Sport ingraven Vermoeidheid slaat toe bij de veldrijders Halve marathon van Rockanje is uitgeklede revanche Kustmarathon Verlies favorieten Pauwels en Vermeulen Wpzc Donderdag 3 januari 2008 37 Paul Telussa kiest ook tegen profs van RKC voor de aanval. door Barry van der Hooft goes - Wie de voetbalopvatting van Paul Telussa kent, weet dat het Zeeuws elftal morgenavond te gen de profs van RKC Waalwijk zo veel mogelijk zal aanvallen. „We spelen tegen de koploper in de Jupiler League en die willen we aardig partij geven", zegt Telussa. „Wij gaan ons dus niet ingraven." De oefenmeester trainde gister avond op het veld van Nieuwdorp met veertien spelers. T\vee geselec teerden ontbraken vanwege ande re verplichtingen. Telussa: „Tijdens die training konden we elkaar een beetje leren kennen. En na al die feestdagen is het niet verkeerd om een keer lekker te trainen." De afgelopen weken ontving de se lectiecommissie behoorlijk wat af meldingen voor het oefenduel met RKC. Vervolgens gingen geen nieu we uitnodigingen de deur uit, maar werden drie spelers van de selectie van Jong Zeeland doorge schoven. Het leidde bij verschillen de clubs en spelers tot gefronste wenkbrauwen. „Omdat het binnen een kort tijds bestek geregeld moest worden, hebben we voor de makkelijke weg gekozen", legt Telussa uit. „In eerste instantie hebben wij alle clubs aangeschreven met het ver zoek hun spelers af te staan voor het Zeeuws elftal en Jong Zeeland. We wisten dus zeker dat die vere nigingen allemaal hun medewer king wilden verlenen. Dat traject hadden we bij het selecteren van enkele nieuwe spelers nu opnieuw moeten doorlopen. Omdat daar te weinig tijd voor was, hebben we spelers doorgeschoven. En ik vind dat je Jong Zeeland toch ook als een schaduwteam van het Zeeuws elftal moet zien." Het commentaar van enkele clubs RKC is gisteren in Zeeland neer- gestreken voor een trainings kamp. Morgenavond speelt de profclub op het veld van VC Vlis- singen tegen het Zeeuws elftal. Richard Groenendaal komt hard ten val in Sint-Niklaas. door Ad Pertijs sint-niklaas - Wat een aardige op steker had moeten worden rich ting NK, dat komend weekeinde in zijn eigen Sint-Michielsgestel wordt gehouden, eindigde gisteren voor Richard Groenendaal in een 'bijna doodsmak'. De 36-jarige crosser reed halfweg de veldrit van Sint-Niklaas (GP De Ster) in de kopgroep, toen zijn voorwiel weg gleed in een snelle bospassage. „Ik kon nog rakelings langs een boom sturen en kwam hard terecht op mijn beide armen." Groenendaal staakte onmiddellijk de strijd. „Het deed te veel pijn en het had toch geen zin meer. Ik was in deze snelle cross nooit meer te ruggekomen bij de anderen." De Oost-Brabander koelde zijn pijnlij ke armen (hij had ook snijwon- den) met ijs en gaat vandaag bij de en/of spelers over het gevoerde se lectiebeleid neemt de trainer op de koop toe. „Dat blijf je altijd hou den. Ik heb ook gehoord dat ze het bij Terneuzen vreemd vinden dat Jonathan Constancia en Sinan Co- ban niet voor één van de twee teams zijn uitgenodigd. Constan cia presteert de laatste tijd goed, maar wij kijken vooral naar de lan ge termijn. Dus wat een voetballer tussen september en nu heeft la ten zien. En een speler moet ook mentaal goed in elkaar zitten. Jon gens die op een constant niveau zitten, verdienen het daarom eer der dan andere spelers. Een selec tie voor een Zeeuwse selectie is een beloning voor een x aantal wedstrijden." RKC streek gisterochtend neer in Zoutelande en trainde daar 's mid dags voor de eerste keer. Vandaag traint de ploeg vanaf 10.30 uur op het kunstgras bij Walcheren. Het oefenduel met het Zeeuws elftal geldt als voorbereiding op de twee de seizoenshelft, waarin de forma tie van trainer Zeljko Petrovic pro motie naar de eredivisie moet af dwingen. Na 22 wedstrijden heb ben de Waalwijkers twee punten voorsprong op FC Zwolle. Bekend ste spelers bij