u op mijn buik' media 51 in het kort sas media@wegener.nl 024-3650570 PZC Zaterdag 5 januari 2008 Oudejaarsspelshow 'Singing Bee' krijgt vervolg in maart De spelshow Singing Bee die Gordon op oudjaarsavond presenteerde, was met ruim 1,1 miljoen kijkers succesvol genoeg voor een vervolg. RTL heeft besloten in maart een achtdelige reeks van de muzikale show uit te gaan zenden. In het van origine Amerikaanse format gaat het erom zoveel mogelijk songtek sten uit het hoofd te kennen. De kandidaten krijgen de opdracht om door te zingen waar de muziek stopt. Het gaat er daarbij niet om dat er zuiver wordt gezongen, maar wel welke teksten men ten gehore brengt. schien help ik er anderen mee die ziek zijn. Het is prettig om te we ten dat er meer mensen zijn met een gekke ziekte." Tijdens de opna mes raakten Emmy en Gwendo be vriend. Een prettig bijeffect. Ze de len met elkaar wat ze met anderen niet kunnen delen. Omdat ze het zelfde meemaken, begrijpen ze el kaar woordloos. Zie de serie ook als docu ment voor de nabestaan den. Margreet wilde iets tastbaars achterlaten. Een herinnering aan haar, als aanvul ling op fotoboeken. Ze is erg te spreken over de reeks. „Ik vind het mooi om een document voor mijn zoontje achter te laten. De manier waarop het wordt gebracht, vind ik erg goed. Je mag tranen zien, maar het moet zeker niet sentimenteel worden. Dat hebben ze goed ge daan." De moeder van Emmy hoort in de uitzending details over de pijn en het verdriet van haar dochter die ze nog niet kende. „Ze wil me niet overal mee belasten. Ze praat met anderen misschien makkelijker dan met ons. Laatst had ze een heel slechte dag, dat hoorden we Een derde van haar vrienden, ze wilde ons er niet mee opzadelen." Een van de vijf deelnemers kan de uitzending van de serie niet meer meemaken, Patrick overleed vorige maand. Patricks vrouw Quinta wil de eerst niet meedoen aan Over Mijn Lijk, maar is nu blij dat ze is overgehaald. „In het begin vond ik de camera's vreselijk, maar na een tijdje merk je die niet meer." De confronterende serie toont de harde werkelijkheid van mensen die weten dat ze spoedig dood gaan. Zo is te zien dat kunstenaar Patrick zijn eigen grafkist beschil dert en Emmy een graf uitzoekt. „Ik wil een vijver op mijn buik." Maar er wordt ook veel gelachen en de deelnemers doen mooie din gen met hun familie zolang het nog kan. Een filmopname als herinnering voor de achterblijvende dierbaren is niet nieuw. Sommige terminaal zieken maken er speciaal één voor elke dierbare: één voor hun doch ter, vrouw of broer. De een geeft hen een laatste groet of boodschap mee, de ander beschrijft zijn le vensverhaal. Stervensbegeleider Marja Charles uit Rosmalen kan zich wel inden ken waarom de vijf aan het pro gramma meewerken. „Het is een manier om je op de naderende dood voor te bereiden en terug te_ kijken op het leven. Ie houdt je be wust bezig met wat er gebeurt en je kunt het delen. Al is het maar met de televisiekijker. Een goed af scheid voor jezelf en voor je nabe staanden om de dood een plek te geven." Charles is blij met alle aandacht voor de dood. „Breng de dood maar in de publiciteit, sterven hoort bij het leven. Er rust nog steeds een taboe op. Mensen vin den het eng als ze horen dat de buurman terminaal ziek is. Ze lo pen het liefst een blokje om, om dat ze niet weten wat ze moeten zeggen." Bij de jonge generatie merkte tv-producent Skyhigh TV niets van een taboe. Kandidaten zoeken ging makkelijker dan voor de eer ste reeks van Over Mijn Lijk, herin nert eindredacteur Mariska Witte zich. „De meeste jongeren hadden de serie gezien en vonden het een goed, integer programma. Met een vrolijke toon. Ze vinden het belang rijk dat ze niet zielig zijn. Ze wil den vooral laten zien dat als je on- Veel mensen geneeslijk ziek bent, de wereld niet ophoudt en dat ze nu nog leven." De jongeren werden vooraf gewaar schuwd. „Ze moeten veel geven: ze worden ruim een jaar gefilmd, ze moeten altijd willen praten, ook als ze zich slecht voelen of slecht nieuws hebben gekregen. Het is on ze bedoeling een zo eerlijk moge lijk beeld te geven hoe je leven er uit ziet als je niet meer beter wordt. Niet alleen de goede dagen laten zien. Al mochten ze best aan geven als ze eens niet wilden." Emmy heeft zich geen moment on prettig gevoeld bij alle camera-aan dacht Ook niet als ze slecht nieuws te verwerken kreeg. „Op zo'n moment ben ik niet bezig met hoe ik er op tv zal uitzien. Al le aandacht gaat naar het nieuws. Of daar een camera bij is, doet er niet toe." De vijf zijn op internet te vol gen via de eigen weblogs op overmijnlijk.bnn.nl. Over Mijn Lijk, zondag 6 januari, 21.40 uur op Nederland 3. Reageren? redactie.media@wegener.nl Hele dag 'Kerkepad' op digitaal kanaal Celoven Ter gelegenheid van 2008 Jaar van het religieus erfgoed zendt het digi tale kanaal Geloven op zaterdag 19 januari, vanaf 6 uur 's ochtends, een dag lang afleveringen van het NCRV-programma Kerkepad uit. Ker kepad was vanaf 1976 vele jaren te zien bij de NCRV. In de marathon uitzending op 19 januari zijn zeven tien afleveringen van het program ma te zien. Tevens wordt de docu mentaire De Willibrordkerk in ere her steld uitgezonden. Deze kerk in Ne- derhorst den Bergh was zeer geliefd bij Gé Verheul, presentator van Ker kepad. januari wordt Duke Ellington-maand op Radio 6 Componist/pianistorkestleider Duke Ellington (1899-1974) liet bij zijn overlijden het rijkste platenoeuvre uit de jazzgeschiedenis na. Meer dan vijftig jaar muzikale ontwikke ling wordt weerspiegeld in duizen den uren Ellington-opnamen. Bert Vuijsje presenteert in Bebop Busi ness op Radio 6 vier weken lang een verrassende keuze uit een reeks ac tuele heruitgaven van Duke Elling ton en zijn muzikanten. Radio 6 is te ontvangen via de kabel, DAB, Digi- tenne en Astra satelliet. Kijk voor de kabelfrequenties en inhoud van de programma's op www.radio6.nl. Stem mee op het tv-moment van het jaar Op 12 januari zendt de Vara De Ver kiezing van het TV-Moment van het Jaar uit. Afgelopen donderdag wer- de de vijftien meest gewaardeerde tv-momenten bekendgemaakt. Tot en met vrijdag 11 januari kan ge stemd worden op het favoriete mo ment van 2007. De winnaar wordt een dag later bekendgemaakt tij dens een live-uitzending op Neder land 1 om 20.30 uur. De verkiezing wordt gepresenteerd door Matthijs van Nieuwkerk. De genomineerde fragmenten zijn te bekijken op www.tvmomentvanhetjaar.nl foto's GPD/BNN Presentator Patrick Lodiers (I) praat tijdens de tv-opnamen met Gwendo (r).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 111