u redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Verwarmen kan ook energievriendelijk In de winter zit je er graag warm pjes bij. Letterlijk, maar ook figuur lijk. Energie is immers duur en waar bespaard kan worden, doen we dat graag. Energievriendelijk verwar men is dan ook een hot item. Voor nieuwbouw zijn al verschillende sys temen verkrijgbaar, zoals de warmte pomp of de warmtewisselaar. Goe de systemen voor bestaande bouw zijn er veel minder. Een van de wei nige is de Climabox van Clima Engi neering (www.climabox.com). Dit toestel heeft een inbouwdiepte van 8,5 tot 13 centimeter en kan op de bestaande verwarmingsinstallatie worden aangesloten. Nieuw is de Cli- mabright, een vergelijkbaar toestel dat is voorzien van led-verlichting. Volgens de producent verbruikt de installatie een kwart minder energie dan bestaande systemen. Max Havelaar trekt zich lot aan van katoentelers Dichte gordijnen houden de warmte in de kamer vast. Een goed medicijn tegen de winterkou, maar ook ple zierig voor je portemonnee. Als je de gordijnen bij Kwantum (www.kwantum.nl) koopt, doe je bo vendien iets voor arme, Afrikaanse katoentelers die vanwege concurren tie uit Amerika nauwelijks het hoofd boven water houden. Max Ha- velaar (www.maxhavelaar.nl), be kend van koffie, rijst, bananen en suiker, heeft zich het lot van deze groep aangetrokken. De gordijnstof fen van dit 'eerlijke katoen', voor zien van het keurmerk van Max Ha- velaar, worden uitluitend door Kwan tum verkocht onder de naam Maxi mo. Ze zijn in verschillende kleuren verkrijgbaar voor 5 euro per meter. De prijs van kant-en-klare gordijnen is 25 euro (140 bij 280 centimeter). Een woning voor draagkrachtigen: het Huf Haus is verkrijgbaar van af 400.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 103