Meningen Met KRAS door EUROPA KRA5 .NL I boek online of bel 0900 - 9697 PZC Zaterdag 5 januari 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven (maximaal 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Ongelukken truckers Opnieuw wordt de transport branche in een daglicht gesteld (PZC 27 december) alsof het cow- boybedrijven zijn die de wetge ving aan hun laars lappen. De transportbranche investeert al jaren in de kwaliteit van haar per soneel, alleen op die wijze kan er namelijk het hoofd geboden wor den aan de concurrentie vanuit de voormalige Oostbloklanden. Net als in andere sectoren heerst er in de transportsector een tekort aan personeel, niet alleen door het grote aanbod van werk, echter ook door het met pensioen gaan van oudere werknemers. Dat daarmee ervaring verloren gaat is in alle ge vallen, dus ook in de transportsec tor, een bekend gegeven. Wat niet duidelijk in de berichtge ving naar voren komt is: 1. of de aantallen ongelukken al leen met Nederlandse vrachtwa genauto's c.q. chauffeurs veroor zaakt zijn of door alle nationalitei ten die door Nederland distributie land rijden; 2. of er een onderscheid gemaakt is naar de bestuurders, m.a.w. chauffeurs in loondienst, eigen rij ders, dan wel ZZP'ers die zich ver huren als chauffeur; 3. dat er sinds begin 2007 nieuwe regelgeving is met een 48-urige werkweek, met een overgangsrege ling van 55 uur tot 2010. Hierin zijn ook langere rusttijden en pau zes geregeld; 4. dat venstertijden in binnenste den het aanleveren van voorraden/grondstoffen beperken en er voor hetzelfde werk meer au to's (en dus meer chauffeurs) no dig zijn; 5. dat in de peiljaren ook het totale aantal verkeersbewegingen om hoog is gegaan. Kortom: het hard op roepen van feiten zonder ze te nuanceren leidt tot een verkeerde beeldvorming. J.A. Verolme Mercuriusstraat 1, Sas van Gent Z andeiland Directeur Hemminga van Het Zeeuws Landschap doet in de PZC van 29 december de suggestie een zandeiland aan te leggen in de Voordelta om de zandhonger in de Oosterschelde steeds aan te pak ken. Een prima idee, dat de com missie Veerman (kustveiligheid) nader zou moeten onderzoeken. Onze Nederlandse waterbouwers kunnen dan ook in eigen land weer eens iets laten zien. Maar wat voor de Oosterschelde kan (of zou moeten kunnen), kan toch ook voor de Westerschelde! Leg in de monding een groot 'schoreiland' aan van zeshonderd hectare of meer. Ruimte genoeg en geld ge noeg, want je kunt daar het enor me ontpolderbedrag voor gebrui ken. Zo'n 'schoreiland' lost gelijk het gehele ontpolderprobleem op en de natuurbeweging en de an- ti-ontpolderaars kunnen samen heel mooi 'het poldermodel' in praktijk brengen. De natuurcom pensatie voor de verdieping wordt dan in het gebied zelf gevonden. Vele vliegen in één klap dus, met dank aan de creativiteit van de heer Hemminga. Huib Eversdijk Koriander 11 Heinkenszand Krimpmodel Conny van Gremberghe stelt in de PZC van 3 januari, dat we in Zeeuws-Vlaanderen te maken heb ben met een onomkeerbaar pro bleem van leegloop. We moeten zelfs kiezen voor krimp. Hij noemt het een bij sociaal-geogra fen bekend verschijnsel, met als voorbeelden het Massif-Central, Aragon, Galicië en Ierland. Nijvere collega's van me aan de Universi teit Utrecht, specialisten op het on derwerp, hadden er een internatio nale workshop over belegd met co ryfeeën uit de hele wereld. In de wandelgangen met de laatsten, sprekend over de Nederlandse si tuatie, zeiden deze tegen me dat wij helemaal geen probleem had den. Hoe kan dat ook als je mid den in één van de welvarendste zo nes van de wereld zit? Laten we onszelf geen niet bestaand pro bleem aanpraten, maar gewoon de extra maatregelen nemen als er op een bepaald gebied iets mis dreigt te gaan. Minder mensen? Dan ho gere arbeidsproductiviteit en aan trekkelijker worden. Daar gaat het alleen maar over. Rein Scheeie Energiestraat 11Terneuzen Harte Van de eindejaarsshow van Maikel Harte hebben wij met veel plezier en ontspanning genoten. Hoe is het mogelijk dat iemand die nog nooit op de planken ge staan heeft, en dus niet weet wat dat met je tijd, gevoel en werk doet, zo'n commentaar kan leve ren? Is Rolf Bosboom jaloers ofzo? Zijn stukje in de krant sloeg name lijk als een tang op een varken! Nooit heeft iemand in mijn meer dan 6o-jarig bestaan op zo'n korte termijn voor het eerst op de plan ken gestaan en zo'n succes ge boekt! Gerry de Vlieger Amerstraat 7, Terneuzen Ziekenhuis De Goese burgemeester vindt in de PZC van 3 januari dat de argu menten van de Walcherse gemeen tebestuurders voor een topzieken- huis op Walcheren weinig hout snijden. Omdat ik in een ingezon den stuk afgelopen zaterdag dezelf de argumenten gebruikte om te be rekenen dat een stief kwartiertje van Simons in werkelijkheid tij dens het toeristenseizoen eerder een uurtje zou worden om ernstig zieke of gewonde patiënten vanaf de Walcherse kust in het zieken huis van Simons te krijgen, voel ik me ook aangesproken. Allereerst controleerde ik de rekenkunsten van de burgemeester die resulteer den in een inwoneraantal voor de