Zeeland 7200 Walchenaren voor basisziekenhuis li vera EDIGTOT Lonink wil stapverbod raddraaiers Eén pratende burger in een jaar Veel vernield tijdens oudjaar in Vlissingen live life love livera OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940-2, MIDDELBURG Strafwerk Nu OPRUIMING Goes verwijt Walcheren 'eilanddenken' Evenementen Goes op borden PZC Donderdag 3 januari 2008 25 Burgemeester gaat in gesprek met danceclub over ongeregeldheden. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink wil een binnenstadverbod op leggen aan de relschoppers die in de nieuwjaarsnacht huis hielden in de Nieuwstraat in Terneuzen. Ook gaat hij in gesprek met de uit bater van danceclub Q, waar de on geregeldheden ontstonden. Zo'n 25 agenten hadden na de jaar wisseling uren nodig om de ge moederen in de Nieuwstraat te sus sen. Zestien mensen werden aan gehouden voor vandalisme, ge weldpleging en het verstoren van de openbare orde in het uitgaans centrum. De vlam sloeg in de pan toen vijf jongeren, in leeftijd varië rend van 16 tot 25 jaar, rond vier uur de portier van discotheek Q mishandelden. Vervolgens gingen zij de discotheek binnen, waarna een grimmige sfeer uitmondde in een knokpartij tussen bezoekers. Daarop ontruimde de politie de disco. Op straat bleef de situatie tot zeven uur dreigend. Lonink wil de raddraaiers een ver- blijfsontzegging voor het uitgaans gebied geven. „Daar hebben we al wat ervaring mee. Je moet denken aan straffen van een halfjaar tot een jaar. In die periode mogen zij geen uitgaansgelegenheden in de binnenstad bezoeken", aldus Lo nink. CDA aangenaam verrast door aantal stemmers op ziekenhuissite. door Emile Calon ZOUTELANDE - Ruim 7200 Walche naren maakten de afgelopen maan den kenbaar dat ze voor het be houd van een basisziekenhuis in hun regio zijn. Een verrassend hoog aantal, aldus fractievoorzitter K. Wouters (CDA, Veere). Eerlijk gezegd had ze nimmer verwacht dat zo'n aantal via de website www.ziekenhuisblijft.nl zijn stem zou laten horen. Begin november lanceerde het CDA-Walcheren die site om zo te weten te komen hoe de inwoners zelf denken over het mogelijk ver dwijnen van een basisziekenhuis uit Walcheren. Bij de start van die actie wilden de initiatiefnemers zich niet uitlaten over aantallen. Nu de site is gesloten, geeft Wou ters wel aan dat ze aangenaam ver rast is door de aantallen die de moeite namen via die site (6504 maal) of per brief te stemmen. Dat aantal had nog veel hoger kunnen zijn omdat op de site per huishou den maar een stem uitgebracht kon worden. Het CDA wilde na melijk voorkomen dat mensen een uurtje achter de computer zou den kruipen om de uitslag eens flink te manipuleren. Wouters is niet alleen verrast door het hoge aantal stemmers op de si te. Ook de argumenten van de be zoekers zijn volgens haar van een hoog gehalte. „Er zitten hele door timmerde onderbouwingen tus sen. Maar ook laten mensen zien hoe emotioneel ze betrokken zijn bij de ziekenhuiskwestie." Het CDA-Walcheren is van plan Het CDA ontving op een speciale website ruim 7200 stemmen voor behoud van een basiszieken huis op Walcheren. Veel reacties zijn goed onderbouwd. GOES - Was de Schouwen-Duiveland- se jeugd rond de jaarwisseling blijk baar relatief braaf met vuurwerk (er werd geen enkele jongere doorver wezen naar bureau Halt), in Goes moesten tien jongeren op hun va kantiedag als taakstraf de brand weerkazerne schrobben. Variërend van hun misdragingen met bommetjes en rotjes moesten ze er vier tot tien uur aan de slag. foto Willem Mieras de reacties te bundelen en aan te bieden aan leden van de Tweede Kamer en de Raden van Bestuur van de ziekenhuizen. Wanneer en hoe dat plaats zal hebben, is nog niet duidelijk. Wel laat Wouters doorschemeren dat het CDA daar toch wel iets bijzonders van wil maken. „Het moet een opvallende actie worden die indruk maakt op de Kamerleden en de leden van de Raden van Bestuur." Wouters is verbaasd over de stel- lingname van de Walcherse D66-afdeling betreffende het zie kenhuis. Wat betreft de democra ten moet dat ene hoogwaardige ziekenhuis niet per se op Walche ren staan. Wijzend naar de duizen den reacties stelt