RKC zijn Patrick van Diemen, Martijn Reuser, Anthony Obodai, Benjamin de Ceulaer en de onlangs van NEC overgenomen Ferne Snoyl. Selectie Zeeuws elftal »- De selectie van het Zeeuws elf tal bestaat uit zestien spelers. Doel: loan van Belzen (Hoek) en Niels Meesen (AZVV). »- Verdediging: Giovanni Siere- veld (Hoek), Peter de Jong, San- der Goedegebuure (Vlissin- gen), Gérard de Nooijer (RCS), Dennis de Kraker (Terneuzen). »- Middenveld: Ramazan Kesik- bas, Ferry Alfons (Hoek), Maik de Wolf (Terneuzen), Joffrey Geldof (Kloetinge), Martin Wai- sapy (Jong Ambon), v Aanval: Dennis de Nooijer, Rudley St. Jago (RCS), Mathijs Hage (Zierikzee), Regilio Pinas (Kloetinge). dokter langs om de schade te bepa len. „Dan ook weet ik in hoeverre ik zondag het NK kan rijden." Groenendaal had gehoopt met zijn goede vorm hoog te kunnen scoren in Sint-Niklaas. De veldrit werd gewonnen door Rob Peeters, het neefje van ploegleider Wilf- ried Peeters. In de slotfase reed hij weg uit het restant van de kop groep, waartoe ook Sven Nys en Gerben de Knegt behoorden. Ze haalden (achter Simunek en Die ter Vanthourenhout) beiden het podium niet. Voor nummer vijf Nys was dat geen probleem, voor nummer vier Gerben de Knegt wel. „Ik ben be zig aan een frustrerend seizoen", zegt de lange Rabobankrenner, die van de ene teleurstelling naar de andere rijdt. „Dan denk je dat er vandaag wat te halen valt, omdat Nys niet voluit gaat. Dan zit je in de kopgroep en dan kun je toch niks extra's doen. Het was alleen maar aanhaken. Alsof ik weer met anderhalf been rondrijdt." Ex-PSV'er Edward Linskens bedreigd venray - Voormalig PSV-voetbal- ler Edward Linskens heeft zich te ruggetrokken als hoofdrolspeler in de boerenbruiloft van de Venrayse carnavalsvereniging Pielhaas we gens een bedreiging aan zijn adres. Hij doet vandaag aangifte bij de po litie. Linskens speelde in de ploeg die in 1988 de Europa Cup I won. Hij is momenteel bij PSV in dienst als manager van de fanwinkel. Vandereycken blijft bondscoach van België brussel - René Vandereycken blijft bondscoach van België. De oefenmeester bereikte gisteren een principe-akkoord tot en met de wereldtitelstrijd van 2010. De oud-international lag zwaar on der vuur bij met name de Bel gische pers. Hij slaagde er niet in zich met zijn land te plaatsen voor het komende EK in Oostenrijk en Zwitserland. Kuitblessure van Wim Padmos gooit roet in het eten. door Koen de Vries goes - De halve marathon van Rockanje van aanstaande zondag had een revanche voor de Zeeuw se Kustmarathon moeten worden. Dat gaat echter niet helemaal luk ken. Wim Padmos, het afgelopen jaar tweede in de loop van Burgh-Haamstede naar Zoutelan de, daagde zijn grootste rivalen uit voor de loop op Voorne-Putten maar raakte zelf geblesseerd. Padmos helpt jaarlijks mee sterke atleten te krijgen in de halve mara thon in zijn woonplaats Rockanje. Dit jaar dacht hij de nummers één, twee en drie van de laatste editie van de Kustmarathon bijeen te brengen, respectievelijk Jan van de Marei uit Aarlanderveen, hijzelf Thijs Al werd achtste. „Door het rijden van veel wedstrijden in een korte periode, is de vorm bij mij af gebot," zegt hij. Net als in Loen- hout en Baal reed Al constant op een kleine achterstand van de kop groep. „In normale doen, rijd ik zo'n gat dicht. Nu dus niet." De Knegt: „De vermoeidheid van de vele crossen speelt ook bij mij Cypriotisch avontuur voor Joost Broerse nicosia - Joost Broerse verruilt FC Utrecht voor Apoel FC op Cyprus. De verdediger/middenvelder te kent een contract voor anderhalf seizoen bij de club waar ook de Griekse spits Nikos Machlas (voor heen Ajax en Vitesse) voetbalt. Broerse (28) was een van de spe lers die bij FC Utrecht overbodig waren geworden. Hij had te horen gekregen dat hij na dit seizoen mocht vertrekken. Roy Wesseling trainer van IJsselmeervogels spakenburg - Roy Wesseling maakt het