Uitkomst van proef sluitingsuur verlaat Veilig Verkeer gaat uit van gezond verstand 22 Donderdag 3 januari 2008 PZC S John Prins bij de Stolpweg in Nieuwerkerk. „Een dertig-kilometerzone lijkt me hier niet nodig. Dat lokt alleen overtredingen uit." foto Dirk-Jan Gjeltema Afdeling Schouwen- Duiveland kijkt vooral naar de praktijk. door Martijn de Koning NIEUWERKERK - Je zou het mis schien niet verwachten, maar be stuursleden van Veilig Verkeer Ne derland (WN) zijn écht niet al leen voorstander van beperkende maatregelen. Zo pleit John Prins, voorzitter van de afdeling Schou wen-Duiveland, juist voor minder dertig-kilometerzones in de be bouwde kom. Een kwestie van je gezonde verstand gebruiken, vindt Prins. „Natuurlijk is het op bepaal de plaatsen een prima maatregel. Maar op dit moment wordt die in dorpen wel erg rücksichtslos door gevoerd. Kijk naar de Stolpweg, hier in mijn woonplaats Nieuwer kerk. Daar denk ik: is dat nou no dig? Het lokt alleen maar overtre dingen uit." Het geeft aan dat de Schou- wen-Duivelandse afdeling zich niet te veel wil bezighouden met alleen maar regeltjes. Dat blijkt ook uit een opsomming van wat WN het afgelopen jaar gedaan heeft. Prins: „We organiseren veel terugkomende activiteiten. Twee keer per jaar een ^'vaardigheids training voor 55-plussers, examens en fietskeuringen op basisscholen en trainingen voor gebruikers van scootmobielen. Verder overleggen we met partijen als daar aanlei ding voor is. Een dorpsraad bij voorbeeld, die iets aan de plaatselij ke verkeerssituatie wil doen. En we zitten om de tafel met het Plat form voor mensen met een beper king en sportvereniging d'Antilo pen om te praten over de komst van een oefenbaan voor scootmo- bielers." De afdeling krijgt geen rechtstreek se klachten over situaties: die gaan naar een Zeeuws meldpunt. Prins heeft desondanks wel een duidelij ke mening over knelpunten op het eiland. „De N59", klinkt het reso luut. „De rotonde bij Bruinisse is een ramp. Verder moeten er ande re aansluitingen bij Oosterland ko men. En de drukte bij de sluizen in Bruinisse is door de bypass ver dwenen, maar daardoor stropt het nu bij de verkeerslichten bij Nieu werkerk. Dat moet dus ook aange past worden." Verder blijft WN pleiten voor de komst van parallel wegen tussen Zierikzee en de kop van Schouwen én aanleg van het poldertracé, geeft Prins aan. De voorzitter ziet ook goede za ken. „De algemene trend is dat mensen vaker gordels dragen en minder alcohol drinken voordat ze gaan rijden. Dat geldt ook op Schouwen-Duiveland. Ik ben er van overtuigd dat dat eraan heeft bijgedragen dat we hier afgelopen jaar geen dodelijke ongevallen heb ben gehad." John Prins, voorzitter van WN Schouwen-Duiveland bepleit min der dertig-kilometerzones in de bebouwde kom. Soms lokt het al leen maar overtredingen uit. Evaluatie van project in horeca komt in februari in de gemeenteraad. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Helderheid over een definitieve regeling voor sluitings tijden in de horeca laat nog op zich wachten. Afgelopen zomer is een proef gehouden met een later sluitingsuur en die zou in het na jaar worden geëvalueerd. Vervol gens werd dat december en nu wordt het februari. De hoogste tijd, volgens stichting Horeca Renesse, omdat onderne mers ruim voor de start van het nieuwe seizoen willen weten waar ze aan toe zijn. „Campinghouders krijgen hierover vragen van hun klanten", zegt voorzitter B. van der Hoek. Tijdens de proef mochten de kroe gen een uur langer open, tot drie uur in plaats van twee uur. In dat laatste uur was er echter wel