PZC 33 Stacey gruwt van zandduinen fes Kiplagat en Langerhorst opgelucht na evacuatie 36 en 37 Steeds meer sporters trekken naar Dubai voor de oliedollars. Donderdag 3 januari 2008 Zeeuws elftal wil zich in oefenduel tegen RKC niet ingraven. Tip? sport@pzc.nl Trucker ziet zichzelf niet als favoriet voor eindzege Dakar Rally. valkenswaard - Zand zo ver het oog reikt. Zand in goudgele glinste rende golven. Het Sahara sfeer plaatje uit de beroemde Dakar Ral- Dakar Rally voor ly kan Hans Stacey best bekoren, maar niet als hij er in zijn cross truck middenin zit. „Het parkoers is dit jaar niet op mijn lijf geschre ven. Er zitten te veel zandduinen in en daar ben ik geen fan van." Niet dat de oliehandelaar uit Best angst kent: „Welnee. Ik rijd er net zo hard overheen als ieder ander, J SPANjE VMalaga Rit Proef Totaal 1 120 486 2 60 535 3 372 717 4 356 584 5 498 834 6 454 625 7 619 829 8 450 531 9 525 648 10 552 685 11 524 692 12 398 531 13 484 515 14 301 757 15 23 304 Totaal 9273 km Ouarzazate Guelmim Smara WESTELIJKE- 1 SAHARA j. .-94Er Rachidia f MAROKKO Klassementsproef Tijd wordt opgeno men tussen twee controlepunten. Verbindingsrit - Tijd telt niet, maar rit moet worden gereden binnen tijdslimiet. Motoren: Auto's: Variëren van Trucks: Verdeeld in T4-trucks Motorfietsen buggy's tot kleine SUV's. voor de race en T5-trucks voor en quads. Max. gewicht: 3 500 kg. ondersteuning van race-trucks. 2008 deelnemers: 245 motoren, 20 quads, 205 auto's, 100 trucks. Totaal: 570 GRAPHIC NEWS bron Amaury Sport Organisation foto AP maar de duinen zijn in mijn ogen een loterij. Ze zijn verraderlijk, je hoeft er maar een keer af te rollen en je Dakar is verkeken. Ik ben het meest op mijn gemak op snelle pis tes, als ik de truck tussen de too en 150 km per uur kan doordou wen." De organisatie van de grootste ral ly ter wereld hield geen rekening met de wensen van Stacey. De ka ravaan ploetert liefst acht etappes door de dorre woestijn van Mauri tanië. Het is duidelijk dat Stacey za terdag in Lissabon liever niet in de favorietenrol van start gaat in de dertigste editie van de beruchte woestijnrally door Noord-Afrika. Toch zal hij er aan moeten wen nen. Stacey is titelverdediger. Hij won vorig jaar met groot machts vertoon het vrachtwagenklasse ment. Meer dan drie uur bedroeg zijn voorsprong op nummer twee, de Rus Mardejev. Stacey (49) begint aan zijn vijfde rally. Het eerste jaar reed hij nog in een afgedankte DAF in dienst van zijn oom Jan de Rooy. Stacey moest de oude rot en drievoudig winnaar van de monsterrit bij staan als hij pech onderweg kreeg. „Dat was voor mij een leerzame er varing. Ik wist dat ik de volgende keer voor eigen kans moest gaan. Het jaar daarop had ik al mijn ei gen team en is het steeds beter ge gaan." Dat is zwak uitgedrukt. De laatste twee edities reeg Stacey in zijn MAN rallytruck de etappezeges aaneen. De voormalige rallycou reur bekroonde zijn bliksemcar rière met een eindzege in 2007. Sta cey was de eerste Nederlandse win- PJJ De Dakar Rally gaat zaterdag in Lissabon van start. Hans Stacey verdedigt de titel bij de trucks. Er doen 56 Nederlandse equipes mee. naar bij de vrachtwagens na oom Jan de Rooy twintig jaar eerder (1987). Sponsors en fans verlangen dit jaar niets minder dan een nieuwe triomftocht. Met MAN voorop. De Duitse vrachtwagenfabrikant stel de Stacey voor de komende editie een gloednieuw voertuig ter be schikking. „MAN wil dat ik met het nieuwste van het nieuwste rijd. Dakar is de ultieme gelegen heid om de trucks te testen onder de zwaarste omstandigheden", ver klaart Stacey, die de afgelopen we ken het gevoel had dat hij werkne mer was van MAN in plaats van ei gen baas in Best. Poetin opent eerste accommodatie Sotsji sotsji - In 2014 worden de Olympi sche Winterspelen pas in Sotsji ge houden, maar de Russische presi dent Vladimir Poetin heeft er giste ren al het eerste wintersportcen