Meningen 'Film heeft natuurlijk een happy end' PvdA verloochent zichzelf BenZeker Domeinkaper dupeert aspirant-burgemeester De goedkoopste hypotheek van Nederland? GELUKKIG 1 O Zaterdag 5 januari 2008 PZC Tentoonstelling van ANP Nieuwsfoto duurt nog tot 27 januari. MIDDELBURG - Evian van Wijngaar den (10 jaar, uit Middelburg), Car- lijn Poppe (20) en Anniek Poppe (14) uit Veere moeten gedrieën tot één fotokeuze komen in de catego rie Entertainment van de ANP-Nieuwsfoto 2007. Evian kiest voor de Rode loper waarover de jonge actrice Dakota Fanning loopt tijdens de premiere van Charlotte's web. Onder haar arm houdt ze het varkentje Wilbur. De foto is van EPA. „Ik heb de film ge zien", zegt Evian. Carlijn heeft de film niet gezien, maar wel het boek gelezen. Goedgeschreven en vrolijk. In snelle vaart vertelt ze het ver haal van Charlotte's web. Wilbur wordt door haar spinnenvriendin Charlotte telkens gered. Ook van een kerstmaal. „En natuurlijk heeft het een happy end." Actrice, acteurs, zangers en zange ressen passeren de revue. Maar de drie komen telkens terug bij Wil bur, het varkentje. Op 19 januari maken de PZC en het Zeeuws Museum bekend welke nieuwsfoto de meeste stemmen van de Zeeuwse jeugd heeft gekregen. De nationale bekendmaking van de Nieuwsfoto van 2007 is woensdag 23 januari. www.zeeuwsmuseum.nl De zusjes Carlijn en Anniek Poppe en Evian van Wijngaarden jureren de nieuwsfoto's in de categorie entertainment. foto Ruben Oreel Autocenter Sneedljk Orlescheuwen-Zuld 18 C 0115 56 20 45 Autobedrijf de Muynek Qyisten&yrg 8 CQ113 }5 08 63 Bosch Car Service Goes Olrk Oronkersweg 15 ^*0113 27 36 65 AXEL BORSSELE GOES KOUDEKERKS MIDDELBURG Auto Service Van Llere bv Voltaweg 33 <"*0118 - 62 76 80 TERNiUZEN Autocentrum Terneusen Handelspoort 2 ^0115-64 92 80 VROUWENPOLDER Vwriedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <0118 59 15 24 Politiek activist aan de haal met gereserveerde webnaam Leen Verbeek. EINDHOVEN - De Eindhovense kan didaat-burgemeester Leen Verbeek krijgt zijn domeinnaam terug. Do meinkaper en politiek activist Bram Fokke uit Utrecht heeft dat gisteren laten weten. Eerder op de dag bleek dat Ver beek zich had laten verrassen bij het registreren van zijn domein naam. Een bedrijf in Utrecht kreeg het Nederlandse internetdomein met zijn naam vier dagen na de be kendmaking van zijn kandidatuur in handen, in opdracht van het Utrechtse D66-lid Fokke. Deze te genstander van het burgemeesters referendum kaapte eerder het- in ternetdomein van de Utrechtse kandidaat-burgemeester Ralph Pans. De campagnewoordvoerder van Verbeek erkent dat er een fout je is gemaakt. De domeinnaam is volgens hem op 19 december gere serveerd maar mogelijk door een misverstand over de betaling als nog in het bezit gekomen van het bedrijf. De campagnesite van Ver beek gaat maandag de lucht in als de verkiezingsstrijd begint. TE GAST Lisa Westerveld is voorzitter van de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) Om de kosten van de vergrij zing in de hand te houden vindt PvdA-fractievoorzit- ter Jaques Tichelaar dat studenten best zelf de kosten van hun studie kunnen betalen. Volgens zijn bere keningen gaat het hier om 65.000 euro voor universitaire studenten en 35.000 euro voor hbo-studen- ten. Waar deze bedragen vandaan ko men is ons een raadsel, maar nog opmerkelijker is het dat deze uit spraak afkomstig is van een promi nent sociaaldemocraat. Zeker aan gezien de toegankelijkheid van het onderwijs hoog in het vaandel staat bij de PvdA. In het verkie zingsprogramma staat zelfs te le zen: „Nederland investeert - zeker in vergelijking met andere landen - weinig in het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek. Die investeringen moeten omhoog." Dat de PvdA een partij is die haar beloftes nakomt, is wel duidelijk geworden. Eerst verhoogt minister Plasterk de collegegelden, daarna stelt Tichelaar voor om de volledi ge kosten van studies in het hoger onderwijs te laten betalen door studenten. Net zoals studenten meebetalen aan salarissen van do centen, wil Tichelaar het bedrag dat verdiend wordt besteden in la ger en middelbaar onderwijs. We derom zijn het de studenten die maar moeten betalen voor proble men die elders ontstaan. De politici vergeten dat studeren nog nooit zo duur is geweest als nu. De overheidsuitgaven per stu dent zijn de laatste 10 jaar nauwe lijks omhoog gegaan en de studiefi nanciering is sinds de invoering van het huidige systeem (in 1986) gedaald. Dit terwijl de collegegel den, overige studiekosten én de uit gaven aan huur en levensonder houd wel stijgen. Ter vergelijking: in 1986 was een uitwonende beurs 604 gulden, momenteel 253 euro, niet eens voldoende om de gemid delde kamerhuur van te betalen. De collegegelden zijn echter wel meer dan verdubbeld. Wanneer we verder terugkijken, zien we dat de collegegelden sinds 1970 zelfs bijna 14 keer zo hoog geworden zijn. Toegankelijker wordt het on derwijs hier niet van. Hogere las ten werken afschrikwekkend, niet voor niets heerst er een enorme leenangst onder (aankomende) studenten. Wanneer je 18 bent en geen flauw benul hebt wat een stu die je gaat brengen, maar wel weet dat je een enorme studieschuld te wachten staat, pas je wel op om te gaan studeren. Bovendien wordt lenen onder jongeren ontmoedigd door hetzelfde kabinet dat studen ten juist wél aanmoedigt om te 'Wederom is het de student die moet betalen voor el ders ontstane problemen' gaan lenen. Studenten betalen nu al mee aan het docententekort en moeten volgens Tichelaar ook op draaien voor de kosten van de ver grijzing. Wie garandeert ons dat studenten in de toekomst niet ook moeten opdraaien voor alle ande re maatschappelijke problemen? Studenten zijn de belastingbetaler van de toekomst. Natuurlijk, je kunt hen ook direct gebruiken als melkkoe, maar investeren levert la ter des te meer op. Tichelaar spreekt niet alleen in strijd met zijn partijprogramma, maar ook in strijd met zijn doelstelling om meer te investeren in de maat schappij. Immers: een afgestudeer de levert gedurende zijn loopbaan vele malen meer op dan die 35.000 tot 65.000 die Tichelaar hem nu af wil troggelen. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10