Wouters dat vele Walchenaren daar toch echt an ders over denken. Ook laat ze we ten dat het CDA niet voor het be houd is van het ziekenhuis in Vlis- singen, zoals D66 stelt „Maar wel voor behoud van een basiszieken huis op Walcheren." Ruben de Jonge TOTAAL WONEN Heerenstraat 9 's-Heerenhoek Tel.: 0113-351311 www.totaalwonendejonge.nl Kijk voor alle aanbiedingen op onze website GOES - De Walcherse gemeenten moeten in het belang van Zeeland eens af van hun eilanddenken. Dat vindt de Goese burgemeester D. van der Zaag naar aanleiding van de voorkeur van die gemeen ten voor de bouw van een Zeeuws hoofdziekenhuis in Middelburg en een polikliniek in Goes. „De Walcherse gemeenten vergis sen zich als ze zeggen dat ze de grootste bevolkingsconcentratie hebben", stelt Van der Zaag. „Mis schien wel de grootste stedelijke concentratie, maar in de Ooster- schelderegio wonen 120.000 men sen, Tholen nog niet eens meegere kend. Dat zijn er iets meer dan op Walcheren." De gemeente Goes steunt de zie kenhuisdirecties in hun voorkeur voor de bouw van een compact ziekenhuis in Middelburg en ver bouw van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Volgens Van der Zaag biedt die variant Walcheren- aren voldoende acute zorg dicht bij huis. goes - Vier informatieborden waarop aankomende evenemen ten in Goes langs de invalswegen komen te staan, worden over enke le weken geplaatst. Eigenlijk had den ze vorig najaar al in de grond moeten staan. Het plan van Stichting Goes Pro motie liep vertraging op „De bor den zijn al maanden klaar, maar eerst moest er worden gekeken of ze wel windbestendig zijn, of er geen kabels in de weg zitten en nog veel meer", zegt projectleider Wolter Koster. De informatieborden komen aan de Anthony Fokkerstraat, op het Tiendenplein, bij het Oosterschel- deziekenhuis en aan de Patijnweg. Aannemersbedrijf De Bourgraaf uit Goes plaatst de borden. De Betho houdt de borden actueel en zorgt voor het onderhoud. door Rob Paardekam tholen - Het leek zo'n mooi plan netje, maar het raadsledenspreek uur in Tholen is uitgelopen op een complete mislukking. Het afgelo pen jaar heeft niet meer dan één inwoner gebruik gemaakt van de ze nieuwe vorm van burgerpartici patie. „Het heeft geen enkele zin om hiermee door te gaan", vindt Hans Boulogne (ABT). Die me ning wordt door de meeste van zijn collega's gedeeld. Zeven keer per jaar zou een delega tie van de gemeenteraad - met daarin mensen van alle partijen - klaar zitten om burgers, instellin gen en verenigingen aan te horen over alles wat ze te melden had den. Nou ja, bijna alles. Het moest wel over het algemeen belang gaan. Een ergernis over zwerfafval in een bepaalde straat, bijvoor beeld. Of een ideetje om ergens meer groen of een speeltuin aan te leggen. Dat soort dingen. De raads leden zouden niet alleen luisteren, maar ook met de mensen in dis cussie gaan. Er viel echter bar weinig te discus siëren. Sinds de invoering van het raadsspreekuur - begin 2007 - is slechts één iemand op komen dra ven. „Dat is teleurstellend", stelt Peter Hoek (SGP), wiens partij het initiatief nam om het spreekuur in te voeren. „Ik weet echt niet waar het aan ligt. De gemeente heeft er in mijn ogen genoeg bekendheid aan gegeven." De meeste raadsleden willen er maar weer mee stoppen. „Als men sen ons nodig hebben, weten ze ons echt wel te vinden", stelt )an Oudesluijs (PvdA). door Emile Calon VLISSINGEN - In Vlissingen zijn rond de jaarwisseling op ongeken de schaal vernielingen aangericht. De politie wijt dit aan het steeds zwaarder wordende vuurwerk en het illegale vuurwerk. Maar ook aan het experimenteren van jonge ren met het vuurwerk, 'waarbij de jeugd kennelijk de grenzen niet meer kent'. Verkeersborden, telefooncellen, bushokjes, brievenbussen, afval bakken, ruiten van woningen en auto's werden beschadigd. Een au to werd in de wijk Bossenburg op zijn kant gezet. Volgens coördina tor Theo Marinisse van de gemeen telijke reiniging is er nauwelijks nog een onbeschadigde telefoon cel of bushokje te vinden in zijn gemeente. Triest dieptepunt zijn de vernielingen bij het station in Oost-Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37