Weer meer zielen op de Bevelanden Zeeland 'Kunt u mij helpen met de fiets?' 22 Donderdag 3 januari 2008 pzcB Een man probeert met zijn fiets de neergelaten slagbomen bij de Stations- brug te passeren. foto Ruben Oreel Stationsbrug hele ochtend dicht door gescheurde olieleiding. door Dewi Gigengack MIDDELBURG - 'K..brug!', roept een postbode terwijl hij zijn fiets met volle tassen onder de dichte slagbo men van de Stationsbrug in Mid delburg wurmt. Van de andere kant komen Thijs Weststrate en lordi Caljé aangefietst. Twijfelend stoppen ze voor de slagbomen. 'At tentie!', klinkt uit een luidspreker. De jongens willen al achteruit gaan, maar dan zegt de stem: 'Jul lie mogen gewoon onder de slag bomen door hoor!'. 'Oh, beter!', reageert Thijs. De vrienden gaan naar Breda met de trein en komen normaal gesproken niet vaak langs de brug. „Dit heb ik nog niet eer der meegemaakt", zegt Jordi. „Meestal staat-ie gewoon open." Vanwege een storing konden al leen fietsers en voetgangers gis- 'Attentie! Jullie mogen gewoon onder de slagbomen door hoor!' terochtend van kwart over negen tot iets voor twaalf uur over de Middelburgse Stationsbrug. Oran je pionnen op de weg moesten voorkomen dat auto's de afslag naar de brug namen. Rond half elf werd één slagboom handmatig een stukje omhoog gezet, zodat fietsers er iets makkelijker langs konden. De oorzaak van de storing was een gescheurde slang die olie toevoert voor de vergrendeling van de brug. „De brug is vergrendeld zo- dat-ie niet op en neer gaat als er verkeer overheen gaat", legt Henk Maljaars van de Provincie Zeeland uit. „Die vergrendeling deed het niet, waardoor het gevaarlijk was om auto's over de brug te laten rij den." Aan het einde van de och tend was de leiding vervangen en na een proefdraai kon de brug weer open. De overlast bleef vol gens Maljaars beperkt. „Gelukkig hebben veel mensen nog vakantie, dus is er niet zo veel verkeer." De Stationsbrug wordt bediend vanaf het sluiscomplex aan het Sta tionsplein in Vlissingen. Daar wor den alle bruggen en sluizen van het kanaal door Walcheren 'be stuurd'. Via monitoren werd de si tuatie bij de Stationsbrug in de ga ten gehouden en konden wachten de fietsers en voetgangers vanaf de centrale bedieningspost worden toegesproken. Terwijl een jongen over een slagboom springt, staan wat dames met fietsen te wachten op de monteur die de boom om hoog probeert te krijgen. „Deze brug blijft een knelpunt", zegt me vrouw Westplate. „Ik ga er toch onderdoor. Kunt u mij even hel pen met de fiets?" Gemeente Tholen groeit minder hard dan voorgaande jaren. goes - De Bevelanden gaat het jaar 2008 in met 527 zielen meer dan vorig jaar. Alle Bevelandse ge meenten hebben bijgedragen aan de bevolkingsgroei. Reimerswaal doet, met een groei van bijna één procent, de belangrijkste duit in het zakje. Met 202 Reimerswalers erbij, wonen er nu 21.311 mensen in die gemeente. De tweede plaats onder de Beve landse gemeenten neemt Borsele in, waar 149 extra zielen de teller op 22.536 brengen. Reimerswaal en Borsele zitten al jaren in de lift, maar ook Goes heeft enige reden tot juichen. De afgelopen twee jaar daalde het aantal Goesenaren, zij het bescheiden, maar nu zijn er per saldo 121 meer van dan vorig jaar. Het vestigingsoverschot van 177 in Goes werd getemperd door Nieuw gemeentehuis Tholen is geopend tholen - Het nieuwe gemeente huis in Tholen-stad was gisteren voor het eerst open voor publiek. Dat ging niet onopgemerkt voor bij. De eerste bezoeker - heel toe vallig het oud-raadslid Hans van den