LATEX 'Kunt u mij even helpen met de fiets?' helemaal niks meer Verbijsterd over bom op YouTube Van der Zwaag mist strategische agenda ACTIEWEEK! INRUILACTIE WINTERSPORT w PZC Donderdag 3 januari 2008 23 VERF OUTLET Diodeweg 27, Middelburg (Industrieterrein Arnestein) tel.: 06 - 51786602 Stationsbrug hele ochtend dicht door gescheurde olieleiding. door Dewi Gigengack MIDDELBURG - „K..brugl", roept een postbode terwijl hij zijn fiets met volle tassen onder de dichte slagbo men van de Stationsbrug in Mid delburg door wurmt. Van de ande re kant komen Thijs Weststrate en Jordi Caljé aangefietst. Twijfelend stoppen ze voor de slagbomen. 'At tentie!', klinkt uit een luidspreker. De jongens willen al achteruit gaan, maar dan zegt de stem: „Jul lie mogen gewoon onder de slag bomen door, hoor!" „Oh, beter!", reageert Thijs. De vrienden gaan naar Breda met de trein en komen normaal gesproken niet vaak langs de brug. „Dit heb ik nog niet eer der meegemaakt", zegt Jordi. „Meestal staat-ie gewoon open." Alleen fietsers en voetgangers kon den vanwege een storing gisteroch tend van kwart over negen tot iets voor twaalf uur over de Middel burgse Stationsbrug. Oranje pion nen op de weg moesten voorko men dat auto's de afslag naar de brug namen. Rond half elf werd één slagboom handmatig een stuk je omhoog gezet zodat fietsers er makkelijker langs konden. De oorzaak van de storing was een gescheurde slang die olie toevoert voor de vergrendeling van de brug. „De brug is vergrendeld zo- dat-ie niet op en neer gaat als er verkeer overheen gaat", legt Henk Maljaars van de provincie Zeeland uit. „Die vergrendeling deed het niet, waardoor het gevaarlijk was om auto's over de brug te laten rij den." Aan het einde van de och tend was de leiding vervangen en na een proefdraai kon de brug weer open. De overlast bleef vol- 'Attentie! Jullie mogen gewoon onder de slagbomen door, hoor!' gens Maljaars beperkt. „Gelukkig hebben veel mensen nog vakantie, dus is er niet zo veel verkeer." De Stationsbrug wordt bediend vanaf het sluiscomplex aan het Sta tionsplein in Vlissingen. Daar wor den alle bruggen en sluizen van het kanaal door Walcheren 'be stuurd'. Via monitoren werd de si tuatie bij de Stationsbrug in de ga ten gehouden en konden wachten de fietsers en voetgangers vanaf de centrale bedieningspost worden toegesproken. Terwijl een jongen in trainingspak sportief over een slagboom springt, staan wat fietssters te wachten op de monteur die de boom omhoog probeert te krijgen. „Deze brug blijft een knelpunt", zegt mevrouw Westplate. „Ik fiets hier regelmatig met zware tassen, maar die bocht is zo gevaarlijk dat je beter kunt lopen." Ondertussen gaat de slagboom maar niet om hoog. „Ik ga er toch onderdoor. Kunt u even helpen met de fiets?" Vuurzee van op zeedijk in Yerseke, vuurpijl met benzine in Oostkapelle. yerseke - Burgemeester lan Huis man is 'verbaasd en verbijsterd' over twee filmpjes van een ont ploffende 'vuurwerkbom' in Yerse ke, dat vanaf nieuwjaarsdag tot gis termiddag op internet te zien was. „Hoe halen mensen het in hun hoofd om zulk soort dingen te doen? Behalve dat het gevaarlijk is voor degenen die de bom laten ontploffen, is het ook zeer gevaar lijk voor anderen, zoals omstan ders", reageert Huisman. De vuurwerkbom is tijdens oudejaarsdag op de zeedijk nabij de koningin lulianahaven in Yerse ke tot ontploffing gebracht. Op de twee filmpjes op de populaire vi deo-site YouTube.com