Oosterschelderegio, zonder Tho- len, van 120.000. Gelukkig vond ik in de PZC een keurige tabel met het aantal inwoners op 31/12/2007. Voor dezelfde gemeenten was het resultaat daar 133861. Heeft de bur gemeester misschien rekening ge houden met inwoners van Rei- merswaal en Schouwen-Duive- land die nu al de voorkeur geven aan ziekenhuizen in respectievelijk Bergen op Zoom en Dirksland? In dit verband zou het ook interes sant zijn om het aantal toeristen in de omgeving van Goes te vergelijken met dat langs de Wal cherse en Schouwse kusten. Als Midden Walcheren nog eens een goede verbinding met de Ooster- scheldekering krijgt zullen name lijk ook de toeristen in de Schouw se Westhoek meer baat hebben bij een ziekenhuis in Middelburg of Vlissingen. Verder valt het op dat Simons' ziekenhuisje in Middel burg nu ineens een high quali ty-unit geworden is en dat een goe de ambulancebezetting belangrij ker wordt gevonden dan de plaats van een ziekenhuis. Die laatste stel ling is absurd. Persoonlijk ben ik liever, eventueel met een taxi, snel in een Walchers ziekenhuis dan met een goede ambulance pas na een uur in een ziekenhuis bij 's Gravenpolder. Jaap Liek Boul. de Ruyter 140, Vlissingen Ziekenhuis (2) Na burgers frusteren is nu het tijd perk specialistje knuppelen aange broken. Volgens burgemeester Van der Zaag van Goes reageren specia listen alleen 'uit eigenbelang'! Zou het niet zo kunnen zijn dat de be langen van de specialisten samen gaan met die van hun patiënten? Het lijkt erop alsof men, als men meent dat het zo uitkomt, roept dat het artsen te doen is om het verdienen van veel geld en dat al leen. Het werkelijke belang van specialisten is: één goed geoutil leerd, goed bereikbaar regionaal ziekenhuis, waar alle specialismen, daarbij passend, aanwezig zijn. Dan is er geen gesleep met patiën ten nodig, worden behandelingen niet onderbroken vanwege 'ver keerde locatie' en is onderling over leg tussen specialisten gestructu reerd mogelijk. Resultaat: betere behandeling van de patiënt, die weet, dat hij/zij hier aan het goede adres is. Aan versluierend jargon als 'high quality-unit' hebben we niets. En dan ook nog langs de A 58 in Middelburg. Zet daar dan meteen het hele centrale Mid den-Zeeuwse ziekenhuis neer, of net aan de andere kant van de Sloedam en hou op met dit gekis sebis. P.H. Postma Meiwerfweg 6, Gapinge Ziekenhuis (3) Betrek de ziekenhuizen in de peri ferie van Zeeland bij het vaststel len van een goede locatie. Niet alle vakantiegangers die een zieken huis nodig hebben gaan met een ambulance, waarvan we er overi gens onvoldoende hebben in Zee land. Het aantal patiënten dat d.m.v. acuut vervoer naar een zie kenhuis moet is bovendien maar een klein deel van het totale pa tiëntenbestand. Het aantal inwo ners van Walcheren is zonder de toeristen al bijna even groot als in de Oosterschelderegio. Een deel daarvan is net als de inwoners van Tholen sneller bij het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Meetkundig gezien is de afstand Middelburg-Goes even groot als omgekeerd. Kortom, het is niet zonder meer logisch dat het hoofd ziekenhuis in Goes zou moeten ko men. Nader onderzoek zal uitwij zen dat de locatie Arnemuiden, mits goed bereikbaar met open baar en eigen vervoer (aansluiting op A58) prima is. Dolf Kamphuis sr. Parkweg 18, Westkapelle £uroPa Zeer compleet aanbod'. vanaf De nieuwe zomerbrochure is uit! t»> Rondreizen, stedenspecials en fly-drives voor de allerlaagste prijzen! Ook dit zomerseizoen presenteert KRAS u een brochure boordevol leuke vakantie-ideeën in Europa! In deze brochure vindt u vele rondreizen, fly-drives en stedenspecials die u de mooiste plekjes van Europa laten zien. Van een zonva kantie aan de Spaanse Costa del Sol tot aan een fietsvakantie door Duitsland en van de cultuur steden van Italië tot aan de natuurpracht van de Noorse fjorden. Maar ook Afrika en het Midden- Oosten wordt niet overgeslagen. Zo kunt u kiezen voor een rondreis door Egypte, Marokko of Israël! Vraag onze gratis brochure aan of kijk voor het complete aanbod op www.kras.nl. 5 dgn Excursiereis ROME v.a. 399 15 dgn Highlights van TURKIJE v.a. 599 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/28032 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/72538 5 dgn SEVILLA CÓRDOBA v.a. 439 8 dgn Cultuurschatten JORDANIË v.a. 699 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35181 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/28026 8 dgn Karakteristiek ANDALUSIË v.a. 599 15 dgn ROYAL EGYPT v.a. 799 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/74722 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35068 8 dgn ROME, FLORENCE VENETIË v.a. 599 11 dgn Parels van PORTUGAL v.a. 799 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35018 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/35049 8 dgn Koningssteden MAROKKO v.a. 549 8 dgn Kennismaking met ISRAËL v.a. 994 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/74728 Voor meer informatie, zie www.kras.nl/28030 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11