Heuvel - werd verwelkomd door burgemeester Nuis, die hem een bos bloemen overhandigde. La ter dit jaar volgt nog een open dag, waarop alle bewoners het hele ge meentehuis kunnen bekijken. Behandeling voor man met lang strafblad middelburg - Een 34-jarige Ter- neuzenaar moet van de rechtbank in Middelburg twee jaar behan deld worden in een inrichting voor stelselmatige daders. De rechtbank legde gisteren deze maatregel op omdat de man veel diefstallen en inbraken heeft ge pleegd, waarvoor hij twee weken terug terecht stond. De man had al een indrukwekkend strafblad. een geboortetekort van 56. In de andere Bevelandse gemeenten wer den uitsluitend geboorte-over schotten genoteerd. Noord-Beveland groeide beschei den met 12 personen tot een inwo nertal van 7279. Kapelle, al jaren goed voor mooie groeispurten, no teerde in het register van de bur gerlijke stand 43 extra inwoners. Het geboorte-overschot van 50 werd daar enigszins gedrukt door een klein vertrekoverschot. Zeven meer Kapellenaren vertrokken naar elders, dan zich vestigden in de Bevelandse gemeente. Ook op Tholen, traditioneel één van de pijlers waarop de Zeeuwse bevolkingsgroei rust, is weer aan was, maar niet zo veel als in voor gaande jaren. De groei op Tholen Bevelandse gemeenten dragen al lemaal bij aan een bevolkings groei met 527 mensen. Reimers waal is met een groei van 202 koploper in Zeeland. Auto beschadigd bij vechtpartij Vlissingen vlissingen - Bij een schermutse ling in de Leeghwaterstraat in Vlis singen raakte dinsdagavond rond half tien een personenauto bescha digd. Tijdens het handgemeen wa ren vijf mannen betrokken. Toen één van hen, een 35-jarige Middel burger, op zijn scooter stapte, werd hij geschopt waardoor zijn scooter tegen de geparkeerd staan de auto viel. De toedracht van de ruzie ligt in de relationele sfeer. Onspannen bewegen voor ouderen bij GALM 'S-heer hendrikskinderen - De GALM-groep van 's-Heer Hen drikskinderen houdt dinsdag 8 ja nuari een proefles voor mensen vanaf 55 jaar. In de GALM-groep kunnen ouderen kennismaken met verschillende sporten. Onder leiding van Aurelia Hachulska sport de groep elke dinsdag in het Heer Hendrikhuis van 10.00 tot 11.00 uur. blijft steken op negentig, terwijl die in voorgaande jaren rond de 200 schommelde. Er zijn nu 25.247 Tholenaren. In de gemeente Tholen, waar de bevolking relatief jong is, was an dermaal een geboorteoverschot verantwoordelijk voor de groei. Er was een vertrekoverschot van 34. De bevolkingscijfers worden in be langrijke mate beïnvloed door de ruimtelijke ontwikkeling. Nieuw bouw is goed voor de cijfers, maar de functie van streekcentrum kan de score weer flink drukken. Om dat in Goes veruit de meeste ver zorgingshuizen, verpleeghuizen en seniorenflats zijn, overlijden daar meer mensen dan er geboren worden. Twee jaar op rij veroor zaakte dat krimp, maar met de ont wikkeling van nieuwe wijken, klimt de Ganzestad weer uit het dalletje. Kapelle, gewend harder te groeien, maakt zich met de ont wikkeling van het plan Zuidhoek op voor een kleine explosie. Sligro wil extra cel op Smokkelhoek bouwen kapelle - Burgemeester en wet houders van Kapelle willen groot handel Sligro toestaan om een extra vriescel op het bedrijventer rein Smokkelhoek te bouwen. Hoe wel de nieuwe cel, die aan de kant van de Handelsweg moet komen, direct aansluit op de bestaande, is de bouw in strijd met het gelden de bestemmingsplan. De termijn voor schriftelijke en mondelinge bezwaren sluit half februari. Nordic walking voor iedereen in Kapelle kapelle - Breedtesport Kapelle houdt op de zaterdagen 5 en 12 ja nuari samen met de Zeeuwse Nor- die Walkingdub, lessen over de er gonomisch verantwoorde wan delsport. De lessen duren van 11.00 tot 13.00 uur. De groepen deelnemers worden verdeeld in be ginners, licht gevorderden en men sen met een beperking. Opgave per telefoon: 0113-211252. Broeders van Tiberiade bezoeken ]t-( 11 it* 1 o of rip I Ir r\1 pti oor de Bevelanden en Schouwen OjJI cCivLILil Iddi Lie 1 llOlCIlclclI Leden van religieuze gemeenschap brengen bezoek aan scholen. door Rob Paardekam COES - Op uitnodiging van de ka tholieke kerk brengen zes broeders van de religieuze communiteit De Tibériade een bezoek aan de Beve landen en Schouwen-Duiveland. De Tibériade vindt zijn oorsprong in de Belgische Ardennen. De ge meenschap werd twintig jaar gele den opgericht door broeder Mare. Leden van de beweging leven en werken als Franciscaanse monni ken. De interparochiële vereniging De Bevelanden en Schouwen-Dui veland haalt ze nu naar Zeeland. De zes broeders arriveren op 8 ja nuari en verblijven een week in gastgezinnen in de regio. Vanuit de pastorie in Heinkenszand zul len ze in die periode een aantal ac tiviteiten verzorgen. Er staan on der meer bezoekjes aan basisscho len en middelbare scholen op het programma. Daarnaast vindt elke avond een gebedswake plaats in een andere kerk. Die begint steeds om 20.00 uur. Het bezoek wordt op zondag 13 ja nuari om 9.30 uur afgesloten met een eucharistieviering in de Willi- brorduskerk in Zierikzee. Daarna reizen de broeders terug naar La- vaux-Sainte-Anne in Wallonië, waar hun communiteit staat. Het volledige programma van het be zoek is te vinden op de website www.pastorteam.net. Poging tot meer burgerparticipatie loopt uit op niets. door Rob Paardekam THOLEN - Het raadsledenspreekuur in Tholen is een mislukking. Het afgelopen jaar heeft niet meer dan één inwoner gebruik gemaakt van deze nieuwe vorm van burgerparti cipatie. „Het heeft geen enkele zin om hiermee door te gaan", vindt Hans Boulogne (ABT). Die me ning wordt door de meeste van zijn collega's gedeeld. Het leek zo'n mooi plannetje. Ze ven keer per jaar zou een delegatie van de gemeenteraad - met daarin mensen van alle partijen - klaar zit ten om burgers, instellingen en ver enigingen aan te horen over alles wat ze te melden hadden. Nou ja, bijna alles. Het moest wel over het algemeen belang gaan. Een erger nis over zwerfafval in een bepaal de straat, bijvoorbeeld. Of een idee tje om ergens meer groen of een speeltuin aan te leggen. Dat soort dingen. De raadsleden zouden niet alleen luisteren, maar met de mensen in discussie gaan. Er viel nochtans bar weinig te dis cussiëren. Sinds de invoering van het raadsspreekuur - begin 2007 - is slechts één iemand op komen draven. „Dat is teleurstellend", stelt Peter Hoek (SGP), wiens par tij het initiatief nam om het spreekuur in te voeren. „Ik weet echt niet waar het aan ligt. De ge meente heeft er in mijn ogen ge noeg bekendheid aan gegeven." Met dat laatste is Rien Klippel (RFT) het eens. Ook hij tast in het duister over de oorzaak van de la ge opkomst. „Ik had er echt meer van verwacht. Zeker, omdat het in andere gemeenten zoals Schou- 'We hebben de invoering destijds gesteund, maar er eigenlijk nooit in geloofd' wen-Duiveland en Reimerswaal wel werkt." Als het aan Klippel ligt, wordt he- spreekuur afgeschaft. Hans Boulog ne (ABT) en Jan Oudesluijs (Pv dA) zien er ook geen heil meer in Enkel Jaap Bout (CDA) houdt no

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42