was te zien hoe het explosieve materiaal kort na de ontsteking een zeker tien meter brede vlammenzee veroor zaakt op de dijk. Politiewoordvoer der Alwin Don zegt dat naar aan leiding van de filmpjes een onder zoek wordt ingesteld. De filmpjes zijn inmiddels niet meer op YouTube te zien. De in zenders hebben ze zelf verwijderd, meldt de site. Ook in Oostkapelle hebben jonge ren geëxperimenteerd met vuur werk en het resultaat vervolgens op Youtube gezet. In dit geval gaat het om een vuurpijl die gevuld zou zijn met benzine. moeten er nog stevige gesprekken plaatsvinden met de jongeren." De zeventienjarige jongen die maandagavond met een fles benzi ne op het Dorpsplein is aangehou den, mocht op nieuwjaarsdag weer naar huis. Hij heeft verklaard dat hij bij vrienden in de tuin iets wilde opstoken in een vuurkorf Ook voor de gemeente blijft het gissen naar de daders, „longeren uit een ander dorp? Misschien zijn er ook wel ouderen bij betrokken die juist wilden dat de zaak plat ging. Ik sluit niks uit", zegt Melse. „Het is gewoon stom: nu heeft de jeugd van Koudekerke helemaal niks meer." Peter Meijs van de dorpsraad Kou dekerke is niet verbaasd dat het door de jongeren opgeknapte bus hokje met de jaarwisseling in de fik is gestoken. „Zo werkt dat. We hebben vorig jaar zelf meegewerkt om het op te knappen. Maar we wisten dat het niet voor de eeuwig heid zou zijn. Daar was het materi aal ook niet geschikt voor." Hij geeft, net als de wethouder, aan dat het lastig is om in Koude kerke een plek te vinden voor een jongerenvoorziening. „Beloftes van de gemeente hebben nog niet tot actie geleid, lammer, want jon geren hebben een aantal keren heel enthousiast en betrokken ge reageerd." Geen bewoner die zo iets 'in zijn achtertuin' wil en ook de wisselingen van jongerenwer ker hebben de zaak weinig goed ge daan. Wat Meijs betreft, houdt de dorpsraad de druk op de ketel. veere - Niet alles gaat zoals burge meester Rob van der Zwaag van Veere graag zou willen. In zijn nieuwjaarstoespraak pleitte hij gis teren voor het maken van een stra tegische Walcherse agenda. „Bij het ziekenhuis was dat in het begin een gemis", gaf hij aan. „Maar misschien ook als het gaat om een vestiging van de Kamer van Koophandel of Hogeschool Zeeland." Je moet in de politiek nooit afwachten, is zijn opvatting. „Ie moet juist weten wat je zelf wilt. Ik heb met het ziekenhuis ver van tevoren geroepen: 'dit loopt mis'. Toch hebben we er in het re gulier overleg met de twee andere twee gemeenten nooit strategisch over nagedacht. Daarvoor is ieder een te druk bezig met de dagelijk se beslommeringen." Zonder kritiek te willen uiten op Middelburg en Vlissingen, denkt hij dat het goed is om in de toe komst wel vooruit te kijken. Dat kan de positie van Walcheren ver sterken. „Benoem eens drie din gen die je belangrijk vindt", op pert hij. „Want als er een paar vechten om het bot, gaat de derde ermee lopen." Het kan volgens hem geen kwaad om heikele kwesties zoals de N57 aan te snijden vóór de discussie openbaar wordt. „Gewoon met de voeten op tafel zeggen: Jongens, hoe gaan we daar mee om?" Nordica Gransport 199,95 met inruil voor 159,95 Head Xenon 6.5 479,95 met inruil voor 379,95 ERIK NetMtSu.^22-28, Mëddxij tet(0!18J6' 1*41 Kijk voor de voorwaarden op www.intersporterik.nl Een man probeert met zijn fiets de neergelaten slagbomen bij de Stationsbrug te passeren. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49