Beachvolley als passie Zeeuws-Vlaanderen krijgt Technasium u De Column «pas begonnen <2 O O Innoveer!!! 02 Henriëtte Swartjes: 'Ik wil ine tevens richten op do christelijke markt. Foto: Willem Mieras Naam: Henriëtte Swartjes-Bakker (28) Woonplaats: Biggekerke Bedrijf: Beachvollev Zoutelande Begonnen: officieel 1 januari 2007 Meevaller: netwerken als ondernemer en mede daardoor klanten verwerven Tegenvaller: (oude) domeinnaam weg gekaapt op internet E-mail: info@beachvolley-zoutelande.nl Website: www.beachvolley-zoutelanden 1 Organiseren van bedrijfsevenementen op het gebied van beachvolleybal en verhuren van beachvolleybalvelden plus bijbehorende accessoires is co- rebusiness van Beachvolley Zoutelande, het bedrijf van Henriëtte Swartjes dat begin 2007 het levenslicht zag. door Henk van de Voorde "Van een bedrijfsuitje bijvoorbeeld wordt een gezellige sportieve dag gemaakt met beachvolley als hoofdmoot. Ik zet mijn ex pertise en ervaring in om klanten te advi seren hoe ze het beste zo'n dag kunnen in vullen". zegt de 28-jarige Henriëtte Swar tjes. De jonge onderneemster is volleybal ster in hart en nieren. Via diverse omzwer vingen speelde ze vanaf haar achtste bij verschillende volleybalclubs. De linkshan dige, 1.80 meter lange Henriëtte werd daarbij omgeschoold van aanvalster tot spelverdeelster. Haar laatste clubs waren Kwiek uit Bruinisse en Dynamo '70 uit Middelburg, vlakbij haar woonplaats Big gekerke. Alvorens over te gaan tot het be drijfsmatig runnen van beachvolleybal- toernooien, heeft ze al behoorlijk wat er varing opgedaan in het organiseren van dergelijke evenementen. Beachvolley Zoutelande heeft als vaste standplaats Strandpaviljoen 'De Branding' te Zoute lande, maar andere locaties (aangewezen door de klant) zijn mogelijk. "Ik heb ja renlang het grote Beachvolleybaltoernooi te Zoutelande (mede) georganiseerd. Daarmee ben ik in 2005 gestopt. Met mijn eigen bedrijf ga ik verder met mijn passie en sport: organiseren en beachvolleybal. Ik weet als geen ander hoe leuk en ontspan nen deze sport is. Kwaliteit in de dienst verlening geniet de prioriteit. Een perso- neelsdag wordt een heerlijke ontspannen dag, waarbij sportiviteit en onderhouden van sociale contacten tot één geheel wor den gesmeed." Naast toernooien en cli nics voor bedrijven die hun relaties of me dewerkers een sportieve ontmoetingsdag willen bieden, richt Henriëtte Swartjes zich op particulieren die een dagje willen beach volleyballen, scholen die een intro ductiedag of sportdag organiseren en ver enigingen die een gezellig recreatief dagje beogen. Henriëtte studeerde algemene economie aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Vervolgens werkte ze een paar jaar in loondienst. "Ik maakte wat te genvallen mee, waardoor ik wat onzeker raakte. Hoewel ik van nature niet zo risi covol ben, ben ik toch mijn eigen bedrijf gestart en gestopt met mijn werk als admi nistratief medewerker. Een loopbaancoach gaf me het laatste zetje. Zij wees me erop dat ik alle eigenschappen bezit om te on dernemen en zeker op het gebied van be achvolleybal. Ik weet ook dat mijn spullen goed zijn: de velden liggen er perfect bij, de netten zien er goed uit en er wordt voor sfeervolle entourage gezorgd met palmbomen, vlaggen en passende mu ziek." Swartjens werkt sinds kort tevens parttime in loondienst op de afdeling debi teurenbeheer bij Roompot Holidays in Kamperland. "Zeker in de wintermaanden is het nu nog belangrijk dat ik er een baan bij heb, naast Beachvolley Zoutelande. Ik hoop in de toekomst echt fulltime aan de slag te kunnen gaan als ondernemer. Daar bij hoop ik dat mijn droom werkelijkheid wordt: het bouwen van een beachhal. Daardoor ben je niet meer afhankelijk van de weersgesteldheid. Ik heb al een locatie op het oog: een stuk braakliggend land aan het eind van de A58, in de buurt van de HZ in Vlissingen. Ik zou een multifunc tionele beachhal willen realiseren want naast volleybal zijn er zoveel andere be- achsporten." Henriëtte Swartjes gaat bin nenkort actief bedrijven aanschrijven om kennis te maken met Beachvolley Zoute lande. De topmaanden voor haar bedrijf zijn april, mei, juni, september en oktober. De maanden juli en augustus tellen niet echt mee vanwege de vakantieperiode. De jonge onderneemster richt zich tevens op Vlaanderen èn op de christelijke markt. "Er zijn maar weinig christelijke buiten- sportbedrijven. Ik zou graag ook de chris telijke markt bereiken. Ik ben zelf lid van de Gereformeerde Gemeente en ga op zondag twee keer naar de kerk." Henriëtte Swartjes werd onlangs door de jury van de Leen van Gelder-startersprijs geprezen om haar goed onderbouwde on dernemingsplan. Ook Zeeuws- Vlaanderen krijgt een