Elmar Kuiper roept Mummies keren terug VIER VRAGEN OVER 1 €999,- 30 Donderdag 3 januari 2008 PZC Het Zeeuws Orkest geeft: van 10 t/m 13 jan. promconcerten in Vlissingen, Goes, Aarden burg en Hulst. Zondag is er een openbare re petitive in de Concertzaal in Middelburg. Naam: Wietske Lelie Leeftijd: 65 jaar Woonplaats: Middelburg Functie: Secretaris van en celliste in Het Zeeuws Orkest 1 ÜE 'C door Ali Pankow De promconcertserie is traditioneel bedoeld voor een breed publiek „Ja, het repertoire daarvoor is altijd vrij toegankelijk en herkenbaar en we bieden ook altijd iets aparts. Dit keer is dat de vertoning en begelei ding van Fantasia, de Walt Disneyfilm uit 1940, De hele film duurt an derhalf uur, wij tonen en begeleiden ongeveer veertig minuten ervan." Geldt het optreden van violist Mathieu van Bellen ook als trekpleister? „Absoluut. Mathieu is zo'n getalenteerde violist. Het is ook de reden dat we zondag 13 januari nog een matineeconcert geven in Hulst, waar hij vandaan komt. De evenementencommissie daar heeft daar zeer op aan gedrongen bij ons." Waarom houden jullie tevens een openbare repetitie? „We voldoen daarmee aan een duidelijke behoefte bij het publiek. Het is ontstaan toen we wegens de verbouwing van de Concertzaal naar de kerk in Vlissingen moesten uitwijken. In een kerk loop je als publiek iets gemakkelijker binnen. Nu we weer terug zijn in de Concertzaal handhaven we dit gebruik. Voor sommige mensen is de drempel om naar een echt concert te gaan net iets te hoog. Anderen vinden het leuk aanwijzingen en uitleg van de dirigent te horen. Voor weer anderen is het een smaakmaker voor het echte concert. Ik heb het idee dat het eer der extra publiek genereert dan dat het nadelig werkt op de bezoekers aantallen." Blijft het voor de musici nog wel een repetitie of wordt het een try-out? „Nee, zeker niet. Tijdens zo'n generale repetitie moeten de puntjes nog even stevig op de i worden gezet. Dat gebeurt beslist of er nou wel of geen belangstellenden zitten mee te luisteren." Openbare repetitie Zeeuws Orkest, zo. 6 jan., Middelburg, Concertzaal, 14-17 uur. MIDDELBURG - Hoofdtooien uit Zuid-Amerika, een koran-amulet uit Sumatra en een sierkam uit Sri Lanka. Het zijn slechts enkele top stukken uit de collectie etnografie van het Zeeuws Genootschap. De collectie omvat onder meer ook een van de eerste mummies die naar Nederland werd gebracht. Een deel van de in totaal 725 objec ten is inmiddels vanuit het Mu seum Volkenkunde in Leiden al overgebracht naar het Zeeuws Mu seum in Middelburg. De over dracht wordt vrijdag 11 januari offi cieel bekrachtigd met de onderte kening van een overdrachtsmemo randum door de directeuren van het Zeeuws Museum, Museum Volkenkunde en het Zeeuws Ge nootschap. Dat gebeurt in het Zeeuws Museum in aanwezigheid van onder meer vertegenwoordi gers van de Inspectie Cultuurbezit en de Nederlandse Museumvereni- ging.Het Zeeuws Genootschap gaf de etnografische collectie in de ja ren vijftig in bruikleen aan het Vol kenkundig Museum in Breda. Toen dat in de jaren negentig de deuren sloot, verhuisde de collec tie naar Leiden. Nu is de tijd rijp voor terugkeer naar Zeeland. Het Zeeuws Museum heeft daar met succes voor geijverd op grond van de gedachte dat de Zeeuwse identi teit niet alleen besloten ligt in dat gene wat hier gemaakt wordt, maar ook in wat er verzameld is. Friese dichter te gast in 'dichters op de ruiten van Caesuur'. door Ali Pankow MIDDELBURG - Wie vanaf het Hof plein in Middelburg presentatie ruimte Caesuur in de Lange Noordstraat nadert, wordt als het ware gevangen door twee grote ogen, die door de ruiten naar bui ten kijken. In het kader van dich ters op de ruiten van Caesuur, een jaarlijks terugkerend project is dit keer de Friese dichter, beeldend kunstenaar en performer Elmar Kuiper te gast. Het werk wil com municeren met de buitenwereld. De titel luidt dan ook Contact Me. De grote ogen maken deel uit van een zwart geschminkt gelaat. Sum miere verschillen in blikrichting, snel of langzaam knipperen met de oogleden of het sluiten daar van, bepalen de sfeerwisselingen. Verlengtafel Caressa 180 x 100 cm. Nu van 699,- voor 599,-. Tafel ook vast leverbaar. Stoel Sawa (in diverse lederkleuren leverbaar). Tafel Tuadua. Robuust massief houten teaktafel, (200 100 cm). Nu van 799,-voor 499,-. Luxe armstoel met handgreep in silky stof. Eiken dressoir. 200 x 85 x 51 cm. Nu van 999,- voor 739,-. van €1.199,- voor; In leder met elektrische verstelling d.m.v. 1 motor (E). In diverse kleuren stof en leder leverbaar. Als afgebeeld in stof. Sierkussen nu voor €19,-. In diverse stoffen leverbaar. 3 2-zits bank in silky stof. Uit voorraad leverbaar. Ogen in de gevel van presentatieruimte Caesuur in de Lange Noordstraat in Middel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56