Strijd om sloop rijksmonument 31 21 33 Dagenlang zoet met restanten jaarwisseling AoY>)'V\TVVVD V Marktsl l Middelburg u.civ V Jx.Ix.JuIVI T0118886886 Brasseriemenu met Koopzondag Klachten over buslijn 133 Niets Inez de Bruijn als Ronja de Roversdochter in Middelburg Titelverdediger Dakar Rally gruwt van zandduinen Donderdag 3 januari 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Stad en Lande doet aangifte van illegaal neerhalen erfgoed. door Piet Kleemans DREISCHOR - De Schouwen-Duive- landse heemkundige vereniging Stad en Lande gaat bij justitie aan gifte doen van het illegaal slopen van een rijksmonument. Dat staat in een brief van Stad en Lande aan de gemeente Schouwen-Duive- land. De gemeente houdt vol dat er vergunning is verleend voor de sloop. Lijdend voorwerp is - of liever ge zegd was - een schuur aan de Zuid- langeweg in Dreischor. November 2006 brandde daar een historische schuur volledig uit. Een aanpalen de eveneens historische schuur bleef gespaard. Eigenaar, boer H. van den Hoek, wilde om een nieu we en veel grotere schuur te kun nen bouwen echter alsnog de over gebleven schuur én een historisch wagenhuis slopen. Zowel de gemeente Schou- wen-Duiveland als de provincie Zeeland kwam daartegen in het ge weer omdat beide genoemde ge bouwen geregistreerd staan als rijksmonument. Uiteindelijk rolde er een compro mis uit: Van den Hoek kreeg toe stemming de historische schuur te slopen en een nieuwe te bouwen, mits het monumentale wagenhuis gespaard bleef Aldus geschiedde, tot groot ver driet én woede van Stad en Lande. Er is, zo stelt de heemkundige vere niging, een rijksmonument ge sloopt en dat heeft de gemeente |Ti Volgens heemkundige vereniging Stad en Lande is een historische schuur - een rijksmonument - zonder vergunning gesloopt. De gemeente bestrijdt dat. Schouwen-Duiveland gewoon la ten gebeuren. Er is weliswaar een sloopvergunning verleend maar die gold volgens de heemkundige vereniging enkel en alleen voor de door brand verwoeste schuur. „Voor de tot augustus 2007 nog overeind staande andere schuur is geen sloopvergunning verleend en ook niet aangevraagd", aldus Stad en Lande. Volgens Stad en Lande is ook tij dens de gesprekken tussen Van den Hoek en de gemeentelijke mo numentencommissie over de bouw van een nieuwe schuur nooit gesproken over de sloop van ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland verwacht nog dagen bezig te zijn met het oprui men van de troep na de jaarwisseling. Achtergela ten dozen en kokers van vuurwerk bezorgen de werknemers handenvol werk. Gisteren waren zo'n 15 personen de hele dag bezig. „Het zou mooi zijn als mensen dat zelf opruimen. Gewoon na afloop even aanvegen en in de Kli- vanavond vanaf 17.30 uur groentebouillon, roerbakgroenten met zalm of filo met geitenkaas en limoenparfait 15.00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijm zondag 6 januari 13.00-17.00 uur ddelburg.nl de historische schuur. Dus is laatst genoemde illegaal gesloopt, zegt de vereniging. Stad en Lande beroept zich op arti kel 11 van de Monumentenwet 1988. Daarin staat dat het verbo den is zonder of in afwijking van een vergunning een beschermd monument af te breken, te versto ren of te verplaatsen. En die ver gunning is volgens Stad en Lande nooit verstrekt. Voorzitter van de heemkundige vereniging, J. Erbrink: „Daarom hebben wij besloten dat het tijd is om een daad te stellen. Dus doen we aangifte." BURGH-HAAMSTEDE - De nieuwe dienstregeling voor de lijnbussen pakt ongunstig uit voor inwoners van Westenschouwen. Dat zegt Jan Midavaine van de Fietsers bond. „Mensen die in Zierikzee werken en de bus van half zes naar huis nemen, kunnen niet ver der komen dan Burgh. Er is weinig rekening gehouden met woon werkverkeer. Juist in die bus zitten veel mensen die werken. Vier jaar geleden hebben ze dit ook al eens geprobeerd en dat hebben we toen met veel pijn en moeite terug kun nen draaien." Uit de nieuwe dienstregeling blijkt dat de bewuste lijn (133, Oude-Ton- ge naar Vlissingen) vooral in de middag heel wisselend uitpakt. De ene keer stopt de bus in Renesse, de andere keer gaat de bus tot Burgh of Westenschouwen en soms gaat de bus door naar Vlissin gen. Volgens Midavaine is dit niet de enige vervelende verandering in de dienstregeling. „Reizigers die met de bus vanuit Zierikzee ko men, hebben in Goes geen aanslui ting meer op de treinen." Midavaine denkt dat het niet bij deze twee klachten zal blijven. „In de komende dagen zullen wel meer mensen aan de bel trekken." ko", zegt P. Bodbijl van de gemeente. In Zierik zee zijn ook veel prullenbakken en verkeersbor den vernield, die allemaal vervangen moeten wor den. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Op de verjaardag van de Vlissin- ger werd druk gekwekt over de dure aankopen, afgelopen feest maand. Opeens viel Riet ieder een in de rede. „Er is een nieuw product op de markt", riep ze ge agiteerd. „Het product Niets. Er is ineens veel vraag naar Niets. Miljoenen mensen hebben Niets nodig! En het is verkrijgbaar voor een aantrekkelijke prijs; je krijgt Niets voor niets!" Ze was ook erg gecharmeerd van de toepassingsmogelijkheden van het nieuwe product. „Niets geeft ruimte is huis, vraagt geen onder houd en geeft zelfs energie, want voor Niets gaat de zon op!" Het was vervolgens een stille ver jaardag. Men zei verder niets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33