Oude vergunning mag nog weekje achter ruit ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland- se autobezitters die hun nieuwe parkeervergunning niet achter hun voorruit hebben liggen, wor den de eerste week van dit jaar nog niet bekeurd. De gemeente wil mensen niet straffen omdat ze dat nog even vergeten zijn, maar ook omdat een aantal vergunnin gen niet op tijd kon worden ver zonden. De laatste zijn gistermid dag op de post gegaan. Sligro wil extra cel op Smokkelhoek bouwen KAPELLE - Burgemeester en wet houders van Kapelle willen groot handel Sligro toestaan een extra vriescel op het bedrijventerrein Smokkelhoek te bouwen. Hoewel de nieuwe vriescel, die aan de kant van de Handelsweg moet komen, direct aansluit op de bestaande, is de bouw in strijd met het geldende bestemmings plan. sprake van eenrichtingsverkeer. Geen nieuwe klanten meer naar binnen of op het terras, maar ie dereen die om twee uur al binnen was kon gewoon blijven zitten. De horeca in Renesse kwam al rap tot de conclusie dat een uur een richtingsverkeer veel te lang was. „Een half uur discussie aan de poort is meer dan genoeg." Portiers werden belaagd door klan ten die hun jas binnen hadden la ten liggen of een vriend of vrien din wilden ophalen. Toch even binnenlaten om de jas op te pik ken was volgens de horecaonder nemers geen optie, omdat er streng gecontroleerd werd op het naleven van de regels. De horeca- bazen hebben daarom besloten de ze zomer om halfdrie uur te slui- De proef met nieuwe sluitingstij- den in de horeca wordt in februa ri geëvalueerd. Dat is maanden la ter dan in eerste instantie was aangekondigd. Behandeling voor man met lang strafblad MIDDELBURG - Een 34-jarige Ter- neuzenaar moet van de rechtbank in Middelburg twee jaar behan deld worden in een inrichting voor stelselmatige daders. De rechtbank legde gisteren deze maatregel op omdat de man veel diefstallen en inbraken heeft ge pleegd, waarvoor hij twee weken terug terecht stond. De man had al een indrukwek kend strafblad. Nieuwjaarsreceptie VVD regio-afdeling RENESSE - Het bestuur en de ge meenteraadsfractie van de WD, afdeling Schouwen-Duiveland houdt woensdag 9 januari een Nieuwjaarsreceptie. De bijeen komst wordt gehouden in hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse. Bezoekers zijn welkom tussen 17.00 en 19.00 uur. De WD laat in zijn nieuwjaarwens weten in te zetten op een doeltreffend 2008. ten. Een half uur eerder dan ze strikt genomen mogen sluiten. „We blijven erbij dat een half uur eenrichtingsverkeer meer dan ge noeg is, maar we zouden wel het liefst zien dat dit van halfdrie tot drie is." Van der Hoek hoopt dat de evalua tie van de sluitingstijden niet zal leiden tot het terugdraaien van de sluitingstijden. „Dat zou ik heel erg vinden. Ik hoop dat de evalua tie dan ook alleen gaat over het feit of er hierdoor meer proble men zijn ontstaan of niet Welke kant het op gaat valt vol gens J. Straver van de gemeente nog niet te zeggen. „Het college moet nog een besluit nemen en daarna is de raad aan het woord. Het kan nog alle kanten uit, de vo rige keer dat de discussie in de raad werd gevoerd was het ook niet simpel." Hij is wel tevreden over het ver loop van de proef „Dat is goed ge gaan." Alles over yoga tijdens info-avond in Zierikzee ZIERIKZEE - Vrijblijvend kennisma ken met yoga; het kan tijdens een informatieavond die Karin Roelofs dinsdag in Zierikzee geeft. Deelne mers krijgen uitleg over de princi pes van yoga en kunnen vragen stellen. Wie enthousiast wordt, kan een cursus volgen in Zierikzee of Dreischor. De avond in de gym zaal