Zeeland 7200 Walchenaren voor basisziekenhuis livera Turbines Terneuzen komen er Binnenstadverbod voor raddraaiers Winst Cypressenhof op korfbaltoernooi live life love livera OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940-2, MIDDELBURG Schrobben Nu OPRUIMING Brand Rilland kwam niet onverwachts Evenementen Goes op borden PZC Donderdag 3 januari 2008 25 Laatste bezwaar tegen windmolens afgewezen door Raad van State. terneuzen - De Raad van State heeft gisteren het laatste bezwaar tegen de bouwvergunning voor het windmolenpark in de Koegors- polder bij Terneuzen ongegrond verklaard. De in 2005 verstrekte bouwvergunning voor 22 windtur bines is daarmee onherroepelijk ge worden. Windmolenproducent Evelop startte vorig jaar op eigen risico al met de bouw van de molens. Pro jectmanager Jan Klaassen is opge lucht over de afloop, al uit hij ook een kritische noot. „Het is goed dat burgers inhoudelijke bezwaren kunnen inbrengen tegen geplande projecten. Aan die bezwaren zijn wij voor zover mogelijk tegemoet gekomen. Maar wij hebben in de afgelopen periode ook meerdere malen in de rechtbank gestaan voor soortgelijke bezwaren, die niet over de inhoud gingen maar over mogelijke procedurefouten. Dat is jammer, vooral omdat het resulteert in onnodige economi sche schade." Evelop heeft inmiddels 21 van de 22 molens gebouwd en aangeslo ten op het elekriciteitsnet. Vanwe ge slechte weersomstandigheden en enkele technische problemen is een achterstand van ongeveer drie weken op de oorspronkelijke plan ning ontstaan. CDA aangenaam verrast door aantal stemmers op ziekenhuissite. door Emile Calon zoutelande - Ruim 7200 Walche naren maakten de afgelopen maan den kenbaar dat ze voor het be houd van een basisziekenhuis in hun regio zijn. Een verrassend hoog aantal, aldus fractievoorzitter K. Wouters (CDA, Veere). Eerlijk gezegd had ze nimmer verwacht dat zo'n aantal via de website www.ziekenhuisblijft.nl zijn stem zou laten horen. Begin november lanceerde het CDA-Walcheren de site om zo te weten te komen hoe de inwoners zelf denken over het mogelijk ver dwijnen van een basisziekenhuis van Walcheren. Bij de start van die actie wilden de initiatiefne mers zich niet uitlaten over aantal len. Nu de site is gesloten, geeft Wouters wel aan dat ze aange naam verrast is door de aantallen mensen die de moeite namen via die site (6504 maal) of per brief te stemmen. Dat aantal had nog veel hoger kunnen zijn omdat op de si te per huishouden maar een stem uitgebracht kon worden. Het CDA wilde namelijk voorkomen dat mensen een uurtje achter de com puter zouden kruipen om de uit slag eens flink te manipuleren. Wouters is niet alleen verrast door het hoge aantal stemmers op de si te. Ook de argumenten van de be zoekers zijn volgens haar van een hoog gehalte. „Er zitten hele door timmerde onderbouwingen tus sen. Maar ook laten mensen zien hoe emotioneel ze betrokken zijn bij de ziekenhuiskwestie." Het CDA-Walcheren is van plan Het CDA ontving op een speciale website ruim 7200 stemmen voor behoud van een basiszieken huis op Walcheren. Veel reacties zijn goed onderbouwd. GOES - Schrobben in plaats van een rustige vakantiedag. Tien jongeren moesten gisteren de brandweerka zerne in Goes schoonmaken bij wij ze van taakstraf van bureau Halt. De jongens zijn opgepakt toen ze te vroeg gingen knallen en/of illegaal vuurwerk afstaken. Ze moeten varië- de reacties te bundelen en aan te bieden aan leden van de Tweede Kamer en de raden van bestuur van de ziekenhuizen. Wanneer en hoe dat plaats zal hebben, is nog niet duidelijk. Wel laat Wouters doorschemeren dat het CDA daar toch wel iets bijzonders van wil maken. „Het moet een opvallende actie worden die indruk maakt op de Kamerleden en de leden van de raden van bestuur." Wouters is verbaasd over de stel- lingname van de Walcherse D66-afdeling betreffende het zie kenhuis. Wat de democraten be treft hoeft dat ene hoogwaardige ziekenhuis niet per se op Walche ren te staan. Wijzend naar de dui zenden reacties stelt Wouters dat vele Walchenaren daar toch echt anders over denken. Ook laat ze weten dat het CDA niet voor het behoud is van het ziekenhuis in