seizoen af als trainer van zaterdag-hoofdklasser IJssel meervogels. Bij de tegenstander van Hoek en Kloetinge volgt hij Harry van den Ham op, die op de dag voor kerst werd ontslagen. Wesseling was dit seizoen trainer van Jong FC Utrecht. In 2003 won hij met Huizen het algeheel ama teurkampioenschap. en Theo Rabout uit Aardenburg. Daarnaast nodigde hij ook Niels Koole uit. De inwoner van Zoute lande was op papier de grote con current van Van de Marei, maar werd aan de vooravond van de Kustmarathon ziek. Padmos zal echter geen revanche kunnen nemen voor zijn tweede plaats. Hij leek genezen van een kuitblessure, maar kreeg afgelopen weekeinde opnieuw last. „Ik heb vorig jaar veel gelopen en krijg daar nu een terugslag van", denkt de bloemenkweker uit Roc kanje. Hij achtte zichzelf en Niels Koole favoriet voor de halve marathon. „Niels is altijd heel sterk in dit De halve marathon van Rockanje moet een revanche op de Kust marathon worden, maar dat gaat niet lukken. Wim Padmos is ge blesseerd, Theo Rabout was ziek. mee. Je plant er zoveel in, omdat je denkt dat met een goede vorm wel aan te kunnen. Als die vorm er niet is, wordt het een ander ver haal. Ik denk dat ik volgende win ter in ieder geval minder koersen ga rijden. Dan maar wat minder startgeld, maar zo af een toe een succesje meepakken geeft je een beter gevoel dan dit." Tweede PDC-titel voor darter John Part londen - Darter John Part is dins dag voor de tweede keer in zijn loopbaan wereldkampioen darts van de profbond PDC geworden. De Canadees die in 1994 de Em bassy won en daarmee ook wereld kampioen bij de 'concurrent' was, versloeg in de finale betrekkelijk eenvoudig de jongeling Kirk Shep herd uit Engeland: 7-2. Part won zijn eerste PDC-titel in 2003 na een 7-6-zege op Phil Taylor. Leonhart verlengt contract bij HVV'24 hulst - Michel Leonhart is ook vol gend seizoen hoofdtrainer van zondag-tweedeklasser HW'24. Hij begint dan aan zijn vierde jaar bij de ploeg uit Hulst. Leonhart werd met HW'24 kam pioen in de vierde en derde klasse. Momenteel staan de Hulstenaren zesde in de tweede klasse. Met Hulsterloo haalde Leonhart in 2004 de titel in de vijfde klasse. soort wedstrijden, sterker dan Jan van de Marei. En ik heb de laatste jaren niet van Niels verloren." Jan van de Marei is volgens Pad mos op z'n sterkst in loodzware wedstrijden over langere afstan den. Een halve marathon is voor hem eigenlijk te kort. Zondag is het echter hoog water en draait de wind waarschijnlijk naar het wes ten, recht in het gezicht van de lo pers. Dat maakt het bijna negen ki lometer lange stuk over het strand loodzwaar. „Dat is zwaar in het voordeel van Van de Marei", moet Padmos erkennen. Zeeuws-Vlaming Theo Rabout maakt zich weinig illusies over de wedstrijd in Rockanje. „Sinds de Kustmarathon ben ik niet echt in vorm en met kerst kwam daar een griepje overheen. Op de Kustmara thon was ik optimaal voorbereid. Dan kan ik nu niet bepaald zeg gen." vlissingen - Op het Walchers Open in Vlissingen verloren Step hanie Pauwels en Sven Vermeu len, de nummers één geplaatst in categorie 3 van het gemengddub- bel, nipt van Xira van Benten en Pim Felius (6-7). Vermeulen won in het mannenenkel 3 van Ferry Sonnemans (7-2). In categorie 4 (mannen) wonnen Dmitri Kaijser en Pim Felius, de nummers één en twee van de plaatsingslijst, van res pectievelijk Dennis Helleman (7-4) en Sven Bakker (8-5). In cate gorie 5 won Alex Lourens met 7-4 van Erik van den Hoff. Hendrik van den Driest speelde 5-5 tegen Levi Parlevliet. In categorie 3 vrouwen) won Caro Schuitema met 9-2 van Xira van Benten. Ria van der Meijden versloeg Dianne Wentzel met 12-1. In het gemengd- dubbel 5 wonnen Olette Luitwie- ler en Pascal Koster met 9-4 van Monique Flipse en Eric Siegers. Richard Groenendaal in actie in Sint-Michielsgestel, foto Rick Nederstigt/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63