Technasium. De Terneuzense school De rede heeft zich als enige in Zeeuws- Vlaanderen aangesloten bij het netwerk Zuidwest Nederland van Technasium. Technasium is een nieuwe stroom in het KAVO en VWO met als doel het onderwijs in de technische bè tavakken te bevorderen en te verbeteren en de doorstroom naar studies in de ingenieursberoepen op hogescholen en universiteiten te bevorderen. door Ron Gregoor TERNEUZEN - Het Technasiumonder- wijs start op De Rede met ingang van het nieuwe schooljaar. Als voorbereiding is er dit jaar een pilotgroep samengesteld, die twee projecten uitvoert. Ook Nehalennia in Middelburg, Scheldemond in Vlissin gen, het Goese Lyceum, Pieter Zeeman in Zierikzee en 't Rijks in Bergen op Zoom maken deel uit van het netwerk. Techna sium speelt in op de groeiende vraag van het bedrijfsleven naar goed opgeleide bèta mensen. Het vak Onderzoek en Ontwer pen vormt het hart van het Technasium. "In interessante projectopdrachten koppelt de leerling theorie aan praktijk. Denken is f-H 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Frank de Roon gekoppeldaan doen", legt Jack begijn, sec tordirecteur HACVO en VWO van De rede uit. De invoering van het nieuwe vak start in de brugklas met vijf lesuren per week. De jaren daarna groeit het vak door tot en met de hoogste klassen. In de on derbouw heeft Onderzoek en Ontwerpen een breed oriënterend karakter, waarbij het accent ligt op experimenteren, plezier en ontdekken. Na driejaar krijgen de leer lingen een certificaat uitgereikt. Vanaf leeijaar vier hebben zij opnieuw een mo gelijkheid in te stromen in het Technasi um onderwijs. Het vak wordt afgesloten met een schoolexamen, dat bestaat uit een meesterproef. Die wordt mede beoordeeld Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur door een externe deskundige. Dat kan ie mand zijn vanuit de beroepspraktijk of vervolgopleiding. Voor de vaardigheid ontwerpen wordt er een Technasium werkplaats ingericht in de school. Deze doet dienst als studio, atelier en laboratorium en is ook buiten de les uren voor de leerlingen toegankelijk. Het bedrijfsleven dat deze nieuwe ontwik keling met gejuich begroet, wordt nadruk kelijk betrokken bij het onderwijs. Zo zal het voorkomen dat bedrijven een project of probleemstelling voorleggen, waarvoor leerlingen een oplossing moeten ontwer pen. Vormgeving: Hans Willekes Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 E-mail: info@deondememer.cóm www.deondernemer.com 2008 is net een dag oud en u heeft alweer zo'n prachtige Ondernemer op de deurmat liggen. Een Ondernemer vol met positieve geluiden. Want iedereen die het weten kan, voorspelt ons weer een prachtig jaar. Daar pro fiteren wij, in Zuidwest Nederland, nog het meest van. Want wij hebben alles wat er economisch gezien maar enigszins toe doet. Ga maar na: zee, Biesbosch, mooie steden en dus toerisme, havens en transport te land, ter zee en helaas wat minder in de lucht. We hebben industrie, zijn dienstverlenend heel goed be zig, we hebben een Maintenance Valley in wording, alles wat te ma ken heeft met onderhoud van vliegtuigen tot vrachtwagens. We hebben goede onderwijsinstellin gen, die onze kinderen dat alle maal leren. En we hebben een ge zonde agrarische sector. Over het platteland gesproken, er gebeurt daar momenteel erg veel. Na een aantal slechte jaren gaat het weer een stuk beter en dat heeft de boer helemaal aan zich zelf te danken. Juist in de agrari sche sector wordt het woord inno vatie met hoofdletters geschreven. U kunt het lezen in de special van deze maand. Innovatie is trouwens toch het to verwoord voor ondernemers. 2008 is het jaar van de vernieu wing, zei Chris Rutten, voorzitter van de Kamer van Koophandel in Zuidwest Nederland afgelopen maand terwijl hij een niet in vet gebakken frietje in zijn mond stak, reclame maakte voor HERO Fruit- ontbijt, in een Viper camera keek en een foto liet zien van de nieuw ste landbouwmachines van VDL. Allemaal toppers in het innoveren. Want vernieuwen moet, als het maar enigszins kan. En ik kan het weten, want wij als dè Ondernemer innoveerden vorig jaar al. Een compleet nieuwe op maak, nieuwe rubrieken, veel fo to's, kortom, een compleet nieuw blad. Het is een succes. Sinds kort hebben we een nieuwe site, www.deondernemer.nl, waarop bijna alles wat een ondernemer in teresseert, te vinden is. Ik kan het iedere ondernemer aanbevelen: bedenk eens iets nieuws. Nu is het daar de tijd voor. Want het gaat ons goed en dat blijft ook zo dit jaar. Profiteer van de omstandig heden. Want de wereld verandert sneller dan iedereen denkt. Een goed en gezond nieuwjaar met een gevulde orderportefeuille! Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70