Vlissingen, zoals D66 stelt. „Maar wel voor behoud van een basiszie kenhuis op Walcheren." rend van vier tot tien uur aan de slag in de kazerne. Tim (17) moet tien uur omdat hij al eens eerder was betrapt. foto Willem Mieras Kijk voor alle aanbiedingen op onze website rilland - Het was een kwestie van afwachten tot het écht een keer mis zou gaan. Die kreet was giste ren veelvuldig te horen in Rilland. Veel mensen kwamen gisteren een kijkje nemen bij het voormali ge gemeentehuis dat op nieuw jaarsdag grotendeels is uitgebrand. Sinds Poolse werknemers twee jaar geleden het tot appartemen ten verbouwde raadshuis betrok ken, is er al twee keer eerder spra ke geweest van brand. Omwone- nenden zeggen dat het eerste brandje door de Polen zélf is ge blust, Aan het tweede brandje, dat 3 december vorig jaar in de voor malige raadszaal ontstond, is de brandweer te pas gekomen. „Daar op bleek dat de brandbeveiligings installatie niet in orde was", zegt burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal. „Het pand is daarna een paar dagen ontruimd geweest, tot dat alles was goedgekeurd." Wat er met het uit 1939 stammen de pand in art-decostijl gaat gebeu ren, is nog onzeker. goes - Vier informatieborden waarop aankomende evenemen ten in Goes langs de invalswegen komen te staan, worden over enke le weken geplaatst. Eigenlijk had den ze vorig najaar al in de grond moeten staan. Het plan van Stichting Goes Pro motie liep vertraging op „De bor den zijn al maanden klaar, maar eerst moest er worden gekeken of ze wel windbestendig zijn, of er geen kabels in de weg zitten en nog veel meer", zegt projectleider Wolter Koster. De informatieborden komen aan de Anthony Fokkerstraat, op het Tiendenplein, bij het Oosterschel- deziekenhuis en aan de Patijnweg. Aannemersbedrijf De Bourgraaf uit Goes plaatst de borden. De Betho houdt de borden actueel en zorgt voor het onderhoud. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink wil een binnenstadverbod op leggen aan de relschoppers die in de nieuwjaarsnacht huis hielden in de Nieuwstraat in Terneuzen. Ook gaat hij in gesprek met de uit bater van danceclub waar de on geregeldheden ontstonden. Zo'n 25 agenten hadden na de jaar wisseling uren nodig om de ge moederen in de Nieuwstraat te sus sen. Zestien mensen werden aan gehouden voor vandalisme, ge weldpleging en het verstoren van de openbare orde in het uitgaans centrum. De vlam sloeg in de pan toen vijf jongeren, in leeftijd varië rend van 16 tot 25 jaar, rond vier uur de portier van discotheek Q_ mishandelden. Vervolgens gingen zij de discotheek binnen, waarna een grimmige sfeer uitmondde in een knokpartij tussen bezoekers. Daarop ontruimde de politie de disco. Op straat bleef de situatie tot zeven uur dreigend. Lonink wil de raddraaiers een ver- blij fsontzegging voor het uitgaans gebied geven. „Daar hebben we al wat ervaring mee. Je moet denken aan straffen van een halfjaar tot een jaar. In die periode mogen zij geen uitgaansgelegenheden in de binnenstad bezoeken", aldus Lo nink. Daarnaast gaat de burge meester ook in overleg met de uit bater van discotheek Q. „Ik wil de uitbater, maar eigenlijk ook alle uit gaansgelegenheden in Terneuzen, op zijn verantwoordelijkheden wij zen. Feit is dat er in de Q^niet vol doende bewaking aanwezig was. Maar eerst wil ik horen wat er pre cies is gebeurd." middelburg - De Cypressenhof was de grote winnaar van het korf baltoernooi voor Middelburgse ba sisscholen in sporthal Voorborch. Meer dan honderd kinderen van zeven basisscholen deden mee aan het jaarlijkse toernooi van korfbal vereniging Swift. Klassen uit de on derbouw en de bovenbouw stre den in twee verschillende competi ties voor de beker. Daarnaast was er voor de bovenbouw een wed strijd met individuele schotoefe ningen. Jefta van de Berge van de Cypressenhof was daarin de beste. Het meidenteam 'The girls' van de Cypressenhof won de onderbouw- competitie. Het gemengde team 'De Cypjes' won de competitie voor de bovenbouw. In juni mogen de winnaars van groep 5/6 en 7/8 naar het Zeeuws Provinciaal Schoolkorfbalkam- pioenschap in Sint-Laurens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51