'Eilanddenken is funest' Spruijt spectrum Dakar Rally wijkt voor terreurdreiging A.S. ZONDAG OPEN Geen nietjes STEiNHAUS 2008 WmMSSSBM mam I 9° HET WEER: Buien Lokale radio beproeft geluk met tv Obama wint eerste slag bij Democraten Zaterdag 5 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 4 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Eigenbelang gaat te vaak boven algemeen belang, vindt gedeputeerde. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Het moet eens klaar zijn met het eilanddenken in Zee land. Dat zegt gedeputeerde Toine Poppelaars. „Gemeenten moeten niet alleen naar hun eigen belang kijken en regio's niet alleen naar het eigen eiland. Stap eens over de eigen grenzen heen. Zo groot is Zeeland niet." Volgens Poppelaars zijn er 'voor beelden te over', waarbij gemeente besturen onvoldoende rekening houden met het Zeeuwse belang. „Wij verwonderen ons er wel eens over", zegt de gedeputeerde, die ge durende de vakantie van Karla Peijs waarnemend commissaris van de koningin is. „Er is een aan tal dossiers waarbij we echt van het eilanddenken afmoeten." Als eerste voorbeeld noemt Pop pelaars de discussie over de locatie van een nieuw ziekenhuis in Zee land. „We kunnen er niet omheen dat voor veel gemeenten en organi saties het eilandgevoel een start punt is van denken. Als provincie bestuur moeten we daar boven gaan staan. Ons primaire doel is de ziekenhuiszorg voor heel Zee land. Dan moet je verder kijken dan alleen Walcheren, of Beve land, of Zeeuws-Vlaanderen." Zo vindt Poppelaars ook dat alle gemeenten moeten meebetalen aan de veiligheid op en om de Westerschelde. „We moeten naar het belang van de provincie kij ken. Je kunt als gemeente niet re deneren dat je geen bijdrage hoeft te leveren omdat je grondgebied toevallig niet aan de Westerschel de grenst." Directeur Frans Captijn van de Vei ligheidsregio Zeeland onderschrijft Poppelaars' woorden. Hij heeft 'niets tegen het eilandgevoel', maar waarschuwt voor een hern ia Gedeputeerde Poppelaars vindt dat gemeenten meer over de ei gen grenzen moeten kijken. Het Zeeuwse eilandgevoel schaadt het algemeen belang. ding van 'eigen eiland' eerst. „De risicoproblematiek in Zeeland is groter dan de eilanden of indivi duele gemeenten aankunnen." Een derde recent voorbeeld dat Poppelaars noemt, is de verbre ding van de Sloeweg en de Trac- taatweg. „In Borsele en Goes denkt men alleen aan de Sloeweg, in Terneuzen alleen aan de Trac- taatweg, terwijl er een gezamen lijk belang is bij de aanpak van bei de wegen. Alleen door ze allebei aan te pakken kunnen we de in dustriegebieden in Terneuzen en Vlissingen-Oost beter ontsluiten. Daarvan profiteert iedereen boven én onder de Westerschelde." pag 2 en 3: Zeeland bestaat niet pagina 3: commentaar LISSABON - Een Spaanse coureur die aan de Da kar Rally zou deelnemen, treurt over het niet doorgaan van de woestijnrally. Die werd gisteren op het laatste moment - één dag voor de start - afgelast. Na uitvoerig overleg met de Franse over heid besloot de organisatie voor het eerst in de geschiedenis de befaamde rally te schrappen. Het Goese bedrijf Bison International zou ook met een autoteam deelnemen aan de race naar Dakar. Teammanager Hans Roelofs liet gisteren Zeeland: 2, 3, 25 t/m 35; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 10 en 11; Buitengebied: 14 t/m 17; Beurs: 18; Economie: 19; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 39: Sport: 41 t/m 47; Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen en Me dia met daarin Televisie: 60 t/m 63. Door een technische storing bij de drukkerij ontbreken vandaag in een deel van de zaterdagbijlagen de nietjes. Onze excuses voor het ongemak. GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) tel 0113-227077 Kiik voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. advocatenkantoor EEN VOORSPOEDIG Vlissingen heeft nieuw college van B en W VLISSINGEN - Vlissingen heeft een nieuw college van burgemeester en wethouders. De PvdA, de WD, de Lokale Partij Vlissingen en Progressief Ondernemend Vlis singen proberen de komende twee jaar de Scheldestad uit haar be stuurlijke crisis te trekken. Samen hebben zij een krappe meerder heid. Dinsdag presenteren zij hun vier wethouders en hun college programma. katern zeeland: nieuw college Fiets-voetveer nog langer uit de vaart VLISSINGEN - Ook maandag vaart er nog geen fiets-voetveer tussen Vlissingen en Breskens. Met de re paratie van de Prinses Maxima kan pas dinsdag worden begonnen. De veerdienst wordt op zijn vroegst eind volgende week hervat. pagina 31: nog niet in de vaart Boeings 767 krijgen raketafweersysteem DALLAS - De Amerikaanse lucht vaartmaatschappij American Airli nes voorziet dit voorjaar als test een aantal passagiersvliegtuigen van een raketafweersysteem. Het vormt de laatste fase in een verken ningstraject van de maatschappij om te zien of zij haar toestellen op deze wijze tegen een terroristische aanval kan beschermen. Gemeenten denken te weinig'Zeeuws' Je kunt niet vroeg genoeg trouwen 1 16% 84% aantal reacties: 493 vanuit startplaats Lissabon weten 'onwaarschijn lijk teleurgesteld' te zijn. „Maar wij hebben uiter aard begrip voor het besluit van de organisatie." foto Tiago Petinga/EPA pagina 41: 'We hadden geen andere keus' LOODS Sliedrecht Leeghwaterstraat 69 open 10.00 - 17.30 www.loods5.nl tel 090Q-23556637 BOUW- EN ONDERNEMINGSRECHT! WWW.SPADMI.COM Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i i i i i 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1