Noodweer Oost-Europa Vogelgriep is mogelijk oorzaak dood meeuwen Vrijdag 4 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 3 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl het weer: Bewolkt Hogere tax op benzineslurpers 2 en 3 Honderden dorpen in Bulgarije en Roemenië zitten zonder stroom. SOFIA - Zware sneeuwval teistert Oost-Europa. In sommige delen van Bulgarije en Roemenië is de noodtoestand uitgeroepen. „De sneeuwval heeft het land ver lamd", berichtte de Bulgaarse krant Duma. Veel wegen in Roe menië en Bulgarije zijn niet meer begaanbaar sinds er in twee dagen tijd zeker een halve meter sneeuw is gevallen. De temperatuur schom melt rond de min 16 graden Cel sius, 311 dorpen hebben geen stroom en 30 plaatsen zitten zon der water. Enkele luchthavens zijn gesloten en door de verkeersop stoppingen waren honderden auto mobilisten gedwongen de nacht in de auto door te brengen. „De situatie is kritiek", zegt An- drey Ivanov, hoofd van de Bulgaar se reddingsdiensten. De grenspost in Giurgu aan de Donau is geslo ten, waardoor zeker dertienhon derd Roemeense toeristen zijn ge strand in Bulgarije. De meteorologische dienst voor spelt dat de kou deze week nog aanhoudt. Het leger is inmiddels ingezet om hulp te bieden. In Boekarest zijn mensen door de burgemeester opgeroepen mee te helpen de sneeuw te verwijderen en gebruik te maken van het open baar vervoer in plaats van auto's. Ook in andere delen van Europa veroorzaakt de sneeuw overlast. In Zware sneeuwval teistert Oost- Europa. In delen van Bulgarije en Roemenië is de noodtoestand uitgeroepen. In Nederland is voor gladheid gewaarschuwd. de bergen op de Balkan zijn vijftig dorpen van de buitenwereld afge sloten na hevige sneeuwval. In Schotland en het noordoosten van Engeland is tien centimeter sneeuw gevallen. Automobilisten wordt er geadviseerd de weersver wachting te beluisteren alvorens zij de weg opgaan. In Nederland was het rustiger. Het KNMI waar schuwde gisteren voor plaatselijke gladheid door ijzel en bevriezing van natte weggedeelten. De Politie Zeeland had gisteravond geen mel dingen van problemen door glad heid binnengekregen. Coese vrouw gilt inbreker van dak GOES - Een 35-jarige man uit Zie- rikzee heeft bij een mislukte in braak in de Couwervestraat in Goes een hoofdwond opgelopen, toen de bewoonster hem de stui pen op het lijf joeg. De vrouw hoorde in de nacht van woensdag op donderdag om half één stem men en zag de man over het dak van haar schuur lopen. De man schrok zo van de gil van de vrouw dat hij van het dak af viel. Wandelmarathon is al helemaal volgeboekt GOES - Veel wandelaars uit Zee land en omgeving hadden gisteren een slechte dag. Zij hadden zich voorgenomen om op 5 oktober aan de Zeeuwse wandelmarathon deel te nemen, maar zij zagen hun plannen in rook opgaan. De 2200 startbewijzen waren tot hun grote verrassing via internet al binnen 57 uur vergeven, waardoor zij ach ter het net vissen. pagina 34: wandelmarathon vol Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 INCLUSIEF: verblijf in het Holiday Inn at Disneyland met ontbijtbuffet en gratis parkeergelegenheid. Aankomstdata: van 11/1 t/m 28/3 3 dagen 4 dagen Januari-maart v.a. 75 v.a. 99 Toeslagen: toeristenbelasting 1,65 p.p.p.d. en res.kosten 15 per boeking (verplicht). Prijzen zijn p.p., o.b.v.4 pers. Voor reisbeschrij ving/reservering, zie www.kras.nl/26104 Mensen steeds jonger in het huwelijksbootje AMSTERDAM - In Nederland wordt op steeds jongere leeftijd ge trouwd. Vier op de vijf mensen die in het huwelijksbootje stappen zijn jonger dan dertig. Dat blijkt uit onderzoek onder bezoekers van de Love 8c Marriage-beurzen. De belangstelling voor huwelijks verzekeringen neemt toe. Die keert uit als een trouwerij niet doorgaat. pagina 4: stellen trouwen op jongere leeftijd Je kunt niet vroeg genoeg trouwen Zeeland heeft meer inwoners nodig eens 28% oneens 72% aantal reacties: 573 en Zeeland: 2, 3, 21 t/m 25; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Auto: 13; Cultuur: 14; Agenda: 15; Weer: 18; Strips: 19; Economie: 29 t/m 31; Beurs: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. ■ill eerste sneeuw van het jaar bedekt de ruïne van het Romeinse castellum Housesteads bij de Muur van Hadrianus in Engeland. foto Scott Heppell/AP TOPaanbieding! U boekt al een 3-daagse autovakantie met verblijf in het luxe Holiday Inn at Disneyland Resort Paris vanaf slechts 75! Bij dit arrangement zitten geen entree kaartjes inbegrepen, maar u kunt uw kaartje al v.a. 38 (volw.) en v.a. 32 (3 t/m 11 jaar), bij KRAS bijboeken! dagen werden bij de Galderse Me ren abnormaal veel dode meeu wen gevonden. Sovon Vogelonder- zoek Nederland sluit niet uit dat de kokmeeuwen zijn geveld door de vogelgriep. Onlangs werd in Duitsland en Polen vogelgriep ge constateerd. Gisteren werd bekend dat het Britse farmaceutische be drijf GSK een vaccin heeft ontwik keld tegen het HsNt-virus. pagina 10 en 11: virus in de tang KRAS.NL boek online waarom zou je verder zoeken BREDA - Het Centraal Instituut voor Dierziekten Onderzoek in Le lystad onderzoekt een aantal dode kokmeeuwen dat is gevonden bij de Galderse Meren bij Breda op vo gelgriep, in het bijzonder op de voor mensen gevaarlijke variant H5N1. Ten minste één kadaver ver toonde leverbloedingen, wat kan wijzen op vogelgriep. De uitslag wordt morgen of uiterlijk maan dag verwacht. Vlak voor de kerst-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1