van de Beatrixschool aan de Mulockstraat begint om 19 uur. Meer info: 0111415657. Caroussel te horen op vrijdag en zondag ZIERIKZEE - Het programma Ca roussel van radio Schouwen-Dui veland gaat verhuizen. Het programma is in het vervolg te horen op vrijdagochtend tussen 10.00 en 11.00 uur en op de zon dagavond tussen 21.00 en 22.00 uur. Het programma Caroussel werd tot op heden uitgezonden op de maandagochtend. Gemeente houdt voet bij stuk in ITpf tnr\pef pp-n pplif groenconflict Burgh-Haamstede 1CL 11 lUtoI CCI1 JvCCI IJC CUIll Geen uitzondering voor bewoners Grevelingen- en Oosterscheldelaan. door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Het gemeente bestuur geeft geen centimeter toe in het conflict met inwoners van de Oosterscheldelaan en Grevelin- genlaan in Burgh-Haamstede. Door het stellen van een aantal vragen aan B en W heeft de partij Alert! geprobeerd een oplossing te zoeken voor het conflict, dat draait om het rigoureus snoeien door de gemeente van enkele groenstro ken. Daarbij zijn ook gezonde bo men gekapt. Alert! wil weten waar om de bewoners niet gewoon de groenstroken mogen blijven ver zorgen, zoals ze dat altijd gedaan hebben. Ben W antwoorden dat er geen uitzonderingen worden gemaakt. Andere burgers moeten hun grond duur betalen. Bovendien streeft de gemeente ernaar zoveel mogelijk groenstroken te verko pen. Dat bracht afgelopen jaar twee ton op. Afspraken met de be treffende bewoners geven niet al leen rechtsongelijkheid, ze moeten ook worden vastgelegd, uitgevoerd en bewaakt. Met 120 vergelijkbare renovatieprojecten als dat in Burgh-Haamstede wordt dat erg in gewikkeld. Kortom: de gemeente houdt voet bij stuk. Er wordt vast gehouden aan de gekozen laan structuur, waarin delen met hoge beplanting niet passen. Gemeentehuis Rilland al twee keer eerder getroffen door brand. door Joeri Wisse RILLAND - Het was een kwestie van afwachten tot het écht een keer mis zou gaan. Die kreet was giste ren veelvuldig te horen in Rilland. Veel mensen kwamen gisteren een kijkje nemen bij het voormali ge gemeentehuis dat op nieuw jaarsdag grotendeels is uitgebrand. Sinds Poolse werknemers twee jaar geleden het tot appartemen tencomplex verbouwde raadshuis betrokken, is al twee keer eerder brand geweest in het pand. Omwo nenden zeggen dat het eerste brandje door de Polen zélf is ge blust. Aan het tweede brandje, dat 3 december vorig jaar in de voor malige raadszaal ontstond, is de brandweer te pas gekomen. „Daar op bleek dat de brandbeveiligings installatie niet in orde was", zegt burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal. „Het pand is daarna een paar dagen ontruimd geweest, tot dat alles was goedgekeurd." Jeroen van Leeuwen van NL Jobs, het bedrijf dat de veertien Polen detacheerde, kan niet zeggen wat met het gebouw gaat gebeuren. „Het gebouw is eigendom van één van onze aandeelhouders. Experts onderzoeken wat we nu verder moeten gaan doen." Vast staat dat veel Rillanders ho pen dat het uit 1939 daterende art-decopand herbouwd wordt. Huisman: „We sporen de eigenaar ook daartoe aan". Het gemeente huis is één van de weinige histo risch bijzondere gebouwen die Ril land rijk is. Zo bevat de zijgevel van het pand een glas-in-lood- raam dat de ramp van '53 uit- 'We gaan als gemeente de eigenaar zeker aansporen om het pand te herbouwen' beeldt. Het complex kan niet zo zo maar worden gesloopt, omdat de burgemeesterswoning qua con structie verbonden is met het ge bouw. De meeste van de veertien Polen die op het moment van de brand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34