Juwelier Minderhoud beste Veerse ondernemer Hans Koeman wint de Vlissingen Promotie Trofee GROOTHANDEL VOOR DE BOUW prijzen Matthijsse Proost op 2008! Een sieraad is net zo uniek als de persoon die het draagt, als het bij haar of hem past is het zonder meer een juweel!". Die woorden van Piet Minderhoud sloegen op 10 december eens niet op zijn product, maar op zijn ruim honderddertig jaar oude familiebedrijf dat de eerste FOV- trofee in ontvangst mocht nemen uit handen van gedeputeerde Marten Wiersma. door Loes van der Hoeven DOMBURG - Dat zij het geheim achter het succes om van elk sieraad een juweel te maken, in huis hebben, is de veertigjarige ondernemer met de paplepel ingegoten. "Wij zijn altijd onszelf gebleven en wij doen ons werk goed. Dat dat nu beloond is met de FOV-trofee, is wel heel bijzonder", verzekerde de cre atieve juwelier uit Westkapelle en Arne- muiden aan de vele aanwezigen bij de feestelijke uitreiking in het gemeentehuis in Domburg en voegde er aan toe dat de ze eer natuurlijk ook hun geweldige team te beurt valt. Naast de trofee ontving de fa milie Minderhoud een plaquette, vlag en oorkonde. Het kwaliteitslogo mogen zij de komende twee jaar voeren op al hun reclame-uitingen. Aanspreekpunt De collectie van Juwelier Horloger Min derhoud is zeer breed en veelzijdig. Het familiebedrijf heeft zich gespecialiseerd in de in- en verkoop, onderhoud en reparatie van diverse oude en antieke streeksie- raden. Daarnaast vervaardigen zij die ook voor het hedendaagse gebruik. Minder houd is verder het aanspreekpunt voor Nederlandse musea en verzamelaars van st- reeksieraden. De FOV-trofee is een tweejaarlijkse prijs voor duurzaam, authentiek MKB-onder- nemerschap in Veerc. Alle ondernemers binnen de gemeentegrenzen die lid zijn van de FOV. Hiswa. KHN, Recron en Vekabo kunnen ervoor in aanmerking ko men, mits zij minstens vijf jaar bestaan, niet meer dan tien personeelsleden hebben en een relevante bijdrage leveren aan de Veerse economie. Met de trofee wil de Federatie van On dernemers in de gemeente Veere, de para plu boven de negen autonome, lokale on dernemersverenigingen, het kleinschalige ondernemerschap een nieuwe kwaliteits impuls geven. "Wij geloven in de 'stille Gedeputeerde Wiersma spreekt de genomineerden toe. Foto: duofoto kracht' van kleine ondernemingen. Zij kunnen met hun glimlach al contact heb ben met hun klanten, daarvoor zijn geen dure reclamecampagnes nodig", aldus voorzitter Cor Zuiddam. De andere genomineerden waren Green White Hotel Restaurant uit Oostkapelle en Boerderij Pitteperk uit Koudekerke. Meerdere malen viel bij de sprekers het woord 'traditie' als kracht uit het verleden, maar ook nchting de toekomst. Cor Zuid- dam: "De winnaar van de FOV-trofee 2009 wordt de mkb-ondernemer die de meeste lef en durf heeft en die gelooft in zijn eigen kunnen!" De eerste Vlissingen Promotie Trofee is onlangs in hotel Arion uitgereikt aan Hans Koeman alias Michiel de Ruyter. "Hans Koeman heeft zich in het Michiel de Ruyter- jaar 2007 ontpopt als de reïncarnatie van onze Vlissingse zeeheld. Waar hij ook optrad, hij was Michiel de Ruy ter. Hans toonde zich een aimabel en waardig ambassadeur van Vlissingen en trad in zijn 'tweede huid' onder andere op in Amsterdam, Rotter dam, De Haag, Culemborg, Vijfhui zen, Zierikzee en Nijenrode. Én in Vlissingen, vele malen in Vlissin gen", aldus juryvoorzitter Martin de Klerk. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - De jury bestond naast De Klerk uit Jan Lust en Leendert van Nieu- wenhuijzen. Koeman ontving gepaard gaand aan de Trofee een uniek sieraad met inscriptie. De Trofee is bestemd voor een persoon, groep, onderneming of instelling, Hans Koeman. Foto: Willem Mieras die bedoeld of onbedoeld de stad Vlissin gen positief onder de aandacht heeft ge bracht van velen. De jury heeft voorstellen voor uitreiking van de Trofee gedaan aan het voltallige bestuur van de Stichting Vlissingen Promotie. De overige genomi neerden (veelal voorgedragen door Vliss- ingers via de website van de Stichting) wa ren: Flemmitig Bleijenberg van Restaurant Solskin, André Bakker van Consulaat Schelde Delta 400 jaar Michiel de Ruyter, Harry van Hal van