. Ze konden in Domburg maskers maken, muziek mixen, toneel spelen, striptekenen of streetdancen. Tachtig jon geren, dat was een gedroomde opkomst voor de Stichting Welzijn Veere en Kunsteducatie Walche ren. Die wilden de jeugd uit de dertien kernen kennis laten maken met elkaar en met creatieve uitingen, 's Avonds liet dj Sander Willemse uit Domburg elf- tot zestienjarigen swingen op hun favoriete muziek. Het feest luidde niet alleen het begin van 2008 in, maar was ook bedoeld als fris se start van het jongerenwerk. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het rapport waar ambtelijk en bestuurlijk Vlissingen al maanden reikhalzend naar uit kijkt, verschijnt weer later dan in eerste instantie is beloofd. Eigenlijk zou het accountantson derzoek van bureau Integis in sep tember verschijnen. Dat werd later oktober, toen sprak men van de cember en nu blijkt dat het weer een tijdje kan duren. De datum om te kunnen reageren op het rap port is op verzoek van enkele be trokkenen verplaatst naar 7 janua ri. Daarom wordt het rapport pas na die datum definitief gemaakt. Vervolgens gaat er nog een tijd overheen voor het openbaar is. Pas dan weet Vlissingen meer over de integriteit van betrokkenen bij het project Scheldekwartier. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense voetballiejheb- bers keken elkaar toch even vreemd aan, nadat een radio nieuwslezer had gemeld dat een scheidsrechter in Maleisië een aantal spelers had beschoten. De leidsman, in het dagelijks le ven agent, voelde zich tijdens de wedstrijd na een beslissing zó be dreigd, dat hij het veld verliet. In zijn auto lag immers zijn dienstwapen, waarmee hij die scheldende ballentrappers wel eens een poepie zou laten ruiken. De Terneuzenaren konden een glimlach niet onderdrukken, vooral toen één van hen memo reerde aan de in vergetelheid ge raakte commentator Hugo Wal ker. „Kómt dat schóóóóóóóóóót!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27