spectrum IO PZC Zaterdag 5 januari 2008 Dikke Elke agent kent ze, de jongens in veel te dikke auto's, dure merkkleding aan en met een houding of ze boven de wet staan. Met de 'patseraanpak' lijkt de politie eindelijk vat op ze te krijgen. Het recept: check of ze zich hun dure levensstijl kunnen veroorloven met een legaal inkomen. Zo niet, pluk ze kaal. door Marcel Proos en Dylan de Gruijl De bestuurder van de exclusie ve Volkswagen Golf R32 had duidelijk lak aan alles. Met hoge snelheid scheurde hij over een busbaan ergens in Amsterdam, stak zijn middelvinger op naar een wijkagent en keek hem aan met een blik van 'jij maakt me niets'. Fout gedacht. De agent noteerde het kente ken. Uit onderzoek bleek dat de bestuur der geregistreerd stond als 'geëmigreerd' en geen inkomen had. Dan toch zo'n dure auto? De recherche kwam tot de ontdek king dat de man drugsgeld witwaste. Een arrestatieteam pakte hem in november 2005 midden op straat op. Hij had 20.000 euro cash bij zich. Daarna doorzocht de politie zijn gloednieu we appartement op Ilburg, dat hij voor een slordige 2.000 euro per maand huurde en had volgestouwd met designmeubelen, dure stereoapparatuur en plasmatelevisie schermen. Ook vonden de rechercheurs 100 gram cocaïne, een vuurwapen en hy draulische persen om drugs mee te verpak ken. Vorig jaar februari werd de man tot 2,5 jaar celstraf veroordeeld. Rechercheur Jeroen Poeiert van de Amster damse politie, projectleider van de Finan cieel Economische Recherche van dat korps, kan een glimlach niet onderdruk ken als hij over de zaak vertelt. De arresta tie en de veroordeling betekenden het eer ste succes voor het 'cabrioteam', dat hij in 2005 had opgericht. Het team, vijf man sterk, maakte jacht op patsers. Mannen die zich gedragen alsof ze boven de wet staan, de buurt terroriseren, rondrijden in dure auto's en crimineel geld uitgeven aan jets ki's, sieraden en boten. Poeiert ergerde zich aan de patsers. Ze le ken ongrijpbaar voor politie en justitie, maar genoten wel veel status in Amster dam. Een mooie auto, mooie meisjes en mooie sieraden maken nu eenmaal meer indruk dan iemand die hard werkt en een Opel Astra heeft. Jongeren kijken naar ze op en volgen de patsers de criminaliteit in, verzucht Poe iert. „Iemand is crimineel, rijdt rond in een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 142