Primera Vlissingen, Leendert van Nieuwenhuijzen van Strandhuisjes Nollestrand, Jan de Graaf van de Stichting Werkt voor Ouderen, Toon Poppe van de website www.boulevard- bankert.nl, het personeel van ETOS dro gisterij Walstraat, Tjalle Peters van Sail de Ruyter, Martijn Prins wegens de bestem ming tot 'kijkdoos' tijdens de festiviteiten van slooppand Britannia op de boulevard en tenslotte de stadsgidsen Vlissingen. Hans Koeman is de verbindende schakel tussen de verschillende, spraakmakende evenementen in Vlissingen, zoals de Vlootschouw en Sail De Ruyter. Hij heeft als geen ander de stad positief onder de aandacht gebracht bij een groot publiek. De viering van de vierhonderdste geboor tedag van Michiel de Ruyter heeft haven stad Vlissingen extra impulsen gebracht. Zo stonden bijvoorbeeld het mega evene ment Sail, de officiële 'overhandiging' van De Langste Bank en ondernemersnet werkavond Voor Anker allen in het teken van de Vlissingse zeeheld. Onder regie van de Stichting Vlissingen Promotie hadden dertien samenwerkende Vlissingse bedrij ven op vrijdagavond 7 september hun re laties met partner uitgenodigd voor een ongedwongen ontmoeting in het Arse naaltheater, dat in het kader van het De Ruyteijaar was omgetoverd tot een feest- ruimte uit de 17e eeuw. Volgend jaar vindt er weer een bijzondere uitgave plaats van de relatie- en netwerk avond. Voor Anker viert dan namelijk haar tienjarig jubileum. Ruim een week eerder dan Voor Anker werd op de glooi ing van de Vlissingse Boulevard De Lang ste Bank officieel geopend. Met een leng te van 122 meter is De Langste Bank zo wel letterlijk als figuurlijk een attractie van formaat. De Langste Bank ontwikkelt zich steeds meer als toeristische trekpleister en is een gezamenlijk product van de Stich ting Vlissingen 2010, de Stichting Vlissin gen Promotie en de ondernemersclub Voor Anker. - Y advertenties Badhuisstraat 28 4381 LS Vlissingen T 0118-416 961 F 0118-413 253 info@deklerk-matthijsse.nl www deklerk-matthijsse.nl JACOB BOER Hang- en sluitwerk Bevestigingsmateriaal Gereedschap Verrijn Stuartweg 6a 4462 GE Goes Tel. 0113-220510 Fax 0113-232625 info@jacobboer.nl www.jacobboer.nl drs. P.J.H. den Hartog Consultant den Hartog - PersoneelsAdviesDienst in Goes Aan alle lezers van mijn column wens ik een Pracht 2008, in een goede ge- zondheid, in een goede werkrelatie en natuurlijk met goede werkresultaten. Weet u dat ik mij altijd verheugde op die eerste werkdag in het nieuwe jaar? Je kan alle vrouwelijke collega's, ook die mooie, legitiem kussen en een geluk kig nieuwjaar wensen. Je hebt er plezier in. Maar er zijn er ook die daar van griezelen, namelijk de slachtoffers in dit spel. Die komen liever even wat later op het werk om dat geflap en gesmak maar te ontlopen. Ik adviseer dan ook: heren, het valt niet onder het hoofdstuk 'ongewenste intimiteiten', maar houd u in. Let op de ontvangende partij, die moet het ook leuk vinden. En dan die extra kilo's. De feestdagen zijn voorbij, de kilo's zijn er aan V gevlogen. In dit verband is opvallend een uitspraak van de kantonrechter in Rotterdam over een ontslag van een te dikke scheepskok. Deze kok was al 15 jaar in dienst bij de werkgever. Als gevolg van een verplichte medische keuring werd de kok door zijn overgewicht ongeschikt bevonden. De werk- gever gaf hem tijdens een periode van betaald verlof de gelegenheid af te vallen. Na terugkeer was hem dat ook gelukt. Toen de kok een halfjaar later weer werd gekeurd, constateerde men op nieuw zwaar overgewicht. Hij werd wederom ongeschikt geacht voor zijn werk. De werkgever vroeg ontbinding van de arbeidsovereenkomst. De kan tonrechter ontbond de arbeidsovereenkomst omdat er sprake is van gewijzig de omstandigheden en oordeelde dat het aan de kok zelf te wijten was dat hij ongeschikt was geworden voor zijn werk. Ondanks het jarenlange dienstver band en het goede functioneren (hij kan best lekker koken) vond de rechter B een ontslagvergoeding niet op zijn plaats. Dus, allemaal afvallen... voordatje wordt ontslagen. Maar dan willen nog LI meer collega's je kussen. Kies van de twee kwaden maar de slechtste. Ik weet het wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91