trum geopend. Het complex bevat onder meer een skicentrum, drie hotels, meerdere cafés en winkels. In 2014 moeten tijdens de Spelen in Sotsji elf grote complexen in ge bruik zijn. Ottmar Hitzfeld vertrekt bij Bayern MUNCHEN - Ottmar Hitzfeld verlaat Bayern München aan het einde van het seizoen. De trainer is in onderhandeling met de Zwitserse voetbalbond om na het EK bonds coach van dat land te worden. Hij won met Bayern (20or) en Borus- sia Dortmund (1997) de Cham pions League. Volgens Duitse media is onder an deren Marco van Basten in beeld om trainer van Bayern te worden. Zuid-Koreaanse bokser Choi hersendood seoel - De Zuid-Koreaanse boks kampioen Choi Yo-Sam is gisteren door artsen hersendood verklaard, nadat hij na afloop van een titelge vecht in coma raakte. Hij zakte op 25 december, direct na de partij te gen de Indonesiër Heri Amol, in el kaar en kwam niet meer bij ken nis. Choi verdedigde ruim een week geleden zijn titel in het vlieg- gewicht (WBO Intercontinental). Gert Heerkes trainer van Heracles Almelo almelo - Gert Heerkes (42) is tot het eind van dit seizoen de nieu we trainer van Heracles Almelo. Hij volgt de ontslagen Ruud Brood op. Heerkes maakt het seizoen samen af met Hendrie Krüzen, die de honneurs na het vertrek van Brood waarnam. Wie volgend jaar trainer wordt, is nog onbekend. Heerkes trainde eerder amateur club Germanicus uit Coevorden. Marianne Vos doet mee aan NK veldrijden rotterdam - Marianne Vos rijdt komend weekeinde het Neder lands kampioenschap veldrijden. De renster van DSB Bank heeft dit jaar nadrukkelijk gekozen voor een winter op de baan. Met suc ces, want ze won al twee wereldbe kerwedstrijden en twee nationale titels op de piste. Vos zegt zonder ambities naar het NK in Sint Michielsgestel af te reizen. Risi en Marvulli winnen zesdaagse van Zürich zurich - Het Zwitserse koppel Bru no Risi/Franco Marvulli heeft het laatste onderdeel de zesdaagse van Zürich naar zijn hand gezet. De baanwielrenners begonnen de ploegkoers met één ronde achter stand op Iljo Keisse/Robert Bartko (Bel/Dui), maar maakten die mar ge goed en wonnen daardoor. Danny Stam eindigde met zijn ge legenheidspartner Michael Mork- ov als derde. Gasten uit Keniaans trainingscomplex van atlete vertrokken. iten - Opgelucht reageerden atlete Lornah Kiplagat en haar levensge zel en manager Pieter Langerhorst gisteren toen ze vernamen dat hun 21 gasten uit het trainingscen trum in Iten via het vliegveld van Eldoret richting de Keniaanse hoofdstad Nairobi waren vertrok ken. De geboren Keniaanse en haar partner waren dagen in de weer ge weest in het door politieke onlus ten ontwrichte land om de gasten van hun trainingskamp onder zwa re politiebegeleiding op het vlieg veld te krijgen richting veiliger oor den. „De situatie is erg gespannen, het was heftig de afgelopen dagen. Dorpen zijn platgebrand, het vuur kwam tot op vijftig meter van ons trainingscentrum. Het voedsel en water raken inmiddels op. Trans port is niet meer mogelijk. Er zijn veertig, vijftig roadblocks opgewor pen, waar je echt moet uitkijken. Het normale leven is volledig ver stoord", vetelde Langerhorst giste ren over de angstige situatie in de regio rond Eldoret. De stad ligt op een half uurtje rijden van Iten. in Kenia zijn na de verkiezingen zware spanningen ontstaan tussen twee stammen. Kiplagat, sinds 2003 in het bezit van een Neder lands paspoort, heeft in haar eigen land een trainingscomplex op hoogte. In Iten komen niet alleen topatleten uit de hele wereld, maar ook recreanten die graag een tijdje op schema's en onder bege leiding van de staf van de wereld kampioene wat aan hun loopkwa liteiten verbeteren. Zowel Kiplagat als Langerhorst blijft in Iten om dat het er voor hen veilig zou zijn Hans Stacey in de cabine van de truck waarmee hij de Dakar Rally rijdt. foto